جو بایدن «نشان افتخار آزادی» را به استیو جابز می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
استیو جابز نشان افتخار آزادی

رئیس جمهور کنونی آمریکا یعنی جو بایدن قرار است به‌زودی به استیو جابز، مدیرعامل فقید اپل که متأسفانه دیگر در قید حیات نیست، «نشان افتخار آزادی ریاست جمهوری» را اهدا کند.

استیو جابز یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های دنیای علم و فناوری است که تقریبا غیر ممکن است که نام آن را نشنیده باشید. او که در سال ۱۹۷۶، اپل را تأسیس کرد، توانست تا سال ۲۰۱۱ که چشم از جهان فرو بست، شگفتی‌های زیادی را در دنیای علم و فناوری رقم بزند و جهان را با گوشی‌های آیفون آشنا کند.

او در طول زمان فعالیت خود، اتفاقات هیجان‌انگیزی را رقم زد و مسیر را به گونه‌ای برای اپل هموار کرد که این شرکت اکنون تبدیل شود به یکی از بزرگ‌ترین و ارزشمندترین برندهای جهان. این موارد باعث شد اکنون و بعد از گذشت تقریبا بیش از یک دهه از فوتش، رئیس جمهور آمریکا نشان افتخار آزادی ریاست جمهوری (Presidential Medal of Freedom) را به او اهدا کند.

نشان افتخار آزادی بالاترین نشان افتخار در ایالات متحده‌ی آمریکا است که می‌توان به یک غیرنظامی داد. طبق بیانیه‌ای که توسط کاخ سفید در این رابطه منتشر شده، این نشان به شخصی اهدا خواهد شد که به رشد اقتصادی، ارزش‌ها و یا امنیت آمریکا و همچنین صلح جهانی کمک کرده و همچنین فعالیت‌های اجتماعی، عمونی و خصوصی بسیار مهمی را انجام داده باشد.

کاخ سفید در تمجید از این چهره‌ی سرشناس و فقید، گفت:

استیو جابز هم‌بنیان‌گذار، مدیر اجرایی، مدیرعامل شرکت اپل، مدیرعامل پیکسار و یکی از افراد برجسته‌ی والت دیزنی بود. بینش، تخیل و خلاقیت او، نوآوری‌ها و اختراعاتی را رقم زد که سرآغازی شد بر ایجاد تحولی عظیم در نحوه‌ی برقراری ارتباط در سراسر جهان، صنایع کامپیوتر، فیلم، موسیقی و بی‌سیم که همچنان هم ادامه دارد.

نشان افتخار آزادی در تاریخ ۷ جولای (۱۷ تیر) به استیو جابز اهدا خواهد شد؛ نشانی که پیش از این به افراد مشهوری نظیر گابریل گیفوردز، جان مک‌کین، دنزل واشنگتن، رابرت دنیرو و… اهدا شده بود.

منبع: The Verge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما