۱۲ مدل رنگ موی شنی شیک که به هر خانمی می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
رنگ موی شنی کاراملی

اگر از علاقه‌مندان شش ماه اول سال روزهای خنک و آفتابی هستید بد نیست به یک رنگ موی ترند هم برای موهای‌تان فکر کنید. رنگ موی شنی که این روزها شبکه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده، شما را به یاد شن‌های ساحلی میندازد. در این مقاله، هرآنچه باید پیش از خرید رنگ مو شنی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر بدانید را می‌خوانید.

منظور از رنگ موی شنی چیست؟

معمولا رنگ موی تیره در ماه‌های زمستان رنگ غالب است اما به محض رسیدن بهار، همه‌ی رنگ‌های تیره جای خود را به رنگ‌های روشن می‌دهند. بااین‌حال، اگر هنوز آماده نیستید که رنگ تیره‌ی موهایتان را کاملا رها کنید، می‌توانید از رنگ موی شنی استفاده کنید. رنگ موی شنی نوعی رنگ بلوند تیره است که با رنگ‌های بلوند روشن و رنگ‌های نزدیک به طیف رنگی قهوه‌ای همخوانی دارد.

برای ایجاد رنگ موی شنی، معمولا آرایشگر از رنگ بلوند متوسط شروع می‌کند. اگر رنگ موی طبیعی شما بلوند یا قهوه‌ای روشن است، خود را خوش‌شانس بدانید. در غیر این صورت، آرایشگر رنگ موی شما را به یکی از این رنگ‌ها درمی‌آورد تا پایه‌ای برای رنگ موی شنی شما شود.

رایج‌ترین انواع رنگ موی شنی

رنگ موی شنی

رنگ موی شنی رنگی است که تناژهای گرم و سرد در آن به تعادل رسیده‌اند و اغلب به تناژ رنگی بژ نزدیک می‌شود. این رنگ مو با الهام از شن‌های ساحل دریا عمق بیشتری می‌گیرد و به موهای شما رنگی درخشان می‌بخشد. رنگ موی شنی بسته به اینکه چه ظاهری را ترجیح بدهید، از رنگ موی شنی صحرایی تا بالیاژ کلاسیک متفاوت است.

رنگ موی شنی مدل بالیاژ

رنگ موی شنی مدل بالیاژ که برای موهای بلند و کوتاه مناسب است، لابه‌لای موهای حالت‌دار یا فر خیره‌کننده به نظر می‌رسد. سایه بژ ماتی که این رنگ مو دارد، به موهای شما درخششی خیره‌کننده می‌بخشد. ویژگی اصلی این رنگ مو رنگ‌های گرم زیرین آن است. ترکیب رنگ قهوه‌ای طلایی با شنی به این بالیاژ ظاهری جذاب‌تر می‌دهد.

رنگ شنی ماسه‌ای

رنگ موی شنی ماسه‌ای مارال یا سایر برندها یک رنگ موی شنی تأثیرگذار با سایه‌هایی از رنگ طلایی است. این رنگ مو با رنگ‌های لطیف لباس‌هایتان کاملا هماهنگ می‌شود. این رنگ مو با درخشش ظریف و گرمی خاص خود می‌تواند با تمام تناژها و رنگ‌های پوستی هماهنگ شود. با سایه‌های بلوند و قهوه‌ای رنگ شنی ماسه‌ ای، ظاهر دخترانه‌ی شما بیش از همیشه خودنمایی خواهد کرد.

رنگ موی شنی صحرایی

رنگ شنی صحرایی به تیره‌ترین سایه از رنگ بژ شباهت دارد. این رنگ برای کسانی که به دنبال رنگی مرکب از سایه‌های گرم و سرد در کنار یکدیگر هستند، مناسب است. ترکیب سایه‌های بلوند و قهوه‌ای در رنگ موی شنی صحرایی به شما تیره‌ترین سایه‌ی رنگی با تناژ قهوه‌ای را می‌دهد. این رنگ مو را با موهای حالت‌دار و صاف امتحان کنید تا متوجه شوید که رنگ شنی صحرایی با هر نوع مویی ست می‌شود.

رنگ موی شنی پاستلی

انواع رنگ موی شنی

این رنگ موی شنی لطیف و ملایم رنگی است که تقریبا طبیعی به نظر می‌رسد. سایه‌های محو صورتی و رنگ بژ قهوه‌ای این رنگ مو باعث می‌شود که رنگ موهای شما تغییر محسوسی نداشته باشد. فرقی هم نمی‌کند که این رنگ را فقط در ریشه‌ی موها کار کرده باشید یا با روش‌های بالیاژ یا آمبره آن را به کار برده باشید، به هر حال، موهای شما درخششی چشم‌نواز با ترکیبی از رنگ‌های ملایم خواهد داشت.

رنگ موی شنی دودی

رنگ‌ موی شنی نوعی رنگ خنثی محسوب می‌شود اما رنگ دودی یک رنگ با تناژ سرد است. ترکیب رنگ موی شنی و دودی با روش آمبره یا بالیاژ به موهای حالت‌دار شما کنتراست جذابی می‌دهد. اگر موهای بلندی دارید، ریشه‌های آن را دودی کنید و روی آن یک رنگ شنی کار کنید تا گیسوان بلندتان با رنگ مو شنی دودی ظاهری شگفت‌انگیز پیدا کنند.

هایلایت شنی

اگر نمی‌خواهید همه‌ی موهایتان را به رنگ شنی دربیاورید، می‌توانید با هایلایت شنی به موهایتان کنتراست جذابی بدهید. رنگ موی کاراملی یا طلایی را با رنگ موی شنی ترکیب کنید تا هایلایت بهتری داشته باشید. با ترکیب رنگ موی شنی کاراملی، موهای شما عمقی دیدنی پیدا می‌کنند و هایلایت‌های آن با سایه‌های بلوند ترکیب می‌شوند.

رنگ موی شنی بسیار روشن

این رنگ مو به روشن‌ترین سایه‌ی رنگ طلایی شباهت بسیاری دارد و درست هم‌رنگ شن‌های خشک است. اگر رنگ موی طبیعی شما بلوند است و می‌خواهید آن را کمی تغییر دهید، این رنگ موی شنی برای شما مناسب خواهد بود. سایه‌ی بژ مات این رنگ در کنار تم طلایی‌اش به موهای شما روشن‌ترین سایه‌ی بلوند را می‌دهد.

رنگ موی شنی صدفی

ترکیب تناژ رنگی سرد این رنگ مو در کنار ریشه‌های تیره‌رنگ‌تر باعث می‌شود که موهای حالت‌دار یا لیر شما زیباتر شوند. ترکیب رنگ صدفی یا یخی این رنگ مو به صورت بالیاژ یا آمبره با سایه‌های تیره‌تر آن را جالب توجه می‌کند.

ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی

ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی یک ترکیب کامل از سایه‌های گرم و سرد به ته‌مایه‌ای دودی است. وقتی رنگ شنی گرم با رنگ زیتونی روشن ترکیب می‌شود، به موهای شما تغییری چشم‌نواز می‌دهد. این رنگ مو تقریبا با هر رنگ پوستی هماهنگ می‌شود و افراد با رنگ‌های پوستی مختلف را شیفته‌ی درخشش خیره‌کننده‌ی خود می‌کند.

ترکیب رنگ موی شنی و شکلاتی

این رنگ مو به راحتی قابل کنترل است و نیازی به تغییر چندانی ندارد. موهای مواج و تیره‌رنگ نیز با این سایه‌ی رنگ بدون هیچ دردسری رشد می‌کنند و ظاهری طبیعی خواهند داشت.

رنگ موی شنی ماهاگونی

این رنگ مو بدون هیچ زحمتی موهای شم را مواج نشان می‌دهد. البته، باید موهایی نه چندان بلند یا نه چندان کوتاه داشته باشید تا رنگ موی شنی ماهاگونی به آن بیاید.

رنگ موی شنی نسکافه‌ای

رنگ موی شنی نسکافه ای رنگی است که عاشق پیچ‌وتاب خاص آن خواهید شد. تناژ رنگی سرد موجود در این رنگ مو چهره‌ی شما را جذاب‌تر می‌کند. برای به دست آوردن رنگ موی شنی نسکافه‌ای با دکلره باید اول از همه رنگ موهایتان را با دکلره به بلوند بسیار روشن برسانید و بعد به آن ترکیبی از رنگ نسکافه‌ای و دودی اضافه کنید. این ترکیب با کمی رنگ شنی به یک رنگ موی شنی نسکافه ای تبدیل خواهد شد.

راهنمای گام به گام رنگ موی شنی

ترکیب‌های مختلف رنگ موی شنی

اگر احساس ماجراجویی شما باعث شده تا سراغ رنگ موی شنی بروید، می‌توانید مراحلی که در ادامه می‌خوانید را طی کنید. البته، قبل از هر کاری، به شما بررسی انواع رنگ مو را توصیه می‌کنیم. به‌علاوه‌، برای اینکه به نتیجه‌ی بهتری بررسی، باید با یک آرایشگر و رنگ‌شناس حرفه‌ای مشورت کنید.

مرحله‌ی اول: آماده کردن موها

پیش از اینکه سراغ رنگ کردن موها بروید، باید مطمئن شوید که موهایتان در بهترین حالت ممکن هستن. از چند روز قبل، موها را به اندازه‌ی کافی رطوبت‌رسانی و تقویت کنید. از شستن سر خود در روز رنگ کردن مو خودداری کنید چون روغن‌های طبیعی موجود در آن می‌توانند به محافظت از پوست سرتان کمک کنند.

علاوه‌براین، اگر در دوران عادت ماهانه هستید، باید توصیه‌های مربوط به رنگ کردن مو در دوران پریود را با دقت اجرا کنید و بعد سراغ مرحله‌ی بعدی بروید.

مرحله‌ی دوم: انتخاب سایه‌ی رنگی مناسب

دو مدل رنگ موی شنی

هنگام انتخاب سایه‌ی رنگ مو، رنگ پوست و استایل شخصی خود را در نظر بگیرید. همان‌طور که توضیح دادیم رنگ موی شنی تنوعی بسیار دارد. رنگ‌هایی که تا اینجا خوانده‌اید، تنها بخشی از تنوع رنگی رنگ موی شنی هستند. اگر موهایتان ته‌رنگ گرم دارد، سایه‌ی رنگی طلایی یا عسلی انتخاب کنید. برای ته‌رنگ‌های سردتر نیز سایه‌های رنگی گرم‌تر مناسب هستند.

مرحله‌ی سوم: روشن کردن موها

اگر رنگ طبیعی موهایتان تیره است، باید آن را روشن کنید تا به رنگ بلوند شنی برسید. این مرحله بسیار مهم است چون پایه‌ای برای رنگ شنی موی شما به وجود می‌آید. بسته به سایه‌ی رنگی که با آن شروع می‌کنید، ممکن است لازم باشد که ابتدا موها را دکلره کنید.

برای اینکه در این مرحله‌ی مهم، طرز تهیه رنگ موی خانگی بی‌ضرر را بدانید یا اکسیدان مو را به درستی انتخاب کنید، لازم است که دستورالعمل‌های سازنده‌ی محصولات دکلره را با دقت دنبال کنید. اگر در رنگ یا دکلره کردن مو تجربه‌ی کافی ندارید هم بهتر است که برای این کار از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک بخواهید.

مرحله‌ی چهارم: استفاده از رنگ مو

وقتی موهایتان به پایه‌ی مورد نظرتان رسید و به اندازه‌ی کافی روشن شد، زمان استفاده از رنگ است. برای این کار باید دستورالعمل‌های نوشته شده روی بسته‌ی رنگ‌های مختلف که می‌خواهید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید را با دقت بخوانید.

در واقع، رنگ موی شنی از ترکیب چند رنگ به دست می‌آید. اگر رنگ موی غالب شما گرم است، باید برخی از تارهای مو را به رنگ سرد دربیاورید. در صورتی که رنگ پوست‌تان گرم است و می‌خواهید موها را به رنگی سرد دربیاورید هم هایلایت‌های آن را به رنگ گرم انتخاب کنید.

پس از تهیه‌ی رنگ مو نیز باید از توزیع یکنواخت رنگ‌های مورد نظر در سراسر موهای خود مطمئن شوید. برای این منظور بهتر است که از یک برس یا شانه استفاده کنید و آن را با دقت به تمام بخش‌های موهای خود بکشید.

مرحله‌ی پنجم: فرایند رنگ گرفتن موها

مدت زمان رنگ گرفتن موها بسته به برند و نوع رنگی که استفاده می‌کنید، متفاوت است. به مدت زمان توصیه شده روی بسته‌ی رنگ مو پای‌بند بمانید و در عین حال، دقت کنید که رنگ مو بیش از حد روی موهایتان نماند. هر چند دقیقه یکبار موها را بررسی کنید تا زمانی که به سایه‌ی رنگی دل‌خواهتان رسیدند، وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

مرحله‌ی ششم: شستن موها و مراقبت‌های بعدی

رنگ موی شنی

پس از اینکه مدت زمان تعیین شده روی بسته‌ی رنگ مو به پایان رسید، موها را با آب خنک کاملا بشویید تا حالت شفافی پیدا کنند. از یک نرم‌کننده‌ی موی مناسب برای موهای رنگ شده نیز استفاده کنید تا موها به خوبی رنگ بگیرند و شادابی خود را حفظ کنند. حداقل به مدت ۴۸ ساعت پس از رنگ کردن مو از شستن آن خودداری کنید تا رنگ در موهایتان ته‌نشین شود و جلوه پیدا کند.

به یاد داشته باشید که رنگ کردن موها در خانه همیشه می‌تواند کاری چالش‌برانگیز باشد. بنابراین، اگر درباره‌ی رنگ کردن موها در خانه مطمئن نیستید یا تردید دارید، بهتر است به یک آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید. یک رنگ‌شناس ماهر می‌تواند شما را در فرایند رنگ کردن موها راهنمایی کند تا رسیدن به بهترین نتیجه تضمین شود.

نکاتی برای مراقبت از رنگ موی شنی

مراقبت مناسب از رنگ موی شنی به شادابی و ماندگاری آن کمک می‌کند. برای اینکه موهایتان بعد از رنگ کردن جذابیت خود را حفظ کنند، به این نکات توجه داشته باشید:

  • از شامپوها و نرم‌کننده‌هایی استفاده کنید که برای موهای رنگ شده طراحی شده‌اند و بدون رنگ و سولفات هستند.
  • موها را با آب خنک یا ولرم بشویید تا رنگ موهایتان زودتر از موعد محو نشود.
  • کمتر از همیشه زیر نور خورشید باشید چون نور خورشید می‌تواند رنگ موهایتان را محو کند.
  • برای حفظ سایه‌ی رنگی دل‌خواه خود مهم‌ترین قرارملاقات‌هایتان را به بعد از رنگ کردن موها موکول کنید.
  • پیش از اینکه از ابزارهای حرارتی برای حالت دادن موها استفاده کنید، محصولات محافظ حرارتی به کار ببرید تا آسیب را به حداقل برسانید.

علاوه‌براین، باید روتین صحیح مراقبت از موهای رنگ شده را رعایت کنید. برای جلوگیری از خشکی و شکسته شدن موها آن‌ها را با ماسک‌ها یا روغن‌های آبرسان مرطوب نگه دارید. از شستشوی زیاد موها نیز خودداری کنید چون این کار می‌تواند رنگ موی شنی شما را خراب کند یا از بین ببرد. استفاده از شامپوی خشک در فواصل زمانی میان شست‌وشوی موها می‌تواند به آن‌ها طراوات ببخشد و در عین حال، رنگ موی شنی شما را به بهترین و زیباترین شکل ممکن حفظ کند.

کلام آخر

رنگ موی شنی یک رنگ با ظاهری طبیعی است که از ترکیب رنگ‌های متفاوت درست می‌شود. این رنگ مو یک انتخاب خیره‌کننده است که به شما امکان می‌دهد خاص بمانید و استایل شخصی خود را نمایش دهید. با مراقبت و نگهداری مناسب از موهایی که به این رنگ درآمده‌اند، می‌توانید با خیالی راحت برای مدتی نسبتا طولانی همه‌ی چشم‌ها را به رنگ موهای جذاب خود خیره کنید. زیبایی رنگ موی شنی را دریابید و اجازه بدهید تا موهایتان به هر شکلی که دوست دارید بدرخشند.

منبع: hairبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما