نقد‌ها و نمرات Sniper Elite 5 منتشر شدند؛ فرمول گذشته با رنگ و لعاب امروزی

۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰ ۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
Sniper Elite 5

مجموعه اسنایپر الیت (Sniper Elite) همواره مورد توجه طرفداران سبک شوتر است. این مجموعه با سبک خاص خود و مخصوصاً دوربین ایکس‌ری باعث شده تا هر شلیک از قبلی لذت بخش‌تر باشد. حال نوبت به شماره ۵ از این مجموعه رسیده است. این بازی در حال حاضر یکی از کامل‌ترین عناوین مجموعه اسنایپر الیت بوده و به همین دلیل با استقبال خوبی از منتقدین مواجه شد. شرکت ربلیون توانسته بدون تغییر چندان در فرمول اصلی بازی، یک اثر خوب را به طرفداران عرضه کند.

نکته‌ای که تقریباً در تمام نقدها به آن اشاره شده، شباهت اسنایپر الیت ۵ به شماره ۴ است. با اینحال این موضوع برای بازی بد نیست. به دلیل اینکه شماره ۴ نیز یکی از عناوین خوب بود. در زمینه داستان اما چندان این بازی تعریفی ندارد. به دلیل اینکه شما با تعدادی چالش روبرو بوده و داستان بازی به نوعی ساخته شده تا دلیلی برای این چالش‌ها وجود داشته باشد. با اینحال شرکت ربلیون (Rebellion) بسیار خوب از محتوای داستانی استفاده کرده و مانع از این شده که بازی بدون زمینه باشد.

نقدها بازی sniper elite 5

یکی از فاکتورهای اصلی مجموعه اسنایپر الیت، آزادی عمل است که در شماره ۵ به اوج خود رسیده است.

از نکاتی که به شدت از آن تعریف شده، بخش اسنایپ کردن (تیر اندازی از راه دور) است. همانطور که از نام این مجموعه مشخص است باید تمرکز تیم سازنده روی این بخش زیاد باشد و همینطور است. بازی اسنایپر الیت ۵ یکی از بهترین تجربه‌ها در زمینه شوتر و اسنایپ است. با دقت زیاد و مکانیک به شدت روان شما حس یک تک تیر انداز واقعی را خواهید داشت. بحث آزادی عمل که همواره در مجموعه اسنایپر الیت وجود داشته، در شماره ۵ به اوج خود رسیده است. با اینحال این بازی بدون نقص نیست. در حال حاضر در سایت متاکریتیک امتیاز ۸۲ و در سایت اپن کریتیک (Open Critic) امتیاز ۸۰ را دریافت کرده است.

حال با خلاصه‌ای از نقدها و امتیازات بازی اسنایپر الیت ۵ با ما همراه باشید.

خلاصه نقدها

Windows Central – امتیاز ۹/۱۰

«اسنایپر الیت ۵ از همان چیزی که ما از مجموعه اسنایپر الیت می‌شناسیم استفاده کرده و آن را گسترش می‌دهد. همینطور اینکه پایه اصلی این عناوین را در زمینه دقت تاریخی، طراحی و دسترسی پیشرفت می‌دهد.»

GameByte – امتیاز ۹/۱۰

«شرکت ربلیون با دقت تمام یک عنوان زیبا با انتهای باز و آزادی عمل زیاد را به کاربران ارائه داده است. با شماره ۵ اسنایپر الیت در بهترین حالت خود قرار دارد. با گیم‌پلی تاکتیکی و بی‌سر و صدا شما حس یک تک تیر انداز دوران جنگ جهانی دوم را خواهید داشت.»

Sniper Elite 5

WCCftech – امتیاز ۸.۲/۱۰

«قطعاً بازگشت به جنگ جهانی دوم چیزی نیست که در ذهن طرفداران سبک شوتر باشد. با اینحال این بازی با وجود محدودیت‌های این بازه زمانی به خوبی یک تجربه هیجان انگیز را به شما ارائه می‌دهد. مخصوصاً با اضافه شدن مبارزات نفر علیه نفر، بخش آنلاین اسنایپر الیت یک پیشرفت بزرگ داشته است.»

Eurogamer – الزامی (Essential)

«بخش جدید آنلاین اضافه باعث شده تا بازی اسنایپر الیت ۵ به هدف اصلی همه شوترهای تک تیر انداز برسد. اینکه یک هیجان بسیار زیاد را به کاربران منتقل کنند. آزادی عمل در این بازی بسیار زیاد بوده و از طرفی ۸ مرحله آن یک تجربه بسیار درگیر کننده را به شما ارائه می‌دهد. این بازی به گونه‌ای نیست که تنها به شما نشان دهد جنگ بد بوده است. بلکه به این صورت است که هیجان و ترس را به شما انتقال خواهد داد. این بازی یکی از بهترین عناوین دوران جنگ جهانی دوم در دهه گذشته بوده و یکی از مفرح‌ترین بازی‌های امسال است.»

نقدهای بازی sniper elite 5

Gamespot – امتیاز ۸/۱۰

«اسنایپر الیت ۵ دقیقاً مانند عناوین قبل از خود عمل می‌کند. به این معنا که یک محیط بسیار بزرگ را در اختیار شما قرار داده تا در آن تجربه کنید. با اینحال این بازی در زمینه شخصی‌سازی و طراحی کاراکتر پیشرفت زیادی کرده است و در تمام لایه‌های آن مشخص است. هوش مصنوعی بازی نیز نسبتاً خوب عمل کرده اما در برخی مواقع نیز چندان باهوش نیست. دشمن اصلی این بازی نیز چندان قدرتمند نیست. البته این مشکلات مانع از اینکه شما از بازی لذت ببرید نمی‌شوند.»

IGN – امتیاز ۷/۱۰

«اسنایپر الیت ۵ همچنان یکی از راضی‌کننده‌ترین عناوین شوتر موجود است. شما باید از آزادی عمل خود در آن استفاده کرده تا صحنه‌های جالبی بسازید. از طرفی بازی تمام تلاش خود را کرده تا حس یک تک تیر انداز واقعی را به شما انتقال دهد.»

GamesRadar+ – امتیاز ۴.۵/۵

«اسنایپر الیت ۵ این مجموعه را در بهترین وضعیت خود نشان می‌دهد. حالت‌های جدید موجود در شماره ۵ شما را بسیار هیجان‌زده خواهد کرد.»

Polygon – بدون امتیاز

«اینکه دوباره به دوران قدیمی بازگردیم جالب است. با اینحال طراحی بازی اسنایپر الیت ۵ بسیار مشابه عناوین قبلی است. بازی به طور کلی مفرح است اما شرکت سازنده باید در شماره ۶ محتوای جدیدی را ارائه دهد. به دلیل اینکه این سبک تکرار تنها جلوه یک تفریح را خواهد داشت.»

Sniper Elite 5

در ادامه می‌توانید مابقی نمراتی که به بازی داده شده است را ببینید.

بازی اسنایپر الیت ۵ روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس، پلی‌استیشن و کامپیوتر عرضه شده و قابل تهیه است. می‌توانید تریلر عرضه‌ی بازی را هم در ادامه ببینید.

  • GameGrin: امتیاز ۱۰ از ۱۰
  • Worth Playing: امتیاز ۹ از ۱۰
  • Playstation Universe: امتیاز ۹ از ۱۰
  • Shacknews: امتیاز ۹ از ۱۰
  • The Games Machine: امتیاز ۸.۶ از ۱۰
  • GamingTrend: امتیاز ۸۵ از ۱۰۰
  • IGN Italy: امتیاز ۸ از ۱۰
  • Gameblog: امتیاز ۷ از ۱۰
  • PC Invasion: امتیاز ۸ از ۱۰
  • Gameblog.fr: امتیاز ۷۰ از ۱۰۰

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما