نسخه‌ی تقلبی فال گایز به نام استامبل گایز اپ‌استور را تسخیر کرد

۲۴ تیر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰ ۲۳ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
fall guys stumble guys

بازی استامبل گایز (Stumble Guys) یک عنوان مشابه فال گایز (Fall Guys) است. این بازی تنها چند ماه بعد از عرضه فال گایز وارد بازار شد. در سال گذشته استامبل گایز موفقیت چندانی کسب نکرد. با اینحال اینطور که به نظر می‌رسد امسال سال درخشانی برای استامبل گایز بوده است. البته رایگان شدن فال گایز نیز در این موضوع بی تأثیر نیست.

بازی استامبل گایز از زمان عرضه بیش از ۱۶۳ میلیون بار دانلود شده است. همینطور اینکه حدود ۲۲ میلیون دلار برای شرکت سازنده درآمد داشته که عملکرد بسیار خوبی است. همینطور اینکه در حال حاضر در صدر جدول فروش گوگل پلی آمریکا و انگلیس قرار دارد.

دقیقاً مانند فال گایز، در استامبل گایز نیز شما باید برای نفر اول شدن رقابت کنید. برای رسیدن به این جایگاه باید تعداد زیادی چالش را گذرانده و در انتها به عنوان نفر اول از خط پایان عبور کنید. در انتهای سال ۲۰۲۱ نیز ما شاهد عرضه این بازی برای کامپیوتر بودیم. در حال حاضر نسخه کامپیوتر نیز حدود ۱۸ میلیون کاربر فعال دارد.

بازی استامبل گایز

بازی استامبل گایز شباهت بسیار زیادی به فال گایز دارد.

در ماه گذشته میلادی بازی استامبل گایز نزدیک به ۳۳ میلیون بار دانلود شده است. این میزان دانلود حدود ۶.۶ میلیون دلار برای شرکت سازنده درآمد داشته است. از طرفی در تاریخ ۲۵ ژوئن بازی استامبل گایز بیش از ۱.۵ میلیون بار دانلود شده است. این به نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید!

در اصل علت محبوبیت شدید استامبل گایز، رایگان شدن فال گایز برای کنسول‌های بازی بود. همین باعث شد تا این سبک بازی خواهان زیادی پیدا کرده و استامبل گایز که روی پلتفرم موبایل حضور دارد موفقیت زیادی کسب کند. نکته جالب اینجاست که بعد از رایگان شدن فال گایز، استامبل گایز از فروشگاه استیم نیز حذف شد.

شرکت سازنده بازی فال گایز به نام مدیاتونیک (Mediatonic) نقشه‌ای برای عرضه این بازی روی پلتفرم موبایل ندارد. به همین دلیل امکان عرضه آن روی فروشگاه‌های دیجیتال موبایل کم است. با اینحال امکان دارد که در آینده ما شاهد فال گایز روی موبایل باشیم. یکی علل عدم عرضه این بازی روی پلتفرم موبایل مشکل شرکت اپیک، صاحب مدیاتونیک، با اپل (Apple) است. به همین دلیل اگر هم فال گایز برای موبایل عرضه شود، افراد زیادی به آن دسترسی نخواهند داشت.

منبع: Videogameschronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگاپ

دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ابوالفضل

    با اینکه بازیه خوبیه ولی اینترنت خیلی قویی میخواد