فروش کنسول سوییچ به ۱۰۷ میلیون دستگاه رسید

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نینتندو سوییچ

به‌تازگی شرکت نینتندو گزارش سال مالی اخیر خود را منتشر کرده است که به ما نشان می‌دهد که کنسول نینتندو سوییچ به‌صورت کلی موفق شده تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۲ بیش از ۱۰۷.۶۵ میلیون دستگاه به فروش برساند. فروش کلی بازی‌های این دستگاه محبوب هم تا همین تاریخ به ۸۲۲.۱۸ میلیون نسخه رسیده است.

نینتندو بیان کرده است که در سه‌ماهه‌ی اخیر ۴.۱۱ میلیون دستگاه سوییچ به فروش رفته است. همچنین در سه‌ماهه‌ی اخیر که به ۳۱ مارس ۲۰۲۲ ختم می‌شود، تعداد بازی‌های فروخته‌شده برای این کنسول ۵۵.۷ میلیون بازی بوده است.

پیرز هاردینگ – رولز، یکی از تحلیلگران گروه Ampere Analysis، بیان کرده که این “احتمال” وجود دارد که فروش سوییچ بتواند از فروش پلی‌استیشن ۲ پیشی بگیرد و به پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ تبدیل شود. تخمین ز‌ِده شده است که کنسول پلی‌استیشن ۲ بیش از ۱۵۸ میلیون نسخه فروش داشته است. البته این صرفاً یک احتمال است و نینتندو کار راحتی برای رسیدن به این آمار ندارد و رسیدن به این آمار به چندین عامل مختلف بستگی خواهد داشت.

نینتندو انتظار دارد که فروش سوییچ در سال مالی فعلی کاهش یابد. آن‌ها تخمین می‌زنند که فروش این کنسول هیبریدی در سال مالی تازه که از اول آوریل شروع شده، با ۹ درصد کاهش از ۲۳ میلیون دستگاه در سال مالی قبلی به ۲۱ میلیون دستگاه برسد. این سومین سال متوالی خواهد بود که به احتمال زیاد فروش سوییچ نسبت به سال قبل با کاهش مواجه خواهد شد که البته با توجه به مشکلات ادامه‌دار در تأمین موجودی کنسول‌ها و کمبود قطعات چندان عجیب نیست. همچنین، رسیدن به اواخر چرخه‌ی عمر این کنسول هم یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در این کاهش فروش نسبت به سال‌های قبل است که جای شگفتی ندارد. به گزارش رویترز، شانتارو فوروکاوا، رئیس نینتندو، گفت که کمبود قطعات همچنان بر نتایج تأثیر می‌گذارد و به گفته رویترز، زمان پایان این روند هنوز مشخص نیست.

ماریو کارت 8 - پرفروش‌ترین بازی نینتندو سوییچ

نینتندو گفت که عرضه مدل سوییچ اولد در نوامبر ۲۰۲۱ به نینتندو کمک کرد تا به هدف خود یعنی فروش ۲۳ میلیون دستگاه در طول سال مالی قبلی برسد (تعداد نهایی آن برای سال مالی قبلی ۲۳.۰۶ میلیون بود). با این حال، در مورد اینکه چرا فروش کلی سوییچ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، نینتندو گفت که راه‌اندازی Animal Crossing: New Horizons در مارس ۲۰۲۰ «محرک اصلی» فروش کنسول در آن سال بود که رسیدن به آن در سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر نبود. علاوه بر آن، بازار فروش کنسول سوییچ در سه‌ماهه‌ی منتهی شده به ۳۱ مارس تحت‌تأثیر کمبود نیم‌رسانا هم قرار گرفت.

همچنین نینتندو فهرست ۱۰ بازی پرفروش سوییچ را به‌روزرسانی کرد و بازی Mario Kart 8 Deluxe با فروش ۴۵.۳۳ میلیون نسخه‌ای همچنان در صدر قرار دارد. برای اطلاعات بیشتر، فهرست کامل ۱۰ بازی پرفروش این کنسول را در پایین مشاهده کنید.

رتبه نام بازی فروش (میلیون نسخه)
۱ Mario Kart 8 Deluxe ۴۵.۳۳
۲ Animal Crossing: New Horizons ۳۸.۶۴
۳ Super Smash Bros. Ultimate ۲۸.۱۷
۴ The Legend of Zelda: Breath of the Wild ۲۶.۵۵
۵ Pokemon Sword / Pokemon Shield ۲۴.۲۷
۶ Super Mario Odyssey ۲۳.۵۰
۷ Super Mario Party ۱۷.۷۸
۸ Pokemon Brilliant Diamond / Pokemon Shining Pearl ۱۴.۶۵
۹ Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! ۱۴.۵۳
۱۰ Ring Fit Adventure ۱۴.۰۹

منبع: Gamespotصفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه