خالق سونیک پس از شکست بازی جدیدش با صنعت بازی خداحافظی می‌کند

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
یوجی ناکا

در اتفاق عجیبی، خالق مجموعه سونیک از شرکت اسکوئر انیکس جدا شد. یوجی ناکا که از جمله طراحان و تولیدکننده‌های مطرح ژاپنی به شمار می‌رود، جدایی خود را از شرکت اسکوئر انیکس پس از انتشار ضعیف بازی اخیرش تأیید کرده است.

یوجی ناکا در توییت تازه‌اش نوشته که او اواخر آوریل از شرکت اسکوئر انیکس جدا شده و در حال حاضر به بازنشستگی فکر می‌کند. به نظر می‌رسد که فروش پایین بازی Balan Wonderworld از آثار جدید آقای ناکا، عامل مهمی در جدایی وی از شرکت اسکوئر انیکس بوده است. این بازی شروع ضعیفی داشت و تنها ۲۱۰۰ نسخه از آن داخل ژاپن به فروش رفت و حتی موفق به جایگیری در فهرست ۴۰ بازی پرفروش هفته‌ی انگلستان هم نشد.

یوجی ناکا دلیل جدایی غیرمترقبه‌ی خود را اعلام نکرده و در توییتی به زبان ژاپنی نوشته است:‌ «نمی‌توانم درباره‌ی دلایل جدایی صحبت کنم، اما امیدوارم که بتوانم روزی از آن صحبت کنم. درباره‌ی برنامه‌های بعدی باید بگویم که ۵۵ سال دارم و احتمالا بازنشست خواهم شد.» آقای ناکا از جمله خالقان بازی سونیک به شمار می‌رود و به مدت ۲۲ سال در شرکت سگا مشغول به کار بود.

یوجی ناکا برنامه‌نویسی را در دبیرستان آغاز کرد و پس از فارغ‌التحصیلی، از ادامه‌ تحصیل در دانشگاه صرف‌نظر کرد. او به‌عنوان برنامه‌نویس در سگا استخدام شد و توانست مهارت خود را در کد نویسی به رخ مدیران این شرکت بکشد و چندین بازی باکیفیت مانند فانتزی استار را کدنویسی کند. مهارت و تجربه‌ی او باعث شد تا مسؤولیت برنامه‌نویسی اولین نسخه‌ از بازی سونیک خارپشت را در سال ۱۹۸۱ بر عهده بگیرد و خود را برای همیشه در سگا ماندگار کند.

Balan Wonderworld

آخرین بازی یوجی ناکا به نام Balan Wonderworld که شکستی بزرگ را تجربه کرد.

موفقیت مجموعه سگا باعث شد تا یوجی ناکا به مقام تهیه‌کنندگی در شرکت سگا دست به پیدا کند و بازی‌های مهمی مانند سونیک ماجراجو و سگا سوپراستار را برای کنسول‌های مختلف تولید کند. او در سال ۲۰۱۸ به شرکت اسکوئر انیکس پیوست و چند ماه پس ‌از آن، خبر از ساخت یک بازی اکشن به نام Balan Wonderworld را داد. این بازی که شباهت‌های زیادی به سونیک هم دارد، ۱۲ مرحله را در اختیار بازی‌باز قرار می‌دهد و باید با حل معماهای مختلف، قفل مراحل را بازی کرد و در آخر آیتم‌های مختلفی از سطح بازی جمع‌آوری کرد.

این بازی حاصل همکاری یوجی ناکا و نائوتو اوشیما بود. اوشیما فردی است که شخصیت سونیک و دکتر اگمن را خلق کرده و همکاری دوباره‌ی این دو، انتظارات را از بازی جدید بالا برد. عدم موفقیت بازی و دریافت امتیاز‌های بسیار پایین از منتقدان باعث تعجب بسیاری از طرفداران مجموعه سونیک و یوجی ناکا شد. به نظر می‌رسد که موفقیت نبودن این بازی در جدایی وی از اسکوئر انیکس بی‌تأثیر نبوده است.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه