۱۰ کار ساده و صمیمی برای تشکر و قدردانی از پدر

۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰ ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
تشکر از پدر و قدردانی از او با 10 کار ساده و صمیمی

پدرها همیشه پشتیبان مطمئنی هستند و در شرایط مختلف از ما حمایت می‌کنند. اما خیلی از ما هیچ وقت پدرمان را به طور کامل و واقعی نشناخته‌ایم. معمولا روابط بین پدر و فرزند به صمیمیت روابط بین مادر و فرزند نیست، همین موضوع مانع ایجاد رابطه‌ای صمیمی و دوستانه بین پدر و فرزندان می‌شود. ما به بهانه‌های مختلف از مادر خود قدردانی می‌کنیم اما تکلیف تشکر از پدر چه می‌شود؟

بزرگتر که می‌شویم از بالا رفتن سن پدرمان ناراحت می‌شویم اما به او نمی‌گوییم. این ناراحتی یا عصبانیت دلیل علاقه‌ی ما به او است اما شاید خودمان هم ندانیم ترس از دست دادن قهرمان زندگی‌امان است که ما را ناراحت می‌کند.

اصلا آخرین دفعه‌ای که برای کاری از پدر خود تشکر و قدردانی کرده‌اید را به خاطر دارید؟ تا به حال از او برای اینکه زندگی‌اش را فدای زندگی شما کرده تا در شرایط مطلوب و مطمئنی زندگی کنید قدردانی کرده‌اید؟ اگر هنوز پدرتان زنده است همین امروز به او بگویید:برای تمام کارهایی که در زندگی به خاطر شما و برای شما انجام داده است از او متشکرید.

البته ممکن است برای شما سخت باشد که یک جمله‌ی ساده به او بگویید و نتوانید تمام احساسات خود را بیان کنید. امروز در دیجی‌کالا مگ قصد داریم شما را با ۱۰ روش ساده و صمیمی برای قدردانی و تشکر از پدر آشنا کنیم. با کمک این کارها می‌توانید به شکلی صمیمی و همراه با احساسات خالص، از پدر عزیزتان تشکر کنید.

۱. با صداقت و سالم زندگی کنید

تشکر از پدر - دوست باشید

خیلی از پدرها ارزش زندگی خود را در موفقیت، سربلندی و خوش‌نامی فرزندشان می‌بینند. آن‌ها با افتخار از فرزند خود با دوستان، حتی غریبه‌ها، صحبت می‌کنند و به او افتخار می‌کنند. زندگی سالم و صداقت شما در کارها می‌تواند بهترین تشکر برای او باشد.

۲. برای او نامه بنویسید

تشکر از پدر - نامه بنویسید

تماس تلفنی و ارسال پیامک کار راحتی است. ارسال ایمیل و ارتباط‌های آنلاین تقریبا آسان است و دیدار از نزدیک و در آغوش گرفتن پدر، کاری لذت‌بخش و پر احساس است. اما کاری که در این بین فراموش شده و دست بر قضا معجزه هم می‌کند، نامه نوشتن است.

قلب پدرها پر از احساس است و برای نفوذ به آن باید از روش‌های خاص استفاده کرد. با او مانند یک پادشاه رفتار کنید تا بتوانید به دنیای پر از احساس او قدم بگذارید.

برای پدرتان یک نامه بنویسید و به او بگویید که بابت تمام راهنمایی‌ها و کمک‌هایی که در زندگی به شما کرده است از او متشکرید. این کار شبیه به هیچ کدام از کارهایی که قبلا انجام داده‌اید نیست. نامه نوشتن به گیرنده این احساس را می‌دهد که احترامی خاص و ارزشی ویژه برای نویسنده داشته و تأثیر کلمات را چندین برابر می‌کند.

۳. با او رفیق باشید

تشکر از پدر - با او رفیق باشید

شاید در نگاه اول اطلاع دادن زمان برگشت به خانه به پدر سخت به نظر بیاید. شاید بگویید شما یک فرد آزاد هستید و به کسی درباره‌ی کارها و رفت‌وآمد خود گزارش نمی‌دهید. اما پدر فرق می‌کند.

اطلاع دادن ساعت برگشت به خانه یا گفتن بعضی از جزئیات کارها به پدر، باعث ایجاد احساس دوستانه‌ای بین شما می‌شود. او احساس می‌کند که با او صمیمی هستید و به دغدغه‌هایش احترام می‌گذارید. این کار برای شما هم احترام متقابل ایجاد کرده و پایه‌های رابطه‌تان را محکم‌تر می‌کند.

۴. به زندگی او علاقه‌مند باشید

تشکر از پدر - به زندگی او علاقه‌مند باشید

از پدرتان درباره‌ی شغلش سؤال بپرسید، کشف کنید که دوست دارد در خانه چه چیزهایی داشته باشد، گاهی مجله‌ها و روزنامه‌هایی که او می‌خواند را بخوانید تا از علایقش آگاه شوید. روی آن چیزی که برای پدرتان ارزشمند است سرمایه‌گذاری کنید. همین کارهای ساده یک روش عالی برای احترام گذاشتن به او است.

۵. خاطرات او را بشنوید

تشکر از پدر - شنیدن خاطرات

ممکن است پدر شما یک شخص معروف نباشد اما حتما داستان‌ها و خاطرات جالبی از محله و گذشته‌ی آن دارد. اگر پای صحبت‌های او بنشینید حتما با ماجراجویی‌هایی روبه‌رو می‌شوید که حتی فکرش را هم نمی‌کردید. با این کار به او نشان می‌دهید که به زندگی‌اش اهمیت می‌دهید و همین به معنای قدردانی از حضورش است.

۶. خاطرات خود را برای او بگویید

تشکر از پدر - از خاطرات خود بگوییدد

گفت و شنود به هر دو روش جواب می‌دهد. با او از خاطرات قدیمی و مشترکتان بگویید. مثلا «پدر، یادت هست به من فوتبال بازی کردن را یاد دادی؟» «پدر، یادت هست به من روشن کردن آتش و کباب کردن بلال را یاد دادی؟» «پدر، یادت هست به من دوچرخه سواری یاد دادی؟»

به گفتن این خاطرات و یادآوری اتفاقات مشترک به او این پیغام را می‌رسانید که برای شما ارزشمند است و از اینکه در موفقیت و پیشرفت شما نقش داشته است متشکرید.

۷. بشنوید

تشکر از پدر - بشنوید

این کار چیزی فراتر از گوش دادن به خاطرات است. گاهی وقت بگذارید و پای صحبت‌های پدرتان بنشینید. اجازه دهید آنچه در ذهن دارد برای شما بازگو کند. حتی از او درباره‌ی فکرهایش بپرسید. او از اینکه شما گوش می‌دهید خوشحال می‌شود و این کار برایش ارزشمند است.

۸. فداکاری‌هایش را جبران کنید

تشکر از پدر - جبران کنید

بگردید و چیزی را پیدا کنید که پدرتان برای موفقیت و خوشحالی شما در کودکی آن را فدا کرده است. سپس از خود گذشتگی او را جبران کنید. اگر او برای اینکه با شما در حیاط مشغول کباب درست کردن باشد از شام کاری و عالی خود گذشته است، حالا برای او جبران کنید.

او را به یک رستوران عالی دعوت کنید. حتی می‌توانید دوستان قدیمی او را هم دعوت کنید تا با هم اوقات خوبی را بگذرانند. برای جبران کردن لازم است حسابی به اتفاقات کودکی فکر کنید و سپس خلاقیت به خرج دهید تا آن را جبران کنید.

۹. عاشق نوه‌هایش باشید

تشکر از پدر - عاشق نوه‌هایش باشید

شاید این عنوان برای شما خنده‌دار باشد، مگر می‌شود شما فرزند خود را دوست نداشته باشید؟ اما بیایید از یک زاویه‌ی دیگر به ماجرا نگاه کنیم تا ببینید موضوع کاملا هم جدی است.

به پدرتان بگویید یا با کارهایتان نشان دهید که عشقی که در کودکی به پای شما ریخته است را به پای نوه‌هایش می‌ریزید. شاید نوه‌ی او فرزند شما باشد، شاید هم فرزند خواهر یا برادرتان.

با این کار به او این پیغام را می‌دهید که «تو در جوانی تمام عشق و توجهت را به پای ما ریختی. حالا حداقل کاری که می‌توانم بکنم این است که آن عشق و تعهدی که از تو گرفتم را به پای نوه‌هایت بریزم.»

۱۰. برای او و نسل بعدی یک ویدیو ضبط کنید

تشکر از پدر - یک ویدیو بسازید

حالا که پای نو‌ه‌ها به خانه باز شده است یعنی پدر شما میانسال است. نوه‌ها از جوانی و زندگی پدربزرگ‌شان اطلاعی ندارند. به نوه‌ها بگویید که او چقدر خاص است و چه روزهای عالی را گذرانده.

برای این کار می‌توانید یک ویدیو ضبط کنید و با او یک مصاحبه یا گفت‌‌وگو انجام دهید. این ویدیو را نگه دارید و وقتی به سن او رسیدید آن را به نوه‌ها نشان دهید. با این کار به او نشان داده‌اید که چقدر برای شما مهم است و دوست ندارید از یادها فراموش شود.

سخن آخر

برقراری ارتباط احساسی با پدر و تشکر از او کاملا با برقراری ارتباط با مادر متفاوت است. پدر به روشی متفاوت و شاید به ظاهر رسمی‌تر علاقه دارد و برای تشکر از او باید با ظرافت بیشتری وارد عمل شوید.

با ۱۰ روش ساده‌ی تشکر از پدر که در این مطلب عنوان کردیم می‌توانید به شکلی صمیمی و با رعایت اصولی که برای پدر شما ارزشمند است، به او بگویید که دوستش دارید و بابت تمام کارهایی که برای شما کرده است متشکرید.

منبع: allprodad

برچسب‌ها :
دیدگاه شما