نقدها و نمرات بسته‌ی الحاقی الدن رینگ منتشر شد؛ موفق‌ترین بسته الحاقی تاریخ

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
خلاصه نقد و نمرات بازی Shadow of the Erdtree

کمتر کسی تا الان با بازی الدن رینگ (Elden Ring) آشنایی ندارد. حدود ۲ سال پیش این بازی شاهکار توسط شرکت فرام سافتور (From Software) ساخته و عرضه شد و توانست موفقیت بسیار زیادی کسب کند. تیم میازاکی (Miyazaki) با عرضه الدن رینگ بار دیگر اثبات کردند که در سبک نقش آفرینی مهارت خاصی داشته و به طور کامل رقبا را کنار زدند.

عملکرد بازی الدن رینگ به حدی خوب بود که تبدیل به بهترین بازی سال ۲۰۲۲ شد. از طرفی نمره کل این بازی هم در سایت متاکریتیک ۹۱ است که یک نمره بسیار خوب برای یک بازی نقش آفرینی و جهان باز است. این موفقیت باعث شد که شرکت سازنده دست از توسعه بازی بر ندارد و تصمیم به عرضه یک بسته الحاقی برای آن بگیرد.

اولین و تنها بسته الحاقی بازی الدن رینگ (Elden Ring) به نام سایه اردتری (Shadow of The Erdtree) به زودی عرضه خواهد شد. نکته اینجاست که قبل از عرضه رسمی این بازی، خلاصه نقد و نمرات آن منتشر شده و این بازی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسته الحاقی سایه‌ی اردتری بازی الدن رینگ توانسته نمره ۹۵ را از سایت متاکریتیک و نمره ۹۴ را از سایت اپن کریتیک (Open Critics) دریافت کند.

از لحاظ داستانی بسته الحاقی سایه‌ی اردتری به داستان‌های قبل از بازی اصلی اشاره دارد. بسیاری از سوالات که در جریان بازی الدن رینگ برای کاربران ایجاد شد، در بسته الحاقی سایه‌ی اردتری پاسخ داده می‌شود و از طرفی این بسته الحاقی یک دنیای کاملاً جدید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در اصل شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا این بسته الحاقی خاص و قدرتمند باشد و عملکرد بسیار خوبی هم در این زمینه داشته است. این بسته الحاقی تنها محتوای اضافه‌ای است که شرکت فرام سافتور برای الدن رینگ عرضه خواهد کرد و پس از آن پرونده این بازی بسته خواهد شد. البته بازی‌های شرکت فرام سافتور همیشه چندین سال زنده هستند ولی در کل این شرکت قصد ندارد تا بازی الدن رینگ را بیشتر گسترش دهد.

خلاصه نقد و نمرات Shadow of the Erdtree

خلاصه نقد و نمرات بسته الحاقی سایه‌ی اردتری

Checkpoint Gaming – امتیاز ۱۰ از ۱۰

سایه‌ی اردتری نه تنها از لحاظ داستان و مکانیک گیم‌پلی بازی الدن رینگ را گسترش می‌دهد بلکه تجربه این بازی را غنی‌تر می‌کند. این بسته الحاقی از لحاظ داستان پردازی و طراحی محیط کمک زیادی به بازی کرده و آن را بهتر می‌کند. سایه‌ی اردتری کاربران را به یک دنیای ترسناک جدید یعنی سرزمین سایه‌ها (Shadow Realm) می‌برد. دنیایی که یک ماجراجویی بسیار زیبا و لذت بخش را به کاربران ارائه می‌دهد. بسته الحاقی سایه‌ی اردتری یکی از بهترین تجربیاتی است که شرکت فرام سافتور تا الان به طرفداران ارائه داده است. این بسته الحاقی هر چیزی که بازی اصلی الدن رینگ داشته را حفظ کرده و حتی آن را گسترش داده است.

Games Radar Plus – امتیاز ۱۰ از ۱۰

انتظارات از بسته الحاقی بازی الدن رینگ بسیار بالا بود. نکته اینجاست که شرکت فرام سافتور به بهترین نحو این انتظارات را برآورده کرده و با سبک همیشگی خود بازی الدن رینگ را گسترش داده است. بسته الحاقی سایه‌ی اردتری یک دنیای بسیار جذاب داشته که در آن چندین غولآخر مختلف وجود دارد. از طرفی ابزار زیادی به بازی اضافه شده تا تجربه الدن رینگ از همیشه کاملتر بشود.

The Gamer – امتیاز ۱۰ از ۱۰

در بسته الحاقی سایه‌ی اردتری شما اشاره به عناوین قبلی شرکت فرام سافتور را مشاهده خواهید کرد. مشخص است که شرکت سازنده به تمام مواردی که باعث شده به این سطح برسد نگاه کرده است. بازی الدن رینگ موفقترین بازی این شرکت بود و حال فرام سافتور فرصت این را داشت تا دوباره آتش این بازی را زنده کند. با بسته الحاقی جدید الدن رینگ، این بازی دوباره به سر زبان‌ها افتاده و شرکت سازنده نیز به بهترین نحو این کار را انجام داده است.

VG247 – امتیاز ۱۰ از ۱۰

در ابتدا بسته الحاقی سایه‌ی اردتری یک عقب نشینی به نظر می‌رسد. در صورتی که اینگونه نیست و این بسته الحاقی تمام توانایی شرکت فرام سافتور را نشان می‌دهد. حتی در این بسته الحاقی برخی از توانایی‌های این شرکت نشان داده شده که پتانسیل استفاده شدن در آینده را هم دارد. چیزی که این بسته الحاقی را بسیار زیبا می‌کند، عمق داستان سرایی و تنوع سلاح‌های جدید است. از طرفی این بسته الحاقی دنیای بازی الدن رینگ را گسترش داده و در نتیجه اگر شما به دنبال این هستید تا تجربه خود را در بازی الدن رینگ ارتقاء دهید، خرید این بسته الحاقی بهترین گزینه است.

Playstation Universe – امتیاز ۱۰ از ۱۰

بسته الحاقی سایه‌ی اردتری چیزی بیش از یک بسته الحاقی ساده است و با وجود اینکه انتظارات از آن بسیار بالا بود شرکت سازنده به بهترین نحو این انتظارات را برآورده کرد. مانند هر بازی دیگری این بسته الحاقی بدون مشکل نیست ولی بحث اینجاست که این تجربه در کل فوق العاده است. بسته الحاقی سایه‌ی اردتری بای الدن رینگ را کامل می‌کند. عنوانی که به تنهایی یک بازی بسیار گسترده و بزرگ بود. نکته اینجاست که در ابتدا بازی الدن رینگ به یک بسته الحاقی مثل سایه‌ی اردتری نیاز نداشت ولی حال بدون این بسته الحاقی نمی‌توان این بازی را تصور کرد.

Game Informer – امتیاز ۹۸ از ۱۰۰

اگر بخواهیم به طور خلاصه بازی سایه‌ی اردتری را بگوییم، این بسته الحاقی همان بازی الدن رینگ است که گسترش پیدا کرده است. نکته اینجاست که این حرف یک نقطه ضعف نیست. طراحی دنیای بسیار گسترده و دقیق از طرفی طراحی سیاچاله‌های بسیار مهیج باعث شده که این بسته الحاقی یک شاهکار تمام عیار باشد. در اصل شرکت فرام سافتور تمام مواردی که بازی الدن رینگ را خوب می‌کرد وارد این بازی کرده و حتی آن را بهتر هم کرده است. بسته الحاقی سایه‌ی اردتری چیزی از بازی الدن رینگ کم نمی‌کند ولی سطح آن را بالاتر هم نمی‌برد. در اصل این بسته الحاقی بازی الدن رینگ را در یک خط ثابت نگه داشته و محتوای بیشتری به آن اضافه می‌کند.

خلاصه نقد و نمرات بازی Shadow of the Erdtree

CGMagazine – امتیاز ۹.۵ از ۱۰

سایه‌ی اردتری بازی‌ای که به خودی خود یک عنوان فوق العاده بود را بهتر کرده و سطح آن را بالاتر می‌برد. سطحی که در آن چالش‌های بسیاری وجود دارد ولی شرکت فرام سافتور به راحتی از پس آن‌ها بر می‌آید. این بسته الحاقی برای تمامی طرفداران الدن رینگ اجباری بوده و از طرفی محتوایی است که هیچ گیمری نباید از دست بدهد.

Inven – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰

عنوانی که به خودی خود یک بازی کامل و بی نقص بود حال یک بسته الحاقی ۳۰ ساعته دریافت کرده است. این بسته الحاقی نه تنها یک دنیای جدید و اسرار آمیز به الدن رینگ اضافه کرده بلکه از لحاظ داستانی نیز آن را غنی‌تر کرده است. مانند بازی‌های دیگر شرکت فرام سافتور، بسته الحاقی سایه‌ی اردتری هم شما را با دشواری خاص خود به چالش خواهد کشید. نکته اینجاست که ابزار و محتوای جدید تجربه اصلی بازی را نیز بهتر کرده و در کل سطح الدن رینگ را بالاتر می‌برد.

Screen Rant – امتیاز ۹ از ۱۰

بسته الحاقی سایه‌ی اردتری دور افتخار شرکت فرام سافتور است. شرکتی که با ساخت الدن رینگ نشان داد در سبک نقش آفرینی یکی از قدرتمندترین‌ها است و حال با این بسته الحاقی اثبات می‌کند که رقبا نمی‌توانند به سطح این شرکت نزدیک بشوند.

Gaming Trend – امتیاز ۸۵ از ۱۰۰

اینکه بازی سایه‌ی اردتری آخرین بسته الحاقی الدن رینگ است، بسیار ناراحت کننده است. نکته اینجاست که این بازی یک طراحی بسیار خوب و با جزئیات داشته و تجربه بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این بسته الحاقی یک تجربه بسیار خوب بازی اصلی را گسترش داده و آن را بهتر می‌کند. مشکل اینجاست که آخرین غولآخر بازی نسبت به کل این بسته الحاقی ناامید کننده است. با این حال این بسته الحاقی اگر شما همچنان به دنبال تجربه بازی الدن رینگ هستید، ارزش خرید را دارد.

سایر نمرات بسته الحاقی سایه‌ی اردتری

 • Gamer.nl – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • GG Recon – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • God is a Geek –  امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Meristation – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Dexerto – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Digital Chumps – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gamer Sky – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gameblog.fr – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Washington post – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Impulsegamer – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gamereactor – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • COG Connected – امتیاز ۹۷ از ۱۰۰
 • XGN – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Worth Playing – امتیاز ۹۵ از ۱۰۰
 • Power Unlimited – امتیاز ۹۳ از ۱۰۰
 • Slant Magazine – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Everyeye.it – امتیاز ۹ از ۱۰
 • New York Times – امتیاز ۸۸ از ۱۰۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما