۵ نکته‌ی مهم که قبل از خرید کیسه خواب باید به آن توجه کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
راهنمای خرید کیسه خواب تابستانی و زمستانی

انتخاب کیسه خواب مناسب با توجه به شرایطی که قرار است در آن سپری کنید، می‌تواند عاملی برای موفقیت یا شکست شما در سفر اکتشافیتان باشد. انتخاب و خرید کیسه خواب مناسب چیزی نیست که با یک نظر بتوان آن را خرید بلکه انواع مختلفی از آن وجود دارد و جزئیات مهمی در هرکدام لازم به بررسی است. آیا به دنبال کالایی پر شده با پَر هستید یا مواد مصنوعی؟ کیسه‌خوابی دو فصل می‌خواهید یا سه فصل؟ و سوالاتی از این دست! خوشبختانه این راهنمای خرید مفید وجود دارد تا به شما هر آنچه برای خرید کیسه‌خوابی باکیفیت باید بدانید را ارائه کند تا به راحتی تصمیمی آگاهانه بگیرید.

انتخاب کیسه خواب براساس فصل و رنج دمایی محیط

راهنمای خرید کیسه خواب

اولین چیزی که هنگام خرید کیسه خواب باید به آن فکر کنید این است که در چه زمانی و کجا قرار است از آن استفاده کنید. در حالت کلی ممکن است انتخاب این کالای سفری با توجه به پاسخ این سوال واضح به نظر برسد، اما نیازهای گرمای یک کیسه خواب تابستانی با کیسه‌ای که برای تمام فصول طراحی شده است، بسیار متفاوت است. به منظور بررسی کیسه‌های خواب در این قسمت هر کدام را بر اساس بازه‌ی راحتی، بازه‌ی محدود و بازه‌ی بالای رنج دمایی، در نظر می‌گیریم. لازم به تاکید است که نتایج ارائه شده در این قسمت منطبق بر تست استاندارد EN-ISO 23537 ارائه شده است. استاندارد EN ISO 23537-2 استانداردی است که الزامات مربوط به خواص پارچه و مواد کیسه خواب را مشخص می‌کند. درواقع این استاندارد بخشی از سری EN ISO 23537 است که الزامات کیسه خواب‌های طراحی شده برای کمپینگ در هوای سرد یا فعالیت‌های خارج از منزل را تعیین می‌کند.

انتخاب کیسه خواب براساس فصل و رنج دمایی محیط

 • بازه‌ی راحتی؛ این دما بر اساس حد مناسب برای خواب یک خانم بالغ در نظر گرفته شده است.
 • بازه‌ی محدود؛ کم‌ترین دمایی که در آن یک مرد بالغ می‌تواند خواب راحت شبانه تجربه کند، را نشان می‌دهد.
 • بازه‌ی شدید؛ این استاندارد دمایی برای بقای یک زن بالغ تعیین شده است. در این دما، خطر جدی هیپوترمی و سایر مشکلات مربوط به تجربه‌ی دماهای پایین وجود دارد.

کیسه خواب‌های یک فصل برای کمپینگ تابستانی و سفرهای سبک با کوله‌پشتی طراحی شده‌اند، درواقع استفاده از این نوع از محصولات در جاهایی که دمای هوا در شب بالاتر از +۵ درجه‌ی سانتی‌گراد (C) یا تقریباً ۴۰ درجه‌ی فارنهایت (F) باقی می‌ماند، مناسب است. در همین راستا محصولات دو فصل برای شب‌های کمی خنک‌تر در بهار و تابستان طراحی شده‌اند، و محدوده‌ی دمایی ۰ تا +۵ درجه‌ی سانتی‌گراد (یا تقریباً +۳۰ تا +۴۰ درجه‌ی فارنهایت) را پوشش می‌دهند.

کیسه خواب‌های سه فصل بسیار متنوع هستند و تعادل خوبی بین گرما، وزن و حجم ارائه می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از آن‌ها به عنوان ابزارهای همه جانبه برای طیف وسیعی از ماجراجویی‌های کمپینگ و گردش با کوله‌پشتی استفاده می‌کنند.

کیسه خواب سه فصل برای شب‌های سردتر در طول بهار، تابستان و پاییز طراحی شده‌اند، زمانی که دمای هوا در طول شب به زیر صفر برسد (تا منفی ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد یا تقریباً ۲۰ درجه‌ی فارنهایت) این نوع از کالاهای کمپینگ می‌توانند نجات دهنده باشند. اکثر کیسه خواب‌های سه فصل بسیار متنوع هستند و تعادل خوبی بین گرما، وزن و حجم ارائه می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از آن‌ها به عنوان ابزارهای همه جانبه برای طیف وسیعی از ماجراجویی‌های کمپینگ و گردش با کوله‌پشتی استفاده می‌کنند.

کیسه خواب‌های چهار فصل برای استفاده در زمستان و زمانی که دمای هوا در شب تا حدود -۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد یا تقریباً +۱۵ درجه‌ی فارنهایت کاهش می‌یابد، طراحی شده‌اند. این دسته از کالاهای سفری برای شرایط سرد بهینه شده‌اند، و اغلب برای فصول معتدل خیلی گرم هستند. لازم به ذکر است که در این دسته از کالاها گزینه‌هایی هم وجود دارد که به منظور استفاده در دماهای بسیار سرد، از منفی ۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تا منفی ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند. این نوع از کیسه خواب‌ها برای کوهنوردانی که قصد صعود به بلندترین رشته کوه‌های جهان را دارند و کاشفان و دانشمندانی که از مناطق قطبی بازدید می‌کنند، انتخابی مناسب است.

آناتومی یا شکل کیسه خواب

در کنار درجه‌ی حرارت قابل تحمل توسط محصول و درجه‌بندی آن بر اساس فصل، ویژگی‌های مهم، عایق بودن و مواد سازنده‌ی آن، شکل یا همان آناتومی کیسه خواب هم می‌تواند فاکتور بسیار مهمی در انتخاب و خرید باشد. به منظور افزایش دقت نظر شما در ابتدا بخش‌های مختلف یک کیسه خواب را معرفی می‌کنیم و سپس به سراغ معرفی انواع این محصولات از نقطه نظر ساختار می‌رویم.

در همین ابتدا باید بدانید که طول کیسه‌خواب به طور اجتناب ناپذیری بین مارک‌ها و مدل‌ها مختلف متفاوت است؛ بنابراین اگر قدتان بلند است، به دنبال نسخه‌های بلند بازار باشید، به شکلی که در آن به راحتی قرار گیرید.

کیسه خواب خرید دیجی

آشنایی با بخش‌های مختلف کیسه خواب

کلاهک کیسه خواب (Hood)

اگر سرمایی هستید یا اغلب به سمت محیط‌هایی می‌روید که احتمال کاهش دما در شب وجود دارد، خرید کیسه‌ای مجهز به یک هود یا کلاهک می‌تواند مفید باشد. در همین راستا توصیه می‌کنیم که به دنبال محصولی با هود کاملاً قابل تنظیم باشید، به شکلی که بتواند به خوبی اطراف صورت را ببندد.

بافل گردن (Neck baffle)

این قسمت از کیسه خواب عملا یک لوله‌ی عایق اضافی که در ناحیه‌ی گردن دوخته شده است، و می‌تواند بخش گرمی را در اطراف گردن و شانه‌های شما ایجاد کند که مانع از خروج گرما و ورود سرما به داخل می‌شود.

بافل زیپ (Zip baffle)

مشابه بافل گردن، یک بخش عایق داخلی است که زیپ را می‌پوشاند تا از خروج گرما جلوگیری کند.

زیپ

زیپ کیسه خواب می‌تواند کامل، سه چهارم و نیم طول باشد. زیپ‌های سه جهارم و نیم طول باعث کاهش وزن می‌شوند و نیاز به دوخت کمتری دارد در حالی که استفاده از مدل‌های کامل راحت‌تر و برای تهویه‌ی بهتر است. زیپ‌های دو طرفه بسیار مفید هستند، زیرا می‌توانید هوا را از بالا و پایین کیسه‌ی خود برای کنترل تهویه مطبوع شخصی‌سازی کنید. همچنین گزینه‌هایی دو زیپه هم در بازار وجود دارد که در فصول گرم سال می‌توانید با باز کردن زیپ پایین، امکان برقراری جریان هوا و جلوگیری از تعریق پاها را فراهم کنید.

متریال پوسته‌ی کیسه خواب (Shell material)

کیسه خواب‌ها می‌توانند از متریال بسیار سبک و بسیار فشرده یا مواد سنگین‌تر و بادوام‌تر ساخته شوند. در واقع در حالت کلی انتخاب ماده‌ی روکش محصول معمولاً با فعالیتی که برای آن طراحی شده است مطابقت دارد. در محیط‌های مرطوب، استفاده از کیسه‌هایی با روکش ضدآب مزیت تلقی می‌شود.

وقتی صحبت از کیسه خواب ویژه‌ی کودک به میان می‌آید، گزینه‌هایی با الیاف مصنوعی به دلیل پارچه‌های بادوام و قابلیت تمیز کنندگی آسان، اغلب معقول ترین انتخاب هستند.

روکش عایق (Insulation)

معمولا دو گزینه‌ی اصلی برای ساخت روکش عایق کیسه خواب در بازار رایج است که شامل پَر و الیاف مصنوعی می‌شود. کیسه خواب‌های پر، نسبت به وزن و حجم کمی دارند و دارای قدرت حفظ گرمای فوق العاده‌ای هستند. به همین دلیل هم بسیاری از محصولات مرغوب و گران‌قیمت از جنس پر هستند. به طور کلی کیسه‌های پرشده از پر غاز بهترین کیفیت را از نظر قدرت نگهداری گرما دارند، اما پر اردک به دلیل دسترسی بهتر، بیشتر موجود و ارزان‌تر است.

البته بزرگ‌ترین عیب این نوع کالاها این است که قدرت جذب رطوبت بالایی دارند و دیر خشک می‌شوند. از طرفی کیسه‌هایی با روکش الیاف مصنوعی از لایه‌های متعددی ساخته شده است که روی هم قرار می‌گیرند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هیچ گونه هوایی از بین لایه‌های آن عبور نمی‌کند. الیاف مصنوعی معمولا از مدل‌های پَری ارزان‌تر هستند و همچنین قدرت جذب رطوبت کمتری دارند اما وزن بیشتری هم دارند.

جا پا (Foot box)

اغلب جا پاها در در این دسته از کالاها به صورت ذوزنقه‌ای هستند و به شما این امکان را می‌دهند که پاهای خود را در یک موقعیت طبیعی دراز کنید.

آشنایی با انواع کیسه‌های خواب از نظر شکل ظاهری

راهنمای خرید کیسه خواب تک فصل و چهار فصل به همراه پرفروش‌ترین‌ها

کیسه‌های خواب متناسب با شکل بدن انسان ساخته می‌شوند و در این میان رایج‌ترین گزینه‌های پیش رو، فرمی مستطیلی دارند که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید کیسه خواب

انواع کیسه‌خواب از نظر شکل ظاهری

مدل‌های مومیایی

این کیسه خواب‌ها در بخش شانه‌ها پهن‌تر هستند و همین طور که به سمت انگشتان پا می‌روند باریک‌تر می‌شوند تا تعادل بهینه‌ای بین گرما، وزن و راحتی برقرار شود. این شکل می‌تواند، حجم اضافی را از بین ببرد، اما همچنان به شانه‌ها اجازه می‌دهد که صاف باشند. کیسه خواب مومیایی شکل در زمانی که حداکثر گرما مورد نیاز است انتخابی ایدئال است. همچنین وزن و حجم این کالاها کمتر و برای پیاده‌روی‌های طولانی مناسب‌ است.

مستطیل شکل

کیسه خواب‌های مستطیلی جادارتر هستند و به شما اجازه می‌دهند موقعیت خواب آرامی داشته باشید، اما در گرم نگه داشتن شما به اندازه‌ی گزینه‌ی قبلی کارآمد نیستند. به همین دلیل هم این نوع از محصولات برای فستیوال‌های تابستانی و کمپینگ با ماشین عالی هستند. درواقع اتلاف انرژی در این کالاها بالاست و به دلیل بزرگ بودن، وزن بیشتری دارند. جالب است بدانید که اغلب می‌توان این نوع کیسه خواب‌ها را باز کرد و برای استفاده همچون لحاف به کار برد.

کیسه‌خواب‌های زنانه معمولاً دارای عایق اضافی‌ای در قسمت‌هایی مانند اطراف باسن و در قسمت پاها هستند. همچنین طول این کالاها کوتاه‌تر و در شانه‌ها باریک‌تر است تا حجم اضافی، وزن و اتلاف حرارت غیرضروری را کاهش دهد.

کیسه خواب مخصوص زنان

تنها رنگ نیست که کیسه‌خواب مخصوص زنان را از کیسه‌خواب مردانه متمایز می‌کند بلکه از نظر علمی ثابت شده است که زنان به خوابیدن در محیط‌های سردتر بیشتر از مردان حساس هستند، بنابراین کیسه‌خواب‌های زنانه معمولاً دارای عایق اضافی‌ای در قسمت‌هایی مانند اطراف باسن و در قسمت پاها هستند. همچنین طول آن‌ها کوتاه‌تر و در شانه‌ها باریک‌تر است تا حجم اضافی، وزن و اتلاف حرارت غیرضروری را کاهش دهد.

عایق یا الیاف درون کیسه خواب

تصمیم‌گیری در مورد نوع عایق‌بندی کیسه خواب یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. برای پر کردن درون کیسه خواب از الیاف مصنوعی و پر استفاده می‌شود. منظور از الیاف مصنوعی ماده‌ای همچون الیاف پلی‌استر است. به طور کلی هر دوی این الیاف مزایا و معایب خاص خود را دارند که طبیعتا بر عملکرد، وزن و قیمت کیسه‌خواب تأثیر خواهد گذاشت.

الیاف طبیعی؛ پَر پرندگان

در حالت کلی کیسه‌خواب‌های پُر شده از پَر، بسیار سبک، گرم و قابل تراکم هستند و زمانی که به درستی از آن‌ها مراقبت شود تا سال‌های سال دوام می‌آورد. بزرگترین عیب این کیسه‌ها این است که قدرت جذب رطوبت بالایی دارند و دیر خشک می‌شوند. البته جالب است بدانید که این مشکل در یک‌سری محصولات جدید تا حدودی برطرف شده است و کیسه خواب‌های پر با ویژگی زود خشک شونده هم تولید می‌شوند. کیسه‌خواب‌ها (خصوصا با عایق پر) نباید برای مدت طولانی در حالت فشرده باقی بمانند؛ از این‌ رو، برای نگهداری می‌توانید آن را در کیف محافظ توری یا نخی در گوشه‌ای از اتاق یا انبار قرار دهید.

بعضی از محصولات به طور ۱۰۰% از پر تشکیل نشده‌اند و ترکیبی ناچیزی از الیاف مصنوعی در آن‌ها قرار گرفته است. همچنین برخی با ترکیب ۱۰/۹۰ و برخی با ترکیب ۵/۹۵ پر شده‌اند به این معنی که این محصول ۹۵ درصد از پر و ۵ درصد از الیاف مصنوعی تشکیل شده است. هر چقدر درصد پر موجود در یک کیسه‌خواب بیشتر باشد، قیمت بالاتری هم دارد.

نکات مثبت
 • وزن کم
 • عملکرد عالی در هوای سرد و خشک
 • قابلیت فشردگی و تراکم‌پذیری بالا
 • دوام و طول عمر طولانی
نکات منفی
 • نیاز به مراقبت بیشتری دارند
 • در آب و هوای مرطوب خوب عمل نمی‌کنند

کیسه خواب‌هایی از الیاف مصنوعی

کیسه خواب کله گاوی

این کیسه‌ها از لایه‌های متعددی ساخته شده‌اند که روی هم قرار می‌گیرند و تمامی نقاط سرد و خلا بین لایه‌هارا از بین می‌برند. الیاف مصنوعی معمولا از پرها قیمت مناسب‌تری دارند و در کنار آن از قدرت جذب رطوبت کمتری هم برخوردار هستند. همچنین الیاف مصنوعی در مقایسه با کیسه خواب‌های پَر، وزن بیشتری دارند.

نکات مثبت
 • ضدحساسیت هستند
 • ارزان‌تر از مدل‌های پَری هستند
نکات منفی
 • وزن بیشتری نسبت به مدل‌های طبیعی دارند
 • گرمای کمتری تولید می‌کنند

کدام را انتخاب کنیم؟

در نهایت پاسخ به این سوال به نیاز شما، فعالیت و میزان بودجه‌ای که دارید بستگی دارد. کیسه‌های پَر زمانی مناسب هستند که شما از نظر وزن و فضا محدودیت داشته باشید، در حالی که اگر می‌خواهید عملکردی خوب با قیمت پایین‌تر را به دست آورید، مواد مصنوعی گزینه‌هایی عالی برای خرید هستند. وقتی صحبت از کیسه خواب ویژه‌ی کودک به میان می‌آید، گزینه‌هایی با الیاف مصنوعی به دلیل پارچه‌های بادوام و قابلیت تمیز کنندگی آسان، اغلب معقول ترین انتخاب هستند.

۵ نکته‌ی مهم قبل از خرید کیسه خواب

لیست قیمت کیسه خواب، 1402

در کنار نکات مطرح شده خوب است نگاهی هم به یکسری نکات اساسی برای خرید کیسه‌خواب بیاندازیم.

۱. به خاصیت تنفس‌پذیری پارچه‌ی مورد استفاده در کالا توجه کنید

بعضی از پارچه ها از خاصیت تنفس‌پذیری بالایی بهره‌مند هستند به گونه‌ای که تعرق بدن جلوگیری می‌کنند و رطوبت را به لایه بیرونی انتقال می‌دهند. گزینه‌هایی با روکشی که از جنس نایلون موجب افزایش تعرق بدن می‌شوند اما روکش‌هایی که از جنس کتان از تنفس‌پذیری بالایی برخوردار هستند و تعرق را به میزان زیادی کاهش می‌دهند.

۲. کیسه‌خواب جیب‌دار بخرید!

جیب‌های داخل کیسه‌خواب به شما این امکان را می‌دهند که تا وسایل مورد استفاده خود مانند گوشی، ساعت و غیره را در دسترس خود قرار دهید.

۳. کیسه‌های چند زیپ و بافل ‌دار بخرید

کیسه خواب‌هایی که بیش از یک زیپ دارند هم تهویه‌ی هوای بهتری دارند و هم ورود و خروج را راحت‌تر می‌کنند. بعضی از کیسه‌خواب‌ها دارای روکش محافظ یا بافل زیپ هستند که این پوشش علاوه بر اینکه مانع از هدر رفتن گرما می‌شود، از پارگی و آسیب زیپ هم جلوگیری می‌کند.

۴. توجه به رنگ کالا

انتخاب رنگ کیسه‌خواب اگرچه یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای است، اما بهتر است که رنگ‌های تیره را انتخاب و خریداری کنید. زیرا رنگ‌های روشن خیلی زود کثیف می‌شوند و ظاهری ناخوشایند به خود می‌گیرند.

۵. وزن و نوع جمع شدن کیسه‌خواب

وزن کیسه‌خواب حتما باید سبک باشد تا طی مسیر شما را خسته نکند. همچنین امکان بسته بندی آن به شکلی باشد که قابلیت قرار گرفتن در کوله‌پشتی را داشته باشد. جالب است بدانید که برخی از کیسه‌های خواب قابلیت تبدیل به کاپشن را دارند و ممکن است مجهز به پشه‌بند و چراغ قوه داخلی باشند.

کیسه خواب مومیایی شکل در زمانی که حداکثر گرما مورد نیاز است انتخابی ایدئال است. همچنین وزن و حجم این کالاها کمتر است و برای پیاده روی‌های طولانی مناسب‌تر است.

معرفی پرفروش‌ترین کیسه خواب‌های تابستانی و زمستانی

حال که با تمامی جزئیات و نکات مهم در انتخاب این محصول آشنا شدید وقت آن است که به معرفی پرفروش‌ترین کیسه خواب‌های تابستانی و زمستانی به استناد نظر کاربران در دیجی‌کالا بپردازیم.

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3018

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3018 گزینه‌ای یک نفره و با الیافی مصنوعی از نوع پلی‌استر است که با وجود زیپ دوطرفه برای محدوده‌ی دمایی ۷ الی ۲۵ سانتی‌گراد مناسب است. این مدل کیسه‌خواب نیاز به مراقبت زیادی مانند گزینه‌های طبیعی ندارد و می‌تواند تا ۷۰ درصدی قابلیت عایق بودن خود را حتی در هنگام خیس شدن حفظ کند. وزن این کالا ۱.۵ کیلوگرم است و از جمله نمونه‌های میان‌رده و مناسب برای کوهنوردی در فصل تابستان به شمار می‌رود.

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3018

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESIONAL CAMP3016

یکی دیگر از محصولات میان‌رده و باکیفیت که در سفرهای کمپینگ و کوهنوردی همراه خوبی برای شماست، کیسه‌خواب فوروارد مدل PROFESIONAL CAMP3016 است. این نوع کالای کمپینگ از نوع مستطیلی است و جزو نمونه‌هایی با الیاف مصنوعی به شمار می‌رود. همچنین دارای یک سر زیپ دو طرفه و یک زیپ یک طرفه در کنار و کف کیسه خواب جهت باز و بسته کردن راحت و امکان تهویه‌ی هوا است. این محصول بادوام و با قابلیت تمیز کنندگی بالا است و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شروع کمپینگ در دل طبیعت باشد.

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESIONAL CAMP3016

کیسه خواب گلدن بیر مدل MISHO1 به همراه زیرانداز و بالش سفری

یک گزینه‌ی کامل و خوش قیمت بازار که با بالش به شما ارائه می‌شود کیسه خواب گلدن بیر مدل MISHO1 است. از جمله مشخصه‌های مهم این کالا می‌توان به الیاف پلی‌استر در ساختار آن، کاملا ضدآب، تولید شده از پارچه‌ی کره‌ای جهت افزایش دما و مقاومت در برابر پارگی، سایز قد بیش از ۲ متر، دارای سر شانه‌ی ۸۵ سانتی‌متری، قابلیت تحمل سرما تا دمای منفی ۶ درجه‌ی سانتی‌گراد و زیپ از راست اشاره کرد. این محصول تنها ۲.۲ کیلوگرم وزن دارد و به معنی واقعی کلمه گزینه‌ای بادوام است.

کیسه خواب گلدن بیر مدل MISHO1 به همراه زیرانداز و بالش سفری

کیسه خواب کایلاس مدل KB110016 TREK 500

کیسه‌خواب کایلاس مدل KB110016 TREK 500 یکی از گزینه‌های بالارده‌ی بازار به حساب می‌آید که ویژگی‌های آن شامل سه فصل، وزن ۸۸۰ گرمی، جنس لایه‌ی میانی عایق ۹۰٪ پر غاز همراه با ترموپف، جنس رویه‌ی نایلون، استفاده از مواد سبک با تراکم بالا جهت راحتی و دوام بیشتر، گردش هوای مناسب، قابلیت تحمل دمای سرد تا منفی ۲۸ درجه‌ی سانتی‌گراد و قد ۲.۱۵ متری می‌شود. به طور کلی این نوع کیسه‌خواب سبک، راحت و بادوام است و یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های هر کوهنورد حرفه‌ای به حساب می‌آید.

کیسه خواب کایلاس مدل KB110016 TREK 500

کیسه خواب کایلاس مدل Trek 800 KB110017

یکی از گزینه‌های ماموتی و باکیفیت بازار کیسه‌خواب کایلاس مدل Trek 800 KB110017 است. از جمله مشخصه‌های این محصول می‌توان به امکان تحمل سرما تا ۳۳- درجه‌‌ی سانتی‌گراد، استفاده از ۹۰ درصد پر غاز به عنوان عایق، دو فصل، وزن ۱.۶ کیلوگرمی و با طول دو متری اشاره کرد. همچنین با وجود روکش نایلونی‌ای که دارد می‌تواند اتلاف گرما را به حداقل برساند و از ورود رطوبت به داخل جلو‌گیری کند. لازم به ذکر است که با توجه به دمای کامفورت منفی ۵ درجه این کالای خوش ساخت برای صعود‌های با ارتفاع متوسط و بالا یا شب مانی‌ در طبیعت و کمپینگ‌های زمستانه مناسب است.

کیسه خواب کایلاس مدل Trek 800 KB110017

کیسه‌خواب کلمن مدل Palmetto 2020

کیسه‌خواب کلمن مدل Palmetto 2020 یک گزینه‌ی مستطیلی با جنس داخلی پلی‌استر است که با استفاده از به روزترین فناوری‌های دنیا تولید شده است. این کالای سفری نرمی و لطافت فوق العاده‌ای دارد و جزو گزینه‌های دو فصل به حساب می‌آید. جالب است بدانید که زیپ‌های این کالا با استفاده از عایق پوشانده شده است و به همین علت هم از ورود سرما و خروج گرما جلوگیری می‌کند. حداقل دمای مناسب برای استفاده از آن منفی یک درجه‌ی سانتی‌گراد است و قابلیت‌های مقاومتی آن شامل پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ می‌شود.

کیسه خواب کلمن مدل Palmetto 2020

کیسه خواب نکو مدل ۳SEASONS کد ZIZ-XL

یکی دیگر از مدل‌های کیسه‌‌خواب‌های یک نفره و خیلی بزرگ کیسه‌خواب نکو مدل ۳SEASONS کد ZIZ-XL است. این کالا دارای مشخصاتی همچون زیپ دو طرفه، دو فصل، کیفیت بالا، وزن کم در حدود ۲.۶ کیلوگرم، جنس عایق پلی‌استر و با امکان تحمل دمای منفی ۱۲ درجه است. همچنین طول قد این نوع محصول سفری چیزی در حدود ۲.۱ متر است.

کیسه خواب نکو مدل 3SEASONS کد ZIZ-XL

کیسه خواب اسنوهاک مدل Dena-600

اسنوهاک یک برند چینی و با کیفیت در بین کوهنوردان و طرفداران گردش در طبیعت است، چراکه با توجه به قیمتی که دارد همواره گزینه‌هایی با کیفیت را به بازار عرضه می‌کند. کیسه‌خواب اسنوهاک مدل Dena-600 هم از این قاعده مستثنی نیست و ویژگی‌های آن شامل رویه‌ی پلی‌استر، وزن ۱.۲ کیلوگرمی، دمای کامفورت ۵+ درجه‌ی سانتی‌گراد، سه فصل، دارای زیپ‌های بسیار باکیفیت و قد حدودا ۲.۲ متری می‌شود. لازم به ذکر است که عرضه تنه‌ی این کالا ۷۸ سانتی‌متر است و جنس بدنه‌ی آن با پر اردک ساخته شده است.

 کیسه خواب اسنوهاک مدل Dena-600

کیسه‌خواب کایلاس مدل Trek 300 KB110020

کیسه‌خواب کایلاس مدل Trek 300 KB110020 محصولی سفری و ساخته شده از پارچه‌ای با چگالی بالا و سبک است که در کنار راحتی و آرامش خاطر برای شما عایق بندی ۹۰ درصدی از پر اردک، غاز و ترموپف را شامل می‌شود. به طور کلی در قسمت یقه‌ی این کالا دکمه آهنربایی کار شده است که به منظور دوام و راحتی بیشتر کاراست. همچنین وزن آن تنها ۳۰۰ گرم است، بنابراین در مسافرت‌های طولانی به هیچ وجه سنگین نیست. این مدل کیسه خواب باکیفیت پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ دارد و حداقل دمای مناسب برای استفاده از آن منفی ۱۷ سانتی‌گراد است.

کیسه خواب کایلاس مدل Trek 300 KB110020

کیسه‌خواب فوروارد مدل CAMPING PRO -FCLT3014

آخرین گزینه‌ی پرفروش در این لیست خرید کیسه‌خواب فوروارد مدل CAMPING PRO -FCLT3014 است که ساختاری مومیایی شکل دارد و با توجه به قیمتی که دارد ارزش خرید بالایی را رقم زده است. از جمله مشخصات این محصول سفری می‌توان به الیاف مصنوعی پلی‌استر در ساختار آن، وزن ۱.۵ کیلوگرمی، زیپ از چپ، ضدآب، حفظ ۷۰ درصدی قابلیت عایق بودن حتی در هنگام خیس شدن، دوام و راحتی در تمیز کردن آن اشاره کرد که در کنار بندی با قابلیت تنظیم بر روی کلاهک کیسه‌خواب جهت ممانعت از نفوذ سرما گزینه‌ای باکیفیت به شمار می‌رود.

کیسه خواب فوروارد مدل CAMPING PRO -FCLT3014

منبع: ellis bregham

پاسخ به سوالات متدوال
بهترین مارک‌های کیسه خواب در ایران و جهان چیست؟
در حالت کلی می‌توان برندهای مارموت (Marmot)، نورث فیس (The North Face)، دیوتر (deuter)، کلتی (Kelty) و کولمن (coleman) را به عنوان بهترین‌های این حوزه نام برد.
رنج قیمت کیسه خواب منفی ۲۰ درجه چقدر است؟
در سال ۱۴۰۲ رنج قیمتی کیسه‌خواب منفی ۲۰ درجه در حدود ۸ الی ۱۵ میلیون تومان است.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما