شانگ‌چی و افسانه ده حلقه؛ هر آنچه از فیلم ابرقهرمانی جدید مارول می‌دانیم

۳۰ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
شانگ‌چی

مارول می‌خواهد با انتشار پروژه شانگ‌چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)، یک قهرمان جدید دنیای سینمایی مارول را معرفی کند. شانگ‌چی به کارگردانی دستین دنیل کریتون، بیست‌وپنجمین قسمت از این فرانچایر سینمایی و دومین فیلم فاز ۴ مارول است.

تمرکز فیلم بیشتر بر روی شخصیت کمیک‌بوکی شانگ‌چی است و برای اولین بار قرار است که فردی آسیایی نقش اصلی یکی از فیلم‌های مارول را بازی کند.

شانگ‌چی (معروف به استاد کونگ فو) اولین بار در سال ۱۹۷۳ در کمیک‌های مارول حضور پیدا کرد و بعدها داستان شخصیت او به انتقام‌جویان، شوالیه‌های مارول و قهرمانان اجاره‌ای مرتبط شد. شانگ‌چی به دلیل تخصص خود در انواع مختلف هنرهای رزمی، مشهور است و در اکثر داستان ها، او یکی از قوی‌ترین انسان‌هاست که در کمیک‌ها دیده می‌شود. ایده‌ی ساخت یک فیلم بر اساس شانگ‌چی، اولین بار در اوایل دهه اول قرن جدید مطرح شد اما برنامه‌های اجرایی آن تا تقریبا دو دهه بعد به نتیجه نرسید.

استودیوی مارول قول داد که در شخصیت‌های اصلی خود را در سراسر دنیای سینمایی مارول، تنوع ایجاد کند و به همین خاطر، سریعا مراحل ابتدایی اقتباس شانگ‌چی را پیگیری کرد. برنامه مارول این بود که موضوعات فرهنگی آسیایی و آسیایی‌آمریکایی را با عوامل و بازیگرانی عمدتا آسیایی بررسی کند. این فیلم پس از بیوه‌ی سیاه اکران می‌شود و شانگ‌چی اولین فرد تازه وارد فاز ۴ است و در طی فیلم، از لباس قرمز زیبایی استفاده می‌کند که یکی از جالب‌ترین لباس‌ها در تاریخ دنیای سینمایی مارول به نظر می‌رسد. اما بینندگان باید چه انتظاراتی از این فیلم داشته باشند؟

تاریخ انتشار

شانگ‌چی

فیلم‌برداری شانگ‌چی در فوریه ۲۰۲۰ و در استرالیا و نیوساوت ولز آغاز شد. مدت کوتاهی بعد، تولید پروژه به دلیل کرونا متوقف شد. بازیگران و عوامل تا ماه آگوست نتوانستند دوباره دور هم جمع شوند. در آن زمان، تاریخ انتشار اولیه برای ۱۲ فوریه ۲۰۲۱، مصادف با اولین روز سال نوی چینی برنامه‌ریزی شده بود که این تاریخ به مه ۲۰۲۱ منتقل شد. همه‌گیری کرونا دوباره تاریخ پخش اولیه را تغییر داد و انتشار شانگ چی تا ژوئیه ۲۰۲۱ عقب افتاد تا باز هم دوباره این زمان به ۳ سپتامبر ۲۰۲۱ تغییر پیدا کرد. این فیلم، دومین اثر از چهار فیلم دنیای سینمایی مارول است که فهرست انتشار فاز ۴ را تشکیل می‌دهند. با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، برخی فکر می‌کردند که شانگ چی به صورت هم‌زمان در دیزنی‌پلاس منتشر شود اما مارول تأیید کرد که این فیلم، در ۴۵ روز اول، به صورت انحصاری در سینما پخش خواهد شد. این‌که آیا اصلا در چین اکران‌ شود یا نه، هنوز مشخص نیست.

بازیگران

سیمو لیو در رأس این فیلم حضور دارد و نقش شانگ‌چی را بازی خواهد کرد. در کمیک‌ها، پدر شانگ.چی، فو مانچو بود اما در این فیلم، بر خلاف کمیک‌ها، پدر شانگ‌چی، ونوو (معروف به ماندارین) است و نقش او را تونی لیونگ به تصویر می‌کشد. آکوافینا هم در این فیلم در نقش دوست نزدیک شانگ‌چی، کتی بازی می‌کند. بقیه بازیگران این پروژه، فالا چن، فلوریان مونتهانو، رونی چینگ، میشل یوه و منگر ژانگ هستند.

جزئیات داستان

شانگ‌چی

فیلم شانگ‌چی و افسانه ده حلقه، عناصری را از شخصیت کمیک‌بوکی شانگ‌چی وام می‌گیرد اما آن را با تصاویر امروزی ارائه می‌دهد تا از کلیشه‌های منفی جلوگیری شود. شانگ‌چی، یک هنرمند رزمی‌کار است که از کودکی توسط سازمان ده حلقه آموزش دیده است و پس از مدتی، دوباره به این گروه برمی‌گردد، چرا که باید با گذشته خود مقابله کند. پدرش، ونوو، رهبر فعلی ده حلقه است که در کمیک‌‌های مارول، سازمانی تروریستی است که سعی دارد تا صلح جهانی را نابود کند. ده حلقه از همان ابتدا در دنیای سینمایی مارول وجود داشت و آن‌ها در پشت پرده دزدیدن تونی استارک در فیلم مرد آهنی بودند. در فیلم شانگ‌چی، برخلاف ماندارین تقلبی فیلم مرد آهنی ۳، این‌بار، رهبر واقعی ده حلقه معرفی می‌شود. شانگ‌چی در این اثر مجبور می‌شود از قدرت واقعی خود استفاده کند تا متحدانی مانند کتی را نجات دهد.

تریلرها

مارول، اولین تریلر شانگ‌چی و افسانه ده حلقه را در ۱۹ آوریل ۲۰۲۱ منتشر کرد. این تریلر، اولین برخورد مخاطبان با شانگ‌چی و مخصوصا گذشته او در ده حلقه بود. تریلر از ماندارین واقعی دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد و علاوه بر آن، دیگر شخصیت‌های قابل توجه فیلم مانند دث‌دیلر را نشان داد که فردی نقاب‌دار و از دشمنان اصلی شانگ چی است. دومین تریلر کامل، در جولای ۲۰۲۱ و همزمان با انتشار بیوه‌ی سیاه منتشر شد. این تریلر، تصاویر بیشتری از شانگ‌چی و ماندارین نشان داد و هم‌چنین طرفداران دنیای سینمایی مارول را با نمایش نبردی بین وونگ و ابومینیشن، شوکه کرد.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه