شانگ چی بزرگ‌ترین فیلم مارول درباره‌ی آتلانتیس خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شانگ چی

اژدهای موجود در شانگ چی و افسانه ده حلقه احتمالا مقدمه‌ای درباره‌ی آتلانتیس است. تاکنون مارول از اشاره مستقیم به پادشاهی زیر دریا و خانه‌ی نیمور، ملوان مشهور زیر‌دریایی، در فیلم‌های خودش اجتناب کرده است.

در مرد آهنی ۲، نشانگر نقشه به مکانی به ظاهر تصادفی در اقیانوس اطلس اشاره کرد و این صحنه مرجعی به آتلانتیس و نشانه‌ای از وجود این شهر مخفی در زیر آب در مارول است. البته شاید هم اصلا بحث اشاره و مرجع به این شهر در فیلم مطرح نبود.

یک اشاره‌ی واضح‌تر اما بدون صراحت در انتقام جویان: پایان بازی وجود دارد که در گفت‌وگو بین اوکویه و بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) پیدا بود. هنگامی که ناتاشا درباره‌ی عکس‌العمل واکاندا به زلزله‌های عجیب زیر‌آبی سؤال کرد، اوکویه گفت که آن‌ها بدون دخالت خود به این شرایط رسیدگی خواهند کرد. به طور معمول چنین گفت‌وگویی در فیلم غیر‌ضروری به نظر می‌رسد اما اگر هدف از آن، معرفی آتلانتیس در فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه باشد، کاملا به‌‌جا و مناسب بوده است، به‌خصوص به دلیل اینکه انتظار می‌رود نیمور به‌عنوان شخصیت منفی اصلی آن فیلم حضور داشته باشد.

شانگ چی

بیشترین اشاره به آتلانتیس، در انتقام‌جویان: پایان بازی وجود داشته اما به نظر می‌رسد که در شانگ چی و افسانه ده حلقه شاهد نمونه‌های بیشتری باشیم. در دومین تریلر، شاهد حضور یک اژدهای آبی در یک سکانس در زیر آب هستیم. عنوان شده که این موجود در مارول به‌عنوان محافظ بزرگ شناخته می‌شود. اینکه دقیقا از چه چیزی محافظت می‌کند مشخص نیست اما این احتمال وجود دارد که او محافظ بزرگ آتلانتیس باشد. از این گذشته، در یک سناریو مشابه، یک اژدهای نگهبان بسیار عظیم در کمیک‌های مارول، آتلانتیس را تحت مراقبت دارد. پس می‌توان گفت که سازندگان، فیلم شانگ چی را برای نقل این داستان انتخاب کرده‌اند و از عناصر اصلی کمیک‌ها هم در آن استفاده خواهد شد.

صرف نظر از اینکه این اژدها محافظ بزرگ آتلانتیس است یا نه، این موجود هنوز می‌تواند به این شهر افسانه‌ای مرتبط باشد. در سال‌های گذشته، کمیک نیمور ملوان زیردریایی چند اژدهای آتلانتیکی را نشان داده که معلوم می‌کند این اژدها از گونه‌ی جانوری بومی آتلانتیس در جهان مارول است. شانگ چی هم خودش در کمیک اخیر با یکی از این اژدها‌ها روبه‌رو شد. اگرچه ممکن است این اژدها در پایگاه عملیاتی ماندارین یا مکان دیگری زندگی کند اما کاملا مشخص است که آتلانتیس محل تولد اوست.

با در نظر گرفتن نقش مهم نیمور و افراد شهر آتلانتیس در کمیک‌ها، وجود و اهمیت این شهر در شانگ چی و افسانه ده حلقه باید نشان داده شود. برای مثال شانگ چی می‌تواند هنگام صحبت درباره‌ی این اژدها با ماندارین یا هر شخص دیگری، از شهر آتلانتیس هم نام ببرد و به آن اشاره کند. نبرد شانگ چی با این موجود می‌تواند بهترین پاسخ به این همه انتظار طرفداران دیدن آتلانتیس در این مجموعه باشد.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. سامان

    آره احتمالش زیاده که آتللانتیس وجود داشته باشه . تو بلک پنتر ۲ میگن جنگ واکاندا و آتلانتیس و خواهیم داشت . امیدوارم مبارزه پلنگ سیاه و نیمور و ببینیم . خداکنه سناریو خوبی برای نبود چادویک بوزمن مرحوم داشته باشند

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما