SkyWall، شکارچی پهپادها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

پهپادها دیگر از قالب یک تکنولوژی خاص و آزمایشگاهی یا یک ابزار تخصصی خارج شده‌ و جای خود را حسابی در زندگی امروزی باز کرده‌اند. البته به‌خاطر دردسرهایی که این ربات‌های پرنده تا امروز به وجود آورده‌اند آن روی سکه‌ای هم وجود دارد و آن طراحی و تولید ابزارهایی برای متوقف کردن پهپادهاست. گروه مهندسی بریتانیایی OpenWorks به‌تازگی ابزاری ساخته که با نشانه‌گیری و شلیک، پهپاد در حال پرواز را شکار می‌کند اما مانع از آسیب دیدن آن می‌شود.

SkyWall مجهز به چتر نجاتی است که در قسمت پشت پهپاد فعال می‌شود تا مانع از آسیب دیدن آن هنگام سقوط شود.

حالا دیگر میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا صاحب پهپاد هستند و به‌راحتی هم آن را کنترل می‌کنند. این موضوع نتیجه‌ی پیشرفت صنعت تولید پهپادهاست که ابزارهای پیشرفته را با کاربری آسان در اختیار افراد قرار می‌دهد. اما دردسرهایی که پهپادها ساخته‌اند از سقوط روی ورزشکاران و هنرمندان تا وارد شدن به خطوط هوایی کشورها و عملیات جاسوسی آن‌قدر جدی بوده‌اند که صنعت جدیدی را به‌منظور ساخت ابزارهای امنیتی برای مقابله با پهپادها شکل داده‌اند.

این صنعت همگام با پهپادها در حال پیشرفت بوده و جدیدترین دستاوردش تا به اینجا SkyWall است. SkyWall شبیه به یکی از اسلحه‌هایی است که در فیلم ترمیناتور ۲ طراحی شده بود. این وسیله با ایجاد یک مانع فیزیکی در هوا جلوی ادامه‌ی پرواز و حرکت پهپاد را می‌گیرد.

در تصویر زیر می‌توانید صحنه‌ای از شکار یک پهپاد را توسط SkyWall ببینید.

dronestopper

اما نکته این‌جاست که پس از توقف حرکت، این‌بار پهپادها به حال خود رها نمی‌شوند. اساسی‌ترین تفاوت این ابزار در داشتن چترنجات کوچکی است که در قسمت پشت پهپاد فعال می‌شود تا در جریان سقوط آسیبی نبیند و سالم به زمین برسد. این موضوع به‌ویژه برای موارد مشکوک به جاسوسی اهمیت زیادی دارد و امکان انجام دادن تحقیقات روی پهپادهای مشکوک را پس از توقف حرکت فراهم می‌کند.

OpenWorks، شرکت سازنده‌ی SkyWall، طرز کار آن را در یک ویدیو به نمایش گذاشته است. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید و این ویدیو را ببینید:

منابع: Mashable , Digital Trendsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما