طراح پلی‌استیشن ۵ از تأثیر توسعه‌دهندگان بر سخت‌افزار این کنسول می‌گوید

۷ آذر ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۰ ۸ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کنسل پلی‌استیشن 5

پلی استیشن ۵ با یک طوفان فکری ساده شروع به کار کرد. حداقل این چیزی است که مارک سرنی، معمار اصلی سخت‌افزار این کنسول می‌گوید.

در یک ویدیوی جدید از کانال Wired در یوتیوب، سرنی توضیح می‌دهد که سونی چگونه پلی‌استیشن ۵ را ساخته و به جزئیات این موضوع می‌پردازد که دلیل انتخاب هر جزء چه چیزی بوده است و چگونه همه‌ی آن‌ها به تقویت این سیستم کمک می‌کنند. فراتر از تمام صحبت‌های فنی درباره‌ی واحدهای پردازش گرافیکی، درایوهای SSD و محاسباتی که پشت قابلیت ردیابی پرتو بوده است، او همچنین به افرادی که به سونی در اولویت‌بندی باید و نبایدهای کنسول کمک کرده‌اند، اشاره کرد.

سخت افزار پلی استیشن 5

سرنی با صحبت درباره‌ی حرفه‌ی چهار دهه‌ای خود به‌عنوان یک توسعه‌دهنده‌ با تجربه‌ی کار روی بازی‌هایی مانند Marble Madness و کرش بندیکوت شروع می‌کند و سپس به بحث درباره‌ی اینکه سونی چگونه نظرات توسعه‌دهندگان را در طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار پلی‌استیشن ۵ در نظر می‌گیرد، می‌پردازد. او بیان کرد:

این عالی است که در طول سال‌ها با تیم‌های زیادی کار کرده‌ام و کمی درباره‌ی اینکه چه چیزی به آن‌ها کمک می‌کند و چه چیزی سر راهشان قرار می‌گیرد، می‌فهمم.

در جلسه‌ی طوفان فکری اولیه‌، تیم سرنی لیستی از ویژگی‌های مد نظر برای پلی‌استیشن ۵ تهیه کرد. این لیست شامل تمام ویژگی‌هایی که به پلی‌استیشن ۴ راه نیافتند، به علاوه‌ی یک سری ایده‌های جدید بود. همچنین طبق گفته‌ی خود سرنی، فهرست طولانی‌تری از همه‌ی چیزهایی که جامعه‌ی بازی‌سازان دوست دارند ببیند، وجود داشت.

پلی استیشن 5

به‌عنوان مثال، یکی از درخواست‌های توسعه‌دهندگان، وجود حافظه‌ای SSD با سرعت خواندن حداقل ۱ گیگابایت در ثانیه بود. سرنی به نقل از تیم سوینی، بنیانگذار اپیک گیمز، عنوان می‌کند که فناوری هارد دیسک‌های نه چندان سریع در کنسول‌های قبلی، دست توسعه‌دهندگان را بسته نگه داشته است. سونی در نهایت تصمیم گرفت به دنبال یک درایو بسیار سریع‌تر باشد تا به توسعه‌دهندگان فضای بهتری بدهد. گفتنی است که SSD موجود در کنسول نهایی، قادر به خواندن اطلاعات خام با سرعت ۵٫۵ گیگابایت بر ثانیه است.

به گفته‌ی سرنی، این یک پدیده‌ی بسیار جدید برای سازندگان سخت‌افزار است که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را وارد فرآیند طراحی کنند. او اشاره می‌کند که شخصا قصد داشته با توسعه‌دهندگان صحبت کند، زیرا خودش روی بازی‌هایی در گذشته کار کرده است. سرنی در ادامه گفت:

من به دنبال توسعه‌دهندگانی هستم که سخت‌گیری بیشتری دارند و آن‌هایی که واقعا ایده‌های خوبی درباره‌ی سخت‌افزاری که برای ساخت بازی‌ در نظر دارند، به ما می‌گویند. این جلسات با توسعه‌دهندگان پرتنش هستند که باید در آن شرکت کنید. این حساسیت‌ها از طرفی خوب است، زیرا در نهایت، شما یک کنسول قوی‌تر خواهید ساخت.

درون کنسول پلی‌استیشن 5

در نهایت بیشتر زمان ویدیو اطلاعات نسبتا فنی ارائه می‌دهد زیرا مارک سرنی به تجزیه و تحلیل سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ می‌پردازد. با این حال نگاهی به چگونگی ساخت آخرین نسل از کنسول‌های پلی‌استیشن و کنترلرهای دوال‌سنس توسط تیم طراحی کنسول، جذابیت‌های خاص خود را دارد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما