استودیوی Nixxes به سونی در ساخت نسخه‌ی کامپیوتر بازی‌هایش کمک خواهد کرد

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Horizon Zero Dawn

چندی پیش خبر غیرمنتظره‌ای منتشر شد که به ما اطلاع داد استودیوی Nixxes Software توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی تصاحب شده است. در زمان معرفی جزئیات زیادی اعلام نشد اما با توجه به سابقه‌ی کاری این استودیو، برخی گمانه‌زنی کردند که این استودیو وظیفه‌ی ساخت پورت بعضی از بازی‌های پلی‌استیشن را برای کامپیوترهای شخصی بر عهده خواهد گرفت. اکنون این موضوع به‌صورت رسمی تأیید شده است.

جیم رایان، مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های تعامل سونی، در گفت‌وگوی اخیر خود با مجله‌ی ژاپنی فامیتسو اعلام کرده است که استودیو Nixxes Software قرار است در این زمینه به سونی کمک کند. او در مصاحبه‌ی خود درباره‌ی برنامه‌های سونی می‌گوید: «هدف سونی این است که ظرفیت و پتانسیل استودیوهای توسعه‌دهنده‌ی خود را افزایش دهد و بازی‌های انحصاری بیشتری خلق کند. ما همچنین از تلاش‌های خود برای آوردن عناوینمان به کامپیوترهای شخصی خوشحال هستیم. هرچند، هنوز در ابتدای کار قرار داریم و امیدواریم که کار با استودیو Nixxes بتواند به ما در این امر کمک کند.»

بازی Days Gone

در زمان خرید این استودیو، هرمن هالست، مدیر استودیوهای پلی‌استیشن، در بیانیه‌ی خبری خود اعلام کرد: «Nixxes دارایی عظیمی برای تمامی استودیو‌های پلی‌استیشن خواهد بود. آن‌ها به استودیوهای داخلی ما کمک خواهند کرد تا به مهم‌ترین هدفشان یعنی خلق محتوای منحصر‌به‌فرد برای پلی‌استیشن با بهترین کیفیت ممکن دست یابند.»

البته، با توجه به گفته‌های قبلی مدیران سونی، این خبر عجیب هم نبود. در گذشته هم هرمن هالست بیان کرده بود که در آینده بازی‌های انحصاری بیشتری از پلی‌استیشن راه خود را به کامپیوترهای شخصی پیدا خواهند کرد. با این حال، هنوز سونی برنامه‌های دقیق خود را برای این امر اعلام نکرده است و ما جزئیات زیادی از آن نمی‌دانیم.

بازی Uncharted 4 A Thief's End

تاکنون بازی‌های دیزگان و هورایزن زیرو داون از استودیوهای داخلی سونی برای کامپیوترهای شخصی منتشر شده‌اند و با توجه به شایعه‌هایی که وجود دارد، ممکن است بازی آنچارتد ۴ اثر بعدی سونی باشد که برای کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد. در این میان‌، شایعه‌های زیادی هم برای آمدن بازی بلادبورن برای کامپیوترهای شخصی وجود دارد که البته فعلا در حد شایعه باقی مانده است.

اینکه سونی قصد دارد بازی‌های بیشتری را برای کامپیوتر عرضه کند، بدیهی است اما باید بدانیم که نحوه‌ی عرضه چگونه خواهد بود و سونی پس از چه مدت‌زمانی بعضی از بازی‌های خود را برای کامپیوتر عرضه خواهد کرد. به هر حال، بازار کامپیوترهای شخصی هم بازار بسیار بزرگی است که سونی می‌تواند سود قابل‌توجهی از این بازار دریافت کند. از آنجایی که هزینه‌ی ساخت پورت بازی بسیار کمتر از توسعه‌ی آن است، همین موضوع می‌تواند سودآوری سونی را از این کار دو چندان کند.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه