صدرنشینی Star Wars Jedi: Survivor؛ فهرست فروش بازی‌های هفته

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Star Wars Jedi: Survivor

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بازی Star Wars Jedi: Survivor رتبه‌ی اول جدول فروش هفتگی در بریتانیا را بدست آورده و دومین بازی بزرگ سال از نظر فروش در هفته‌ی اول انتشار است.

بازی جدید کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، پشت سر بازی میراث هاگوارتز قرار دارد، اما در لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها در زمان عرضه به صورت فیزیکی در بریتانیا بسیار جلوتر از بازسازی رزیدنت اویل ۴ قرار دارد. همچنین این بازی هشتمین بازی جنگ ستارگان از نظر فروش در هفته‌ی اول در ۳۰ سال گذشته است. با این حال، فروش اولیه‌ی بازی ۳۵ درصد کمتر از فروش نسخه‌ی قبلی آن یعنی Star Wars Jedi: Fallen Order است. البته این آمار فقط فروش فیزیکی را در بر می‌گیرد و اگرچه Fallen Order در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، اما در آن زمان خرید بازی‌ها به صورت دیجیتالی مانند اکنون رایج نبود.

از طرفی بازی Jedi: Survivor قیمت بالاتری نسبت به نسخه‌ی قبلی خود دارد و این موضوع در فروش آن بی‌تاثیر نیست. در واقع طبق گزارش‌ها بازی بیش از ۱۰ پوند قیمت بیشتری نسبت به Jedi: Fallen Order دارد و درآمد آن در مقایسه با نسخه‌ی قبلی خود تنها ۱۹ درصد کاهش یافته است. در این میان ۸۲ درصد از فروش بازی روی پلی‌استیشن ۵ و ۱۸ درصد روی ایکس‌باکس بوده است. گفتنی است که به دلیل محبوبیت نسخه‌های دیجیتالی روی کنسول‌های ایکس‌باکس، این آمار فروش نسخه‌ی فیزیکی با آمار فروش کلی متفاوت خواهد بود.

بازی Star Wars Jedi: Survivor

پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی گذشته یعنی Dead Island 2، به جایگاه دوم سقوط کرده است. فروش بازی در هفته‌ی دوم عرضه‌ی بازی تنها ۴۵ درصد کاهش یافت که برای یک بازی اکشن AAA غیرعادی است زیرا افت فروش اینگونه بازی‌ها معمولا بیشتر است. استودیوی سازنده‌ی بازی، دیپ سیلور (Deep Silver) قبلا اعلام کرده است که بازی یک میلیون واحد فروخته است که یک موفقیت برای بازی محسوب می‌شود. گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که دو سوم از فروش هفته‌ی اول Dead Island 2 از طریق فروشگاه‌های دیجیتالی بوده است.

در جای دیگر از جدول، فیفا ۲۳ پس از افزایش فروش ۳ درصدی، به رتبه‌ی ۳ بازگشت. ماریو کارت ۸ دلوکس با وجود افت فروش ۳ درصدی، رتبه‌ی ۴ را در اختیار دارد و میراث هاگوارتز پس از ۱۲ درصد افزایش فروش نسبت به هفته‌ی قبل، در رتبه پنجم قرار دارد. از طرفی ماینکرفت لجندز که هفته‌ی گذشته در جایگاه دوم قرار داشت، پس از افت فروش ۶۲ درصدی، به جایگاه هفتم سقوط کرد. در نهایت بازی Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp که هفته‌ی گذشته روی نینتندو سوییچ عرضه شد و در جایگاه سوم قرار گرفت، پس از ۷۰ درصد کاهش در فروش خود به جایگاه هفدهم بسنده کرد.

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی برتر را در هفته‌ی منتهی به ۲۹ آپریل ۲۰۲۳ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۲) مشاهده کنید.

نام بازی جایگاه فعلی جایگاه قبلی
Star Wars Jedi: Survivor ۱
Dead Island 2 ۲ ۱
FIFA 23 ۳ ۵
Mario Kart 8 Deluxe ۴ ۴
Hogwarts Legacy ۵ ۷
Super Mario Odyssey ۶ ۶
Minecraft (Switch) ۷ ۹
Minecraft Legends ۸ ۲
Call of Duty: Modern Warfare 2 ۹ ۱۲
Resident Evil 4 Remake ۱۰ ۸

منبع: Gameindustry.biz


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما