قیمت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در برخی کشورها کاهش پیدا کرد

۳ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استارلینک

استارلینک، شرکت اینترنت ماهواره‌ای متعلق به ایلان ماسک، به کاربران ساکن برخی کشورها اعلام کرده که هزینه‌ی اشتراک این سرویس با کاهش روبرو شده است. به عنوان مثال کاربران هلندی هر ماه برای بهره‌گیری از این سرویس باید ۱۲۴ یورو می‌پرداختند ولی حالا هزینه‌ی اشتراک ماهانه به ۱۰۵ یورو رسیده است.

در بیانیه‌ی منتشر شده از طرف استارلینک آمده که این تصمیم به دلیل شرایط کشور موردنظر و برای افزایش قدرت خرید کاربران اتخاذ شده است. در همین رابطه کاربران ساکن‌ چندین کشور این کاهش مبلغ حق اشتراک را تایید کرده‌اند. به عنوان مثال در بریتانیا حق اشتراک از ۸۹ به ۷۵ پوند رسیده و کاربران آلمانی به جای پرداخت ۱۰۰ یورو در ماه حالا می‌توانند ۸۰ یورو بپردازد. کاربران ساکن شیلی و برزیل هم از کاهش ۵۰ درصدی قیمت این سرویس خبر داده‌اند.

اما در رابطه با آمریکا، استارلینک هنوز به طور رسمی این کاهش قیمت را اعلام نکرده ولی یکی از کاربران ساکن ایالت نوادا اعلام کرده که او به جای ۱۱۰ دلار ماهانه حالا باید ۸۵ دلار بپردازد. اما در سایت این شرکت هنوز در مورد کاهش قیمت این سرویس در آمریکا اطلاعاتی ارائه نشده است.

استارلینک هیچ اشاره‌ای به کاهش سرعت یا افزوده شدن محدودیت‌های مربوط به حجم نکرده و بنابراین به نظر می‌رسد در ازای کاهش مبلغ این سرویس، کاربران با محدودیت‌های این‌چنینی روبرو نخواهند شد. باید خاطرنشان کنیم امروز شرکت SpaceX و اپراتور مخابراتی T-Mobile یک رویداد مربوط به ارتباطات برگزار می‌کنند ولی احتمالا این رویداد ارتباط خاصی با این کاهش قیمت‌ها ندارد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه