بازی شرلوک هلمز: فصل اول ۲۵ آبان منتشر خواهد شد

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۰ ۶ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی شرلوک هلمز

استودیوی Frogwares بالاخره تاریخ عرضه‌ی رسمی بازی «شرلوک هلمز: فصل اول» (Sherlock Holmes: Chapter One) را برای پلتفرم‌های مختلف اعلام کرد.

طبق اعلام رسمی استودیوی سازنده‌، این بازی قرار است در تاریخ ۲۵ آبان ۱۴۰۰ (۱۶ نوامبر ۲۰۲۱) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و کامپیوترهای شخصی عرضه شود. همان‌طور که در گذشته اعلام شده بود، این بازی همچنان برای کنسول‌‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم عرضه خواهد شد اما تاریخ عرضه‌اش برای این دو کنسول هم‌زمان نخواهد بود. بر اساس اطلاعات بیان‌شده، نسخه‌ی نسل هشتمی بازی قرار است نهایتا چند هفته بعد از عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی عرضه شود. نسخه‌ی استاندارد و اصلی بازی Sherlock Holmes: Chapter One با قیمت ۴۵ دلار و نسخه‌ی دلوکس با قیمت ۶۰ دلار عرضه خواهد شد.

همان‌طور که از نام بازی مشخص است، این اثر قرار است شما را در نقش شرلوک هلمز معروف قرار دهد. Sherlock Holmes: Chapter One پیش‌درآمدی است برای بازی‌های قبلی شرلوک هلمز که توسط Frogwares ساخته‌ شده‌اند. در واقع این اثر شما را به روزهای جوانی شرلوک هلمز و سن ۲۱ سالگی او می‌برد و حوادثی را نشان می‌دهد که باعث تغییر و چرخش بزرگی در زندگی او می‌شود. ماجرا با ورود شرلوک و بهترین دوستش یعنی جان به جزیره‌ی کوردونا که از جزیره‌های مدیترانه‌ای اقتباس شده است، در دهمین سالگرد مرگ مادرش آغاز می‌شود. محیط این شهر زیبایی‌شناسی منحصر‌به‌فرد و متفاوتی نسبت به خیابان‌های مه‌آلود لندن و مناطق روستایی آثار قبلی استودیوی Frogwares دارد.

علاوه بر تریلر اعلام تاریخ رسمی بازی، سازندگان در یک تریلر جداگانه‌ای که به گیم‌پلی بازی می‌پردازد،‌ درباره‌ی بعضی از مکانیک‌های جدید و بازگشتی که بازیکنان می‌توانند در بازی شرلوک هلمز: فصل اول انتظار داشته باشند، اشاره‌هایی کرده و آن‌ها را با طرفداران به اشتراک گذاشته است.

sherlock holmes chapter one

اقدامات شما در بازی روی دوستی شما با جان تأثیر می‌گذارد؛ برای مثال اگر دشمنان را به‌جای دستگیر کردن، بکشید یا درخواست های جان را رد کنید، ارتباط شما بدتر می‌شود. همچنین در این تریلر به سیستم بازجویی و تحقیق در این بازی نگاهی انداخته شد.

جالب است بدانید که این امکان وجود دارد که شرلوک در بازی استنتاج‌های غلطی انجام دهد و این موضوع در روند مکالمه‌هایتان تأثیر خواهد گذاشت. به همین صورت، وقتی از کاخ ذهن شرلوک برای وصل کردن سرنخ‌های جمع‌آوری‌شده‌ی متفاوت استفاده می‌کنید تا آن‌ها را به نظریه‌هایی تبدیل کرد و از آن‌‌ها نتیجه‌ بگیرید، تعداد سرنخ‌های پیدا شده و نحوه‌ی تفسیر آن‌ها می‌تواند در این حد تفاوت ایجاد کند که فردی را به‌درستی یا به اشتباه متهم کنید.

در جزیره، بازیکنان می‌توانند در محیط جهان آزاد بازی به کاوش و جست‌وجو بپردازند و مأموریت‌های فرعی جدیدی را انتخاب کنند. بعضی از این مأموریت‌ها بیشتر درباره‌ی زندگی مردم در کوردونا جزئیات بیشتری می‌دهد و بعضی دیگر نگاهی به دوران کودکی شرلوک و جان می‌اندازد. استودیوی Frogwares در گذشته اعلام کرده بود که علاوه بر خط داستانی اصلی، بازی شرلوک هلمز: قسمت اول چیزی حدود ۳۰ مأموریت فرعی خواهد داشت.

در انتها، آن‌ها اشاره کردند که با توجه به بازخوردهایی که برای بازی The Sinking City دریافت کرده‌اند، آن‌ها سیستم مبارزات جدیدی را در این بازی ارائه داده‌اند که هوش مصنوعی هوشمندتر، کنترل‌های دقیق‌تر، جلوه‌های صوتی قانع‌کننده‌تر و روند بهتری دارند. توسعه‌دهندگان می‌گویند که با توجه به ذهن تیز و چابک شرلوک و غرور او هدف این بار ایجاد نبردهایی بوده است که بیشتر شبیه یک پازل باشند.

می‌توانید در ادامه تریلر اعلام تاریخ انتشار شرلوک هلمز فصل اول را ببینید.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما