انحصاری سابق ایکس‌باکس روی پلی‌استیشن ۵ عالی عمل کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Sea of Thieves

بازی سرویس محور Sea of Thieves با محوریت دزدان دریایی از استودیوی Rare، پس از عرضه روی پلی‌استیشن ۵، عملکرد خوبی را از خود نشان داد و در بین بهترین بازی‌های این کنسول در اروپا از نظر میزان دانلود در ماه آوریل قرار گرفت.

این اثر جذاب که به تازگی به عنوان بخشی از برنامه‌های مایکروسافت برای چندپلتفرمی کردن بیشتر بازی‌هایش از ایکس‌باکس به پلی‌استیشن منتقل شده، در خارج از اروپا نیز عملکرد شایسته‌ای داشته و سومین بازی موفق از نظر دانلود در پلی‌استیشن ۵ در ایالات متحده و کانادا در ماه میلادی گذشته بوده است. این در حالی است که بازی در ۳۰ آوریل روی این کنسول منتشر شده است.

گفتنی است که پیش از عرضه‌‌ی Sea of Thieves روی پلی‌استیشن ۵، تیم سازنده فاش کرده بود که ۴۰ میلیون نفر بازی را روی ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی تجربه کرده‌اند. تهیه‌کننده اجرایی بازی نیز بیان کرده که جامعه‌ی بازی‌ همچنان با گذشت سال‌ها پس از عرضه‌ی بازی آن‌ها را با خلاقیت و شیطنت‌های خود تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بازی Sea of Thieves

موفقیت Sea of Thieves در پلی‌استیشن به طور خاص ممکن است تصمیم مایکروسافت را برای آوردن برخی از بازی‌های خود به کنسول‌های رقیب سودآور نشان دهد، تصمیمی که بحث های زیادی را در میان طرفداران این کمپانی برانگیخته است. در واقع به نظر می‌رسد که مایکروسافت بیشتر بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس را به مرور روی پلتفرم‌های دیگر نیز منتشر کند زیرا ظاهرا خرید اکتیویژن بلیزارد فشار زیادی روی این شرکت وارد کرده است؛ فشاری که منجر به بسته شدن چند استودیوی ایکس‌باکس در همین اواخر شد.

در این میان بازی Grounded نیز در ماه‌ آوریل روی پلی‌استیشن عملکرد خوبی داشت و به جمع ۱۰ بازی برتر رسید. در واقع این بازی در اروپا هشتم و در ایالات متحده و کانادا نهم شد. در مورد عملکرد بازی‌ها روی پلی‌استیشن ۴ نیز به طور شگفت‌انگیزی فال‌اوت ۴ در صدر جدول‌ها قرار گرفت. در ادامه لیست پنج بازی برتر پلی‌استیشن ۵ از نظر میزان دانلود در ماه آوریل ۲۰۲۴ آمده است:

اروپا

  1. Sea of Thieves
  2. Grand Theft Auto V
  3. Helldivers 2
  4. Steallar Blade
  5. Call of Duty: Modern Warfare 3

آمریکا

  1. Helldivers 2
  2. Steallar Blade
  3. Sea of Thieves
  4. Call of Duty: Modern Warfare 3
  5. MLB The Show 24

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما