توسعه‌ی بازی جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم با مشکل مواجه شده است

۷ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم

اگرچه خبر توسعه‌ی بازسازی بازی «جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم» (Star Wars: Knights of the Old Republic Remake) زودتر از معرفی رسمی لو رفته بود اما به هر حال معرفی آن در رویداد بزرگ پلی‌استیشن در سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین معرفی‌های آن رویداد بود.

از آن زمان به بعد، چیز تازه‌ای را از سوی استودیو سازنده‌‌ی نسخه‌ی  بازسازی‌شده‌ی این اثر یعنی استودیو «اسپایر» (Aspyr) ندیده یا نشنیده‌ایم که همین موضوع گزارشی را که اخیراً منتشر شده است، ناراحت‌‌کننده‌تر می‌کند.

بر اساس گزارشی که سایت بلومبرگ منتشر کرده، توسعه‌ی بازسازی بازی جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم با مشکلاتی مواجه شده و فعلاً معلق مانده است. طبق این گزارش، عرضه‌ی این اثر تا تاریخ نامشخصی تأخیر خورده است.

kotor remake

گزارش بلومبرگ با استناد به افرادی که با اتفاقات مربوط به توسعه‌ی این بازی آشنا هستند، اشاره می‌کند که استودیو اسپایر مدیر هنری بازی یعنی جیسون مینور (Jason Minor) و مدیر طراحی آن یعنی برد پرینس (Brad Prince) را ماه گذشته اخراج کرده است. طبق گزارش‌ها، این استودیو به کارکنان گفته است که پروژه را متوقف کرده و در حال حاضر به دنبال قراردادهای جدید است.

استودیو اسپایر که در آستین، تگزاس مستقر شده است، بیشتر به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ای شناخته می‌شود که به توسعه‌ی پورت بازی‌های مختلف می‌پردازد و تاکنون پورت‌های زیادی را برای مک، لینوکس، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و موبایل منتشر کرده است. در مقایسه با کارهای قبلی این استودیو، بازسازی بازی جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم یک پروژه‌ی بسیار بزرگ برای آن‌ها به حساب می‌آید.

شرایط و جزئیات پیرامون اخراج این دو کارگردان نامشخص است. این گزارش می‌گوید که اسپایر یک نسخه نمایشی (دمو) را به لوکاس‌فیلم و سونی که سرمایه‌گذاری مشترک این پروژه را بر عهده دارند، نشان داده است. ظاهراً تیم توسعه‌دهنده احساس می‌کرد که در مسیر درستی قرار دارند که همین موضوع این اخراج‌ها را تکان‌دهنده‌تر کرده است.

زمانی که بازی در سال گذشته معرفی شد، در آن زمان به مدت ۳ سال توسط Asypr در حال توسعه بود. در واقع، این استودیو انتظار داشت که بازسازی این بازی نقش‌آفرینی معروف تا پایان سال ۲۰۲۲ عرضه شود که مشخص است چنین چیزی به واقعیت تبدیل نشد.

بازی جنگ ستارگان Kotor

متأسفانه، به نظر می‌رسد که با توجه به روند پیشرفت توسعه‌ی بازی آن‌ها نتوانسته‌اند بودجه‌ی موردنیاز برای ادامه‌ی توسعه‌ی اثر را توجیه کنند. بر اساس این گزارش، مدیریت Aspyr از دموی گفته‌شده راضی نبوده است. به نظر می‌رسد که Aspyr پول زیادی خرج کرده است و برای رساندن بازی به آن نقطه زمان زیادی طول کشیده است و نمی‌تواند با همین مدل روند توسعه‌ی بازی را به شکل پایداری ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم برای پلی‌استیشن ۵ رونمایی شد

استودیو Saber Interactive در ماه مه امسال به کمک اسپایر شتافت تا بتوانند مراحل ساخت بازی را تمام کنند. هر دو توسعه‌دهنده متعلق به شرکت امبریسر (Embracer Group) هستند، بنابراین این احتمال وجود دارد که Saber Interactive بتواند کنترل پروژه را به طور کامل در دست بگیرد – حداقل، این چیزی است که برخی در استودیو اسپایر به آن معتقدند.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه