اطلاعات جدیدی از گیم‌پلی و قابلیت‌های سونیک فرانتیرز منتشر شد

۲ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
sonic frontiers

یکی از عناوین بسیار عجیب این مدت بازی سونیک فرانتیرز (Sonic Frontiers) بود. این بازی از همان ابتدا با واکنش‌های مختلفی مواجه شد و وضعیت استقبال از این نیز کاملاً مبهم است. شرکت سگا (Sega) در این مدت تلاش زیادی کرده تا بازی خود را تبلیغ کند. به همین علت اطلاعات زیادی از بازی جدید سونیک منتشر شده است.

حال چندی پیش شرکت سگا تصمیم گرفت تا جزئیات بیشتری را در مورد بخش‌های مختلف بازی منتشر کند. بازی سونیک فرانتیرز در سبک پلتفرمر و جهان باز است. تریلرهای متعددی از این بازی منتشر شد که نشان می‌داد محتوای زیادی در این دنیا وجود ندارد. البته در مصاحبه‌های آخر سازندگان اعلام شد که این بازی بیشتر از این جهان باز باشد، منطقه باز (Open Zone) است. البته باید تا زمان عرضه بازی سبک کنیم تا به صورت دقیق متوجه شویم چگونه است.

اطلاعات منتشر شده از طرف سگا در چند بخش مختلف هستند.

داستان

داستان سونیک و دوستانش با سفر به جزیره استارفال (Starfall Island) شروع می‌شود. این چند نفر به دنبال زمرد هرج و مرج (Chaos Emeralds) هستند. زمانی که این ۳ نفر، سونیک، ایمی (Amy) و تیلز (Tails) به جزیره می‌رسند، هواپیمای آن‌ها دچار مشکل می‌شود. سپس این افراد وارد پرتال‌های بعدی (Dimensional Portal) می‌شوند.

سونیک از افراد دیگر جدا می‌شود و در یک دنیای دیجیتال قرار می‌گیرد. سپس از این دنیای دیجیتال فرار کرده و به جزیره کرونوس (Kronos Islands) می‌رسد. این جزیره یکی از بخش‌های استارفال بوده و پر از مخروبه‌ها و دشمنان مختلف است. حال اینکه بعداً چه اتقاقی می‌افتد به طور کامل به سونیک و بازیکنان بستگی دارد.

جزیره‌های استارفال

اولین جزیره‌ای که سونیک ملاقات می‌کند کرونوس است. این جزیره دارای فضای بسیار زیبایی است و به طور دائم در آن باران می‌بارد. همینطور اینکه جنگل و آبشارهای زیبا به همراه برج‌های معلق در این دنیا باعث می‌شوند تا بازیکنان به دنبال گست و گذار در آن باشند. مخروبه‌های موجود در این جزیره در زمانی جایگاه زندگی افراد پیشین به نام کوکو (Koco) بودند.

بازی سونیک فرانتیرز

فضای دیجیتال (Cyber Space)

ورودی به فضای دیجیتال در جای جای جزیره‌های استارفال وجود دارند. این دنیا توسط افراد پیشین ساخته شده و به طور کامل با جزیره‌ها تفاوت دارد. بازیکنان باید چالش‌های مختلف را بگذرانند تا پرتال گیرز (Portal Gears) بدست بیاورند. این موارد برای دسترسی به ورودی‌ها لازم هستند. مرحله‌های فضای دیجیتال بیشتر مانند عناوین کلاسیک سونیک بوده و در اصل در سبک پلتفرمینگ سریع است. برای پیشرفت در بازی شما باید چالش‌های داخل فضای دیجیتال را به اتمام برسانید تا کلید‌هایی را دریافت کنید.

بازی سونیک فرانتیرز

پلتفرمینگ منطقه باز (Open Zone Platforming)

بازیکنان می‌توانند از گیم‌پلی سریع و منطقه باز سونیک فرانتیرز لذت ببرند. در این دنیا فعالیت‌های زیادی وجود داشته و بازیکنان آزادی عمل زیادی دارند. در بازی جدید سونیک مأموریت‌های جانبی، مبارزات و پازل‌های مختلف وجود دارند. همینطور اینکه کرکترهای مختلف در این دنیا هستند و شما با یافتن آن‌ها می‌توانید به داستان بازی بیشتر پی ببرید.

یکی از این افراد سیج (Sage) است. او در میانه سفر سونیک ظاهر شده و به او هشدار می‌دهد تا جزیره را ترک کند.

دنیای بازی

سونیک فرانتیرز چیزی که طرفداران از سونیک انتظار دارند را گسترش می‌أهد. به همین دلیل گیم‌پلی خطی و مرحله‌آی این بازی با سبک منطقه باز ترکیب شده تا یک سبک بسیار خاص را در عناوین سونیک ارائه دهد. نقشه دنیای این بازی از همیشه بزرگ‌تر بوده و گشت و گذار در آن بسیار لذت بخش است. شما می‌توانید با سونیک به اعماق جزایر استارفال رفته و رازهای آن را کشف کنید.

بازی سونیک فرانتیرز

سیستم مبارزه (Battle System)

سیستم مبارزه سونیک از همیشه روان‌‌تر و هیجان انگیزتر است. بازیکنان می‌توانند از دکمه‌های مختلف برای کنترل کرکتر خود استفاده کنند. در این بازی حرکات مختلف وجود دارند تا مبارزات بسیار متنوع شود. از طرفی حرکات ترکیبی نیز در سونیک فرانتیرز حضور داشته تا دشمنان شما راحت‌‌تر از بین بروند. اگر شما به گیم‌پلی خطی علاقه دارید، بازی دارای حالت Auto Mode است. با استفاده از آن تمام حرکات ترکیبی تنها با فشردن یک دکمه انجام داده می‌شوند.

بازی سونیک فرانتیرز

بازی دارای حالت Auto Mode است که اگر طرفدار سونیک باشید، از آن استفاده نخواهید کرد.

قابلیت سایلوپ (Cyloop Ability)

سونیک در میانه راه یک توانایی جدید به نام سایلوپ‌ را می‌آموزد. این قابلیت به سونیک این اجازه را می‌دهد تا با سرعت بسیار دور دشمنان یا موارد مختلف بچرخد. با اینکار او می‌تواند دشمنان را راحت‌تر از بین برده و همینطور اینکه مکان‌های جدیدی را در جزایر استارفال پیدا کند.

پازل‌ها

در دنیای سونیک فرانتیرز پازل‌های متعددی وجود دارند. شما با تکمیل‌کردن هر کدام قابلیت جدیدی را بدست خواهید آورد. در اصل هر کدام پاداش مخصوصی داشته و همگی ارزش کامل کردن را دارند. پازل‌ها یکی از فاکتورهای اصلی بازی سونیک فرانتیرز بوده و در این بازی اهمیت زیادی دارند.

سبک‌های گیم‌پلی

زمانی که شما بازی را شروع می‌کنید، می‌توانید بین دو سبک یکی را انتخاب کنید. این دو سبک اکشن (Action) و سریع (High Speed) هستند. اکشن سرعت کمتری داشته و تمرکز بیشتری روی مبارزات و دقت بازیکنان دارد. این حالت برای تازه‌‌کاران بسیار مناسب است. از طرفی اگر از طرفداران قدیمی سونیک هستید، قطعاً حالت سریع مخصوص شماست.

بازی سونیک فرانتیرز

دشمنان

در بازی سونیک فرانتیرز دشمنان زیادی وجود دارند. به نوعی سگا تمام تلاش خود را کرده تا تنوع در این بازی حفظ شود. از سربازها (Soldiers) گرفته تا بنگر (Banger) و موجودات دیگر همگی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بازی متنوع باشد. از طرفی هر دشمن قابلیت‌های خاص خود را داشته و برای مبارزه با آن‌ها باید استراتژی خاص خود را به کار ببرید.

سونیک فرانتیرز

بازی سونیک فرانتیرز زمستان امسال برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ به همراه کامپیوتر و سوییچ عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه