بازی Sea of Thieves احتمالاً برای پلی‌استیشن و سوییچ عرضه خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Sea of Thieves پلی‌استیشن

شرکت مایکروسافت در این مدت تلاش بسیاری کرده تا محبوبیت زیادی در دنیای گیمینگ پیدا کند. در نتیجه این شرکت در تلاش است تا بازی‌های انحصاری موفق خود را برای پلتفرم‌های دیگر مثل کامپیوتر و حتی پلی‌استیشن عرضه کند. برای مثال چندی پیش اخباری حول عرضه بازی های فای راش (Hi-Fi Rush) برای پلتفرم سوییچ منتشر شد و حال نوبت به یک بازی انحصاری محبوب دیگر ایکس‌باکس رسیده است.

اگر شما از طرفداران پلتفرم ایکس‌باکس باشید، با بازی دریای دزدان (Sea of Thieves) آشنایی دارید. یک عنوان تماماً آنلاین و بسیار جذاب که در دنیای دزدان دریایی قرار دارد و تجربه خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حال اینطور که به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد این بازی را برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ عرضه کند.

این اخبار توسط دو عدد از افراد بسیار مشهور در دنیای گیمینگ به نام‌های جف گراب (Jeff Grubb) و استفن توتیلو (Stephen Totilo) منتشر شده است. نکته جالب اینجاست که توتیلو گفته که منبع معتبرتری دارد ولی این منبع هیچ اشاره‌ای به کنسول نینتندو سوییچ نکرده است. برای تأیید این خبر شرکت مایکروسافت باید به صورت رسمی این کار را انجام دهد. به دلیل اینکه عرضه یک بازی انحصاری برای پلتفرم‌های دیگر چیزی نیست که به صورت رایج در دنیای گیمینگ وجود داشته باشد.

بازی Sea of Thieves پلی‌استیشن

بازی دریای دزدان در این مدت پیشرفت بسیار زیادی کرد و توانست یک جامعه بسیار قدرتمند بدست بیاورد. بنابراین این بازی در میان دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس محبوبیت زیادی داشته و توانسته موفقیت خوبی در این پلتفرم بدست بیاورد.

وقتی این دو نفر تلاش کردند تا با مایکروسافت ارتباط بیشتری برقرار کرده و از برنامه‌های بعدی این شرکت آگاه شوند، مایکروسافت مانع این موضوع شده و نگذاشته اطلاعات بیشتری از این قضیه منتشر شود. اگر قرار باشد مایکروسافت برنامه‌ای برای بازی Sea of Thieves داشته باشد در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی و به احتمال زیادی در رویداد Xbox Developer Direct اعلام خواهد شد.

بسیاری از افراد معتقد هستند که عرضه یک بازی برای پلتفرم‌های دیگر برخلاف استراتژی مایکروسافت است. مایکروسافت و ایکس‌باکس در این مدت عملکرد بسیار عجیبی داشتند. برای مثال فیل اسپنسر (Phil Spencer) اعلام کرد که هدف اصلی این شرکت دسترسی افراد بیشتر به بازی‌های مختلف است اما پس از عرضه اطلاعات و تصمیمات این شرکت برای انحصاری کردن عناوین مختلف، شک زیادی به حرف اسپنسر وارد شد.

بحث اصلی اینجاست که مایکروسافت حتی اگر یک بازی را به صورت انحصاری هم عرضه نکند، با عرضه بازی روی گیم پس به نوعی کنترل آن را بدست گرفته و در نتیجه بازی حالت انحصاری به خود می‌گیرد. این موضوع برای عناوین کوچکی مثل های فای راش مسئله چندان سختی نیست ولی برای مجموعه‌های بزرگی مثل کال آو دیوتی یک معضل بسیار مهم است.

نکته اصلی اینجاست که اگر مایکروسافت عناوین انحصاری خود را برای پلتفرم‌های دیگر عرضه کند، به حرف و شعار اولیه خود عمل کرده و در نتیجه به هدف اصلی خود خواهد رسید. حال اینکه این استراتژی تا چه حد موفق خواهد بود و چه جهتی به آینده ایکس‌باکس خواهد داد را زمان مشخص خواهد کرد.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما