۱۰ مدل کفش کاربردی که هر مردی باید داشته باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
کفش های ضروری برای آقایان

هیچ چیز مانند کفش مردانه نامناسب استایل را به هم نمی‌ریزد. هر استایلی برای شیک‌تر شدن به کفش‌هایی که مدل و رنگ خاصی داشته باشند نیاز دارد و در صورتی که این مساله نادیده گرفته شود ممکن است کل استایل زشت و نامناسب دیده شود. این نوع مشکل بر اعتماد به نفس فرد هم تاثیر می‌گذارد.

بنابراین زمان بهبود و ارتقای کفش‌ها فرا رسیده است. در این مطلب ۱۰ کفش مردانه که همه‌ی آقایان باید در دهه‌ی ۳۰ سالگی خود داشته باشند را معرفی می‌کنیم.

۱. کفش مردانه آکسفورد سرکلاهی

کفش آکسفورد امروزه محبوب‌ترین کفش رسمی مردانه است. همه‌ی کفش‌های آکسفورد سیستم بسته شدن با بند دارند که آن‌ها را از کفش دربی متمایز می‌کند. یک کفش آکسفورد باکیفیت از چرم گوساله‌ی طرح‌دار تهیه می‌شود و نباید هیچ بروژی داشته باشد.

آکسفورد کفشی بسیار کاربردی برای مصاحبه‌های شغلی، مراسم‌های عروسی و مراسم‌های رسمی و تقریبا در تمام موقعیت‌های رسمی می‌توانید از آن‌ استفاده کنید.

استاندارد پوشاک آقایان، کفش آکسفورد سرکلاهی، می‌تواند در موقعیت‌های حرفه‌ای بسیاری استفاده شود. این کفش با چرم اضافه‌ای که روی قسمت انگشتان پا وجود دارد متمایز می‌سازد.

۲. کفش مردانه تنیس/اسنیکرز

کفش مردانه اسنیکرز

امروزه کفش‌های تنیس یا کفش‌های مدل اسنیکرز در همه جا یافت می‌شوند و در پای بسیاری از افراد می‌توان آن‌ها را دید. توصیه می‌شود یک جفت کفش اسنیکرز ساق کوتاه با رویه‌ی چرم یا جیر داشته باشید.

۳. کفش مردانه تمام بروژ

انواع مختلفی از کفش بروژ وجود دارد اما توصیه می‌شود مدل تمام بروژ را تهیه کنید. زیرا این مدل به یکی از کفش‌هایی تبدیل می‌شود که خیلی از آن استفاده می‌کنید و باید یکی از آن‌ها را داشته باشید.

این کفش با استایل‌های کار/رسمی غیررسمی‌تر بهتر ست می‌شود. به دلیل ذات کفش‌های بروژ مرتب آن‌ها را تمیز کنید. روزنه‌های موجود روی کفش به سرعت می‌توانند با گرد و غبار و زباله پر شوند.

۴. بوت چوکا

کفش مردانه بوت چوکا

بوت چوکا انواع بسیار مختلفی در بازار دارد که البته یک بوت مردانه چوکای مناسب باید چند ویژگی شاخص و مجزا داشته باشد. از جمله‌ی این ویژگی‌ها عبارتند از اینکه رویه‌ی کفش به مچ برسد، دو یا سه روزنه داشته باشد و جلوی آن سرکلاهی و گرد باشد.

بوت‌های چوکا همچنین دارای یک بخش دو قسمتی مجزا از چرم یک قسمتی به صورت تا شده در بالای بوت در جایی که بندها به هم می‌رسند هستند. این مدل بوت‌ها اغلب بدون آستر بوده و زیره‌ی چرمی یا کرپ دارند.

توصیه می‌شود یک چرم چوکای جیر به رنگ تیره مانند قهوه‌ای یا سرمه‌ای تهیه‌ کنید. اما به صورت کلی چوکا کفشی است که هر مردی باید داشته باشد.

شما می‌توانید از زیره‌ی چرمی یا کرپ استاندارد استفاده کنید. اما با وجود اینکه زیره‌ی کرپ راحت‌تر از چرم است همچنان توصیه می‌شود زیره‌ی چرم را انتخاب کنید زیرا دوام بیشتری دارد.

زیره‌ی کرپ به سرعت خراب می‌شود زیرا لاتکس آن انعطاف‌پذیر است اما بادوام نیست.

۵. کفش مردانه دابل مانک استرپ

با وجود اینکه کفش‌های مانک استرپ نوع اصلی هستند اما برای بسیاری از آقایان کفش دابل مانک استرپ توصیه می‌شود. دابل استرپ مدل جدیدتری از این کفش کلاسیک است و باعث می‌شود کفش ظاهر کلی متوازن‌تری داشته باشد.

کفش‌های دابل استرپ همچنین شما را از سایر آقایان متمایز می‌سازند زیرا طرفداران خاصی دارند و چشم‌ها را به خود جذب می‌کنند. شما می‌توانید خلاقیت خود را هم به کار گرفته و انواع مختلفی از سگک‌ها را با سگک‌های کفش جایگزین کنید.

۶. کفش مردانه لوفر پنی

کفش مردانه لوفر پنی

لوفر پنی سال‌ها پس از لوفر ایجاد شده و به استاندارد طلایی کفش‌های لوفر تا به امروز تبدیل شد. تفاوت بین کفش لوفر ساده و لوفر پنی در این است که بالای لوفر پنی به گونه‌ای است که باعث ایجاد جیب یا شکاف کوچکی در کفش می‌شود.

لوفر پنی بسیار راحت‌تر از سایر کفش‌های رسمی است. کفش‌های لوفر در ابتدای لیست کفش‌هایی که آقایان باید داشته باشند قرار ندارند اما به زیبایی بیشتر استایل کت و شلوار تابستانی کمک می‌کنند. در فصل تابستان باید رنگ‌های روشن‌تر مانند کرم یا آبی را برای ست کت و شلوار مردانه خود انتخاب کرده و از رنگ‌های مشکی و ذغالی اجتناب کنید.

۷. کفش مردانه آکسفورد تک برش

این دومین کفش آکسفورد در این لیست است. کفش آکسفورد تک برش یکی دیگر از کفش‌هایی است که باید در دهه‌ی سی سالگی خود داشته باشید.
کفش رسمی آکسفورد تک برش در طی سال‌های اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این کفش دارای طراحی ساده و ظریفی است که از یک تکه چرم صاف بدون درز پشت ساخته شده و بسیار ساده و شیک است.

کفش آکسفورد تک برش به دلیل ساخته شدن از چرم یک تکه منحصر از سایر کفش‌های رسمی و ظریف‌ترین آن‌ها است.

علاوه بر این مورد چرم باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند در برابر فرایند تولید سخت دوام بیاورد. به همین دلایل کفش‌های آکسفورد تک برش و کفش کالج مردانه به صورت کلی توسط تولیدکنندگان رده بالا تولید می‌شوند.

آکسفورد تک برش همچنین دارای سیستم بند کفش بسته است یعنی بندهای کفش زیر رویه‌ی کفش وصل هستند. این مساله در ترکیب با طراحی یک تکه یک کفش شیک و مرتب را برای رویدادهای رسمی ایجاد می‌کند.

۸. بوت چلسی

کفش مردانه بوت چلسی

بوت چلسی به سادگی با کناره‌های کشسانش شناخته می‌شود و مدلی دیگر از کفش‌هایی است که آقایان در دهه‌ی سی سالگی باید داشته باشند.

راحتی این بوت‌ها چیزی است که آن‌ها را به یک انتخاب هوشمندانه برای بسیاری از آقایان تبدیل کرده است. بلندی بوت چلسی تا مچ است و بند ندارد. کناره‌های این بوت یک نواره‌ی کشسان دارند که تا بالای مچ کشیده می‌شوند اما به کف پا نمی‌رسند.

بوت چلسی مدل‌های مختلفی دارد و همین مساله آن را به یکی از راحت‌ترین کفش‌هایی که همه‌ی آقایان باید داشته باشند تبدیل کرده است. توصیه می‌شود از مدل چرم این بوت استفاده کرده و مدل جیر آن را انتخاب نکنید.

استفاده از چرم برای قسمت بالای کفش این امکان را برای بوت فراهم می‌کند که کاربردی بوده و به خوبی با شلوار جین مردانه یا شلوار ست شود. البته این بدان معنا نیست که بوت چلسی جیر را امتحان نکنید.

۹. صندل

صندل مردانه یک انتخاب عالی برای ماه‌های گرم‌تر سال است. سعی کنید از انتخاب صندل‌های طرح‌دار اجتناب کرده و مدل‌های تک رنگ را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود صندل با بیشتر لباس‌هایتان ست شود.

۱۰. کفش مردانه قایقی

کفش مردانه قایقی

کفش قایقی در صورتی که به درستی پوشیده شود یک کفش کاربردی و همه منظوره است. این کفش به هیچ عنوان مناسب مناسب پوشیدن در موقعیت‌های رسمی نیست. توصیه می‌شود آن را با شلوارک مردانه بپوشید.

این کفش‌ها را می‌توان با شلوار هم پوشید اما مطمئن باشید که پوشیدن آن‌ها با شلوار در قسمت پایین پا حالت مخروطی شکل ایجاد می‌کند. پوشیدن این کفش‌ها با شلوارهای بوت کات بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

همچنین توصیه می‌شود کفش قایقی را بدون جوراب یا با جوراب مردانه کالج بپوشید. این کفش‌ها پس از شکسته شدن و حالت گرفتن، بسیار راحت شده و فرم پا را به خود می‌گیرند.

منبع: Real Men Real Styleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما