مدیر مالی سونی: روش گیم‌پس به کیفیت‌ بازی‌های ما لطمه می‌زند

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
playstation studios

هیروکی توتوکی، مدیر ارشد مالی سونی، در صحبت‌های جدیدش برای بار دیگر بر این عقیده‌ی شرکت تأکید کرده که کیفیت بازی‌های انحصاری استودیوهای داخلی پلی‌استیشن در صورتی که در روز عرضه به پلی‌استیشن پلاس اضافه شوند، کاهش می‌یابد.

سرویس اشتراکی جدید پلی‌استیشن پلاس این شرکت از تابستان امسال آغاز می‌شود و شامل کتابخانه‌ای از صدها بازی می‌شود. با این حال، برخلاف سرویس گیم‌پس مایکروسافت، بازی‌های انحصاری استودیوهای داخلی پلی‌استیشن در روز انتشار به این سرویس اضافه نخواهد شد.

در بخشی از جلسه‌ی پرسش‌وپاسخ گزارش مالی اخیر سونی که در این هفته انجام شد، مدیر مالی ارشد سونی بیان کرد که اگر سونی بخواهد مدل مایکروسافت برای گیم‌پس را دنبال کند، نتیجه‌ی آن می‌تواند به تخصیص منابع کمتر به بازی‌های انحصاری استودیوهای داخلی و در نهایت کاهش کیفیت کلی آثار ختم شود.

او در صحبت‌های خود بیان کرد: «اگر عناوین تراز اول پلی‌استیشن ۵ را در سرویس اشتراکی عرضه کنیم، ممکن است نیاز به کاهش سرمایه‌گذاری لازم برای آن‌ها داشته باشیم. این باعث بدتر شدن کیفیت بازی‌های استودیوهای داخلی می‌شود و این یکی از نگرانی‌های ما است. بنابراین ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هزینه‌های توسعه مناسب را صرف می‌کنیم تا محصولات و عناوین قدرتمندی داشته باشیم که به روشی مناسب معرفی و عرضه می‌شوند.»

playstation studios

این اولین باری نیست که مدیران سونی درباره‌ی چنین موضوعی اظهارنظر می‌کنند. پس از معرفی تحولات پلی‌استیشن پلاس در ماه مارس، مدیر پلی‌استیشن یعنی جیم رایان این احتمال که بازی‌هایی مثل گاد آو وار در روز انتشار به این سرویس اشتراکی بیایند، رد کرد.

او درباره‌ی این موضوع گفته بود: «این راهی نیست که ما در گذشته آن را طی کرده باشیم و این راهی نیست که ما بخواهیم با این سرویس جدید دنبال کنیم. ما احساس می‌کنیم که اگر بخواهیم این کار را با بازی‌هایی که در استودیوهای پلی‌استیشن می‌سازیم انجام دهیم، این چرخه فضیلت شکسته خواهد شد. در این شرایط، سطح سرمایه‌گذاری عظیمی که ما در بازی‌های استودیوهایمان انجام می‌دهیم امکان‌پذیر نخواهد بود و فکر می‌کنیم این کار بر کیفیت بازی‌هایی که توسعه‌ می‌دهیم، تأثیر منفی خواهد داشت و این چیزی نیست که گیمرها می‌خواهند.»

البته، در آن زمان جیم رایان اشاره کرد بود که هیچ‌چیز درباره‌ی آینده‌ی این سرویس جدید در درازمدت مشخص نیست: «تمام آنچه امروز درباره‌ی آن صحبت می‌کنم، رویکردی است که در کوتاه‌مدت در پیش گرفته‌ایم. عرضه‌ی بازی‌هایمان در این سرویس‌ها در روز انتشار با روشی که استودیوهای ما در حال حاضر کار می‌کنند، هیچ منطقی ندارد. اما همان‌طور که همه می‌دانیم، همه چیز می‌تواند به‌سرعت در این صنعت تغییر کند.»

چندی پیش سونی تاریخ راه‌اندازی سرویس پلی‌استیشن پلاس جدید را در مناطق مختلف اعلام کرد. از آنجایی که به تاریخ راه‌اندازی این سرویس نزدیک می‌شویم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به‌زودی فهرست از بازی‌های موجود در آن را مشاهده کنیم.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه