۱۰ مکان واقعی در لست آو آس ۲ در کنار نسخه‌ی اصلی‌شان (ده سال با لست آو آس)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
The Last of Us
۱۰ سال پیش، در روز ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ (۲۴ خرداد ۱۳۹۲) بازی لست آو آس یا آخرین بازمانده از ما برای کنسول پلی‌استیشن ۳ عرضه شد. اثری که در طول این سال‌ها به یکی از بازی‌های نمادین پلی‌استیشن تبدیل شده و روایت داستانی تحسین‌برانگیز و الهام‌بخشش چه بسا آن را به یکی از بهترین و تأثیرگذارترین بازی‌های چند دهه‌ی اخیر تبدیل کرده است. به مناسبت سالگرد ده سالگی بازی لست آو آس، این هفته مجموعه مقالات ویژه‌ و مختلفی را تدارک دیده‌ایم که به جنبه‌های مختلف این بازی و اثرگذاری آن می‌پردازند. در این یک هفته‌ی آینده هر روز ما را با مجموعه مقالات «ده سال با لست آو آس» همراهی کنید.

هرچند شاید برجسته‌ترین ویژگی مجموعه بازی لست آو آس (The Last of Us) شخصیت‌‌پردازی شخصیت‌های آن باشد اما در این میان نباید از اهمیت بسیار بالای فضاسازی و جهان پسا آخرالزمانی آن چشم‌پوشی کرد. لست آو آس پارت ۲ (The Last of Us Part II) این بار مناطق دیگری از آمریکای آخرالزمانی را نشان می‌دهد که در رأس آن‌ها شاهد نمایی هم آشنا و هم متفاوت از بزرگ‌ترین شهر ایالت واشنگتن یعنی سیاتل هستیم.

اگرچه در بسیاری از اوقات شاهد بازی‌هایی هستیم که در جهان‌هایی ساختگی جریان دارند، از آن سو بازی‌های زیادی هم وجود دارند که ماجرای آن‌ها درون شهرهای واقعی رخ می‌دهد و به همین ترتیب در طراحی آن‌ها از معماری و ساختمان‌های آشنای این شهرها استفاده شده است. مدتی پیش در فهرستی ۱۰ شهر واقعی برتر در بازی‌های ویدیویی را با شما به اشتراک گذاشتیم و اکنون به سراغ یکی دیگر از بازی‌هایی خواهیم رفت که توانسته یکی از شهرهای واقعی را به شکل تحسین‌برانگیزی بازنمایی کند. اگرچه به خاطر وقایع داستانی این اثر شهر سیاتل در بازی «آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲» اتمسفری کاملاً متفاوت با سیاتل واقعی دارد اما همچنان روح آن در اثر دیده می‌شود و می‌توانید به واسطه‌ی تعدادی از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مکان‌های سیاتل آن را به‌سادگی شناسایی کنید.

هشدار: ممکن است بعضی از جزئیات داستانی در ادامه‌ی مطلب برملا شود.

همان‌گونه که می‌دانید، بخش اعظمی از مدت‌زمان بازی آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲ در شهر سیاتل رخ می‌دهد. در واقع، ما از دید دو شخصیت اصلی بازی یعنی الی (Ellie) و اَبی (Abby) 3 روز را در این شهر سپری می‌کنیم. وقتی که عفونت اولیه‌ی قارچی که جهان بازی را گرفتار کرده، شروع به گسترش می‌کند، سیاتل هم مثل بسیاری از مکان‌های دیگر به یک منطقه‌ی قرنطینه تبدیل و توسط آژانس فدرال واکنش به بلایا (F.E.D.R.A) و نیروهای نظامی هدایت می‌شود. با این حال، عده‌ای از مردم از این شرایط ناراضی بوده و جبهه‌ی آزادی واشنگتن (Washington Liberation Front یا W.L.F) را تأسیس می‌کنند که به‌مرور کنترل منطقه را در دست می‌گیرد. هرچند در زمانی که وقایع بازی جریان دارد، آن‌ها توانسته‌اند به این هدف دست پیدا کنند اما تهدید دیگری به نام سِرِفایت‌ها که فرقه‌ای افراطی است، در سمت دیگر قدرت قرار دارد و سیاتل میزبان نزاع این دو گروه است.

طراحی شهر سیاتل در بازی آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲ با ظرافت خاصی کار شده است و توجه هر فردی را که در واقعیت در شهر سیاتل زندگی یا از آن بازدید کرده باشد، جلب خواهد کرد. درون بازی شاهد بعضی از مکان‌های برجسته و پراهمیت این شهر هستیم که هر کدام با جزئیات خاصی طراحی شده‌اند. با این تفاوت که توسعه‌دهندگان این نکته را در نظر گرفته‌اند که باید سیاتلی را بازنمایی کنند که در یک دنیای آخرالزمانی و پس از ۲۰ سال از وقوع یک بیماری قارچی مرگبار واقع شده است. در ادامه به بعضی از مکان‌های بازی که بر اساس مکان‌های واقعی شهر سیاتل ساخته‌ شده‌اند، خواهیم پرداخت تا دقت و توجه خاص استودیو ناتی داگ را در بازنمایی این شهر نشان دهیم. البته، موارد ریز و درشت دیگری را هم می‌توان پیدا کرد اما ما سعی کرده‌ایم که به بعضی از مهم‌ترین آن‌ها بپردازیم.

سالن پارامونت

سالن پارامونت در بازی TLoU Part II سالن پارامونت
 • سالن پارامونت در بازی TLoU Part II
 • سالن پارامونت

وقتی الی به همراه دینا در روز اولشان در سیاتل با تهاجم بزرگی از مبتلایان به این بیماری قارچی مواجه می‌شوند و در همین حین دینا هم کمی احساس ناخوشی دارد، آن‌ها در راه فرار از این تهدید و گذر از خیابان با سالن تئاتری که در بازی پیناکل (Pinnacle) نام دارد، روبه‌رو می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که آنجا را پناهگاه خود سازند. این یکی از مکان‌های مهم بازی است که چندین واقعه‌ی برجسته‌ی داستانی در آن رخ می‌دهد و به‌عنوان پناهگاه الی و دوستانش در بازی به آن چندین بار رفت‌وآمد خواهیم داشت.

مکانی که در واقعیت از آن الهام گرفته شده و این تئاتر بر اساس آن ساخته شده است، تئاتر پارامونت (Paramount Theatre) واقع در شهر سیاتل است. این یک مکان تاریخی معروف است که در جاده‌ی نهم و خیابان پاین واقع شده است. این مکان در ابتدا در سال ۱۹۲۸ افتتاح و بعدها در اماکن تاریخی ثبت ملی شد تا از آن پس از این مکان به‌عنوان یکی از نکات دیدنی و برجسته‌ی شهر سیاتل یاد شود. تئاتر پارامونت هنوز هم به‌عنوان مکانی برای انواع هنرهای نمایشی به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اگرچه این سالن در زمان همه‌گیری ویروس کرونا بسته شده بود.

بازی «آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲» توانسته به شکل فوق‌العاده‌ای ظاهر این مکان مهم را بازنمایی کند. نکته‌ی جالب این است که بازی حتی طراحی علامت نمادین تئاتر را که در نمای بیرونی ساختمان مشخص است، به‌صورت دقیقی طراحی کرده است و تنها تفاوت این است که نام دیگری را برای آن برگزیده‌اند.

ورزشگاه لومن فیلد/ ساوندویو

ورزشگاه لومن فیلد در بازی TLoU Part II
 • ورزشگاه لومن فیلد در بازی TLoU Part II

«ساوندویو استادیوم» (SoundView Stadium) همان مکانی است که اَبی و دیگر رفقایش پایگاه گروه W.L.F را در آنجا به رهبری آیزاک بنا کرده‌اند. در واقع، در نیمه‌ی دوم بازی متوجه می‌شویم که اعضای گروه W.L.F در داخل این ورزشگاه زندگی می‌کنند و یک اجتماع کوچک در آنجا ایجاد کرده‌اند که حتی در آن یک مدرسه برای کودکان هم وجود دارد. شاید این به اندازه‌ی جامعه‌ای که تامی و همسرش در «جکسون» ایجاد کرده‌اند، نباشد اما به هر حال این ورزشگاه زندگی بهتری را برای افراد این گروه فراهم کرده است.

وقتی برای اولین بار از این مکان رونمایی می‌شود، شما دید مشخصی از موقعیت آن ندارید و ممکن است نتوانید بلافاصله آن را به‌درستی تشخیص دهید. با این وجود، وقتی ابی از محوطه‌ی داخلی خارج می‌شود، شما به‌صورت کامل ورزشگاه را مشاهده می‌کنید. ورزشگاهی که دیگر برای بازی و مسابقات ورزشی تدارک و آماده‌سازی نشده بلکه به مکان امنی برای بقای انسان‌ها تبدیل شده است. شما می‌بینید که در محیط بزرگ ورزشگاه، عده‌ای به دامداری و عده‌ای به کشاورزی مشغول هستند و حتی محوطه‌ای وجود دارد که بتوانید با سگ‌ها بازی کنید.

این ورزشگاه بر اساس استادیوم واقعی لومن فیلد (Lumen Field) واقع‌ در شهر سیاتل طراحی شده است. نام قبلی این ورزشگاه سنچِری‌لینک CenturyLink)) بوده است. این ورزشگاه در همسایگی شهر سیاتل است و ورزشگاه اصلی تیم سیاتل سی‌هاکس (Seahawks) است که در لیگ ملی فوتبال آمریکایی یا همان ان‌اف‌ال (NFL) حضور دارد. علاوه بر این، ورزشگاه لومن فیلد ورزشگاه اصلی تیم فوتبال سیاتل ساندرز (Seattle Sounders) است که در لیگ برتر فوتبال آمریکا (MLS) حضور دارد.

هرچند نمای خالی از طرفدار این ورزشگاه در بازی «آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲» حس و حال و ظاهر متفاوتی دارد اما شما می‌توانید همچنان پیکره‌ی اصلی آن را که مشابه نمونه‌ی واقعی‌اش است، مشاهده کنید. این خود جای شگفتی دارد که در عین حالی که این ورزشگاه در بازی هدف دیگری پیدا کرده است و به چیزی متفاوت بدل شده، همچنان می‌توان شباهت‌های فراوان آن را با لومن فیلد تشخیص داد.

چرخ‌ و‌ فلک بزرگ سیاتل

چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل در TLoU Part II چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل در TLoU Part II
 • چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل
 • چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل در TLoU Part II
 • چرخ‌وفلک‌ بزرگ سیاتل در TLoU Part II

واضح است که چرخ‌وفلک عظیمی که در بازی وجود دارد، یک مدل‌سازی مستقیم از چرخ‌وفلک بزرگ و معروف سیاتل است. در زمان ماجراجویی الی در سیاتل، این مکان فقط در پس‌زمینه دیده می‌شود اما وقتی که هدایت ابی را بر عهده می‌گیرید و به دنبال اوون (Owen) می‌روید، این چرخ‌وفلک را در روبه‌روی خود و از فاصله‌ی نزدیکی می‌بینید.

این همان مکانی است که ابی جوان‌تر را به همراه اوون می‌بینیم، در حالی که ۲ سال از وقایع بازی قبلی و کشته شدن پدر ابی گذشته است. همچنین در اینجاست که دوباره با ترس از ارتفاع ابی مواجه می‌شویم. اوون موفق می‌شود که ابی را وادار کند تا از فاصله‌ی زیاد درون آب شیرجه بزند. در واقع، او ابتدا خود ناگهان می‌پرد و ابی به خاطر نگرانی و آگاه شدن از وضعیت اوون برخلاف میلش درون آب شیرجه می‌زند.

در دنیای واقعی، این چرخ‌وفلک بزرگ در اسکله ۵۷ در «خلیج الیوت» قرار دارد. این چرخ‌وفلک ۱۷۵ فوت (۵۳٫۳ متر) بلندی دارد و هنگامی که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد، به‌عنوان بلندترین چرخ‌و‌فلک در کرانه‌ی غربی ایالات متحده نام گرفت.

برج سوزن فضایی

برج سوزن فضایی برج سوزن فضایی در TLoU Part II
 • برج سوزن فضایی
 • برج سوزن فضایی در TLoU Part II

این یکی هم بسیار واضح و هم کمی فریبنده است. برج سوزن فضایی مکان دیدنی و برجسته‌ای در سیاتل است که تقریباً‌ به‌صورت فوری می‌توان آن را شناخت. با این حال، موقعیت جغرافیایی آن در بازی نیاز به کمی تخیل دارد و شاید شما را مردد کند. در بازی آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲ شما این برج را زمانی مشاهده خواهید کرد که ابی به جزیره‌ی سرفایت‌ (Seraphite Island) نفوذ کرده تا دوست خود لِو (Lev) را نجات دهد. زمانی که در این جزیره حضور دارید، دورنمایی از این ساختمان معروف و مهم را مشاهده خواهید کرد.

با این وجود، آشکار است که موقعیت جغرافیایی برج سوزن فضایی در بازی با مکان واقعی امروزی آن در سیاتل متفاوت است. فاصله‌ی این برج از سایر نقاط دیدنی شهر که از آن‌ها دیدن می‌کنید، باعث می‌شود که مکان آن جایی بسیار دورتر از مکان واقعی‌اش و جایی کاملاً متفاوت به نظر برسد. البته، واقعیتی را هم باید در نظر گرفت. جزیره‌ای که در بازی به‌عنوان جزیره‌ی سرفایت‌ شناخته می‌شود، در سیاتل فعلی وجود ندارد. بازی به‌شدت به این موضوع اشاره می‌کند که در اثر ترکیبی از بمباران نظامی و تغییرات محیط زیست، چشم‌انداز این منطقه از سیاتل بسیار دگرگون شده است. به همین خاطر، به‌ نظر می‌رسد که کل منطقه‌ی بل‌تاون – که در همسایگی سیاتل قرار دارد – در بازی به خاطر وقایع طبیعی و غیرطبیعی به‌صورت کامل غرق‌ شده و در زیر آب فرو رفته است. می‌توان اینگونه آن را قبول کرد که ترکیبی از فرسایش و سیلاب‌های کنترل‌نشده باعث چنین تغییر بزرگی شده است.

برج سوزن فضایی سیاتل بزرگ‌ترین نماد گردشگری و تاریخی این شهر است که به‌عنوان یک منطقه‌ی گردشگری، هنری، تفریحی و آموزشی در سال ۱۹۶۲ میلادی تأسیس شده است. نمای زیبای این برج در شهر سیاتل کاملاً خودنمایی می‌کند. هرچند بیان شد که به‌ نظر می‌رسد تفاوت‌هایی در موقعیت مکانی واقعی آن و موقعیتش در بازی وجود داشته باشد اما به هر حال تماشای آن در بازی جذابیت و هیجان خاص خودش را دارد.

مرکز همایش‌های ایالت واشنگتن / مرکز اجلاس‌ سیاتل

این مکان برای هرکسی که برای رویدادهایی مانند PAX یا سایر رویدادهای برگزار شده در آنجا مانند Emerald City Comic-Con به سیاتل سفر کرده است، آشنا خواهد بود. در بازی، شما از طریق بالا رفتن از یک پنجره به مرکز اجلاس‌ سیاتل نفوذ می‌کنید و سپس از طریق چند جهش استراتژیک مسیر خود را به سطح زمین پیدا می‌کنید. این مکانی است که یکی از نفس‌گیرترین لحظه‌های بازی در انتظارتان خواهد بود.

الی باید در طبقه‌ی دوم ساختمان برابر استاکرها (Stalkers) مبارزه کند و جان سالم به در برد. فارغ از ظاهر ترسناک استاکرها، چیزی که مبارزه با آن‌ها را دشوار کرده، سرعت بسیار بالا و حمله‌ی ناگهانی آن‌ها است. آن‌ها مکان مناسبی را برای مخفی‌ شدن پیدا می‌کنند و ناگهان با بدترین صدایی که می‌توانید انتظار داشته باشید، به‌سوی شما حمله‌ور می‌شوند. مبارزه با تعداد زیادی از آن‌ها در این بخش یکی از بخش‌های استرس‌زا و سخت بازی آخرین بازمانده از ما: قسمت ۲ را تشکیل می‌دهد.

خوشبختانه، مرکز همایش‌های ایالت واشنگتن در دنیای واقعی که در خیابان پایک و منطقه‌ی مرکزی شهر واقع شده، خالی از چنین موجوداتی است. مساحت این مکان تقریباً ۴۱۵ هزار فوت مربع است. مرکز همایش‌های ایالت واشنگتن از دو سالن بزرگ نمایشگاهی برخوردار است. سایبان شیشه‌ای قوسی و پل هوایی ظاهر متمایزی به آن بخشیده است که همین موضوع باعث می‌شود در بازی حتی از راه دور هم به‌راحتی قابل‌تشخیص باشد.

دروازه‌ی شهر تاریخی چینی‌ها

محله‌ی چینی‌ها در سیاتل محله‌ی چینی‌ها در سیاتل در بازی TLoU Part II محله‌ی چینی‌ها در سیاتل در بازی TLoU Part II
 • محله‌ی چینی‌ها در سیاتل
 • محله‌ی چینی‌ها در سیاتل در بازی TLoU Part II
 • محله‌ی چینی‌ها در سیاتل در بازی TLoU Part II

در مقابل کابوسی که در مرکز همایش‌های ایالت واشنگتن در انتظارتان خواهد بود، این منطقه از بازی محیط آرامی دارد. دروازه‌ی تاریخی محله‌ی چینی‌ها طاق نمایی است که ورودی محله بین‌المللی چینی‌ها را در شهر سیاتل مشخص می‌کند. اگر قرار باشد، سیاتل را در اثری بازنمایی کنید، دشوار است که محله‌ی چینی‌ها و دروازه‌ی آن را به تصویر نکشید.

این منطقه که بر فراز خیابان کینگ جنوبی واقع شده است، طاق‌نمایی به بلندی ۴۵ فوت دارد. جالب است بدانید که در دوران ما بیش از یک دهه‌ است که برنامه‌هایی برای ایجاد دروازه دیگری وجود داشته است. این به معنای آن است که این تنها دروازه‌ای است که قبل از وقایع داستان بازی وجود داشته است و پس از روز شیوع در بازی دیگر خبری از ساخت دروازه‌ی دیگر نبوده است.

در بازی، ابی در مسیر خود باید از این منطقه عبور کند و با دشمنان مختلفی از جمله انسان‌ها و مبتلا شدگان مبارزه کند. در بازی اینجا دیگر شکوه خود را از دست داده و جایی نیست که بتوان آن را بی‌وقفه تحسین کرد و از زیبایی‌اش لذت برد. با این وجود، با مشاهده‌ی دیدن جزئیات کوچکی از ورودی محله پر جنب‌وجوش شهر تاریخی چینی‌ها که به این وضعیت افتاده به‌سختی می‌توان احساس غم و اندوه را رها کرد.

کتابخانه مرکزی سیاتل

کتابخانه مرکزی سیاتل کتابخانه مرکزی سیاتل در TLoU Part II
 • کتابخانه مرکزی سیاتل
 • کتابخانه مرکزی سیاتل در TLoU Part II

کتابخانه مرکزی سیاتل معماری برجسته‌ای دارد. این یک ساختمان شیشه‌ای و فولادی ۱۱ طبقه است که در مرکز شهر واقع شده است. این کتابخانه در سال ۲۰۰۴ افتتاح شده است و ظرفیت نگهداری بیش از ۱.۵ میلیون کتاب را دارد. علاوه بر ارزشمندی بزرگ چنین کتابخانه‌ای، کافی است یک‌بار در واقعیت از کنار آن رد شده باشید تا محو عظمت و شکوهش شوید.

درون بازی، در همان اولین روزی که در سیاتل حضور دارید، آن را مشاهده خواهید کرد و اگر آن را در واقعیت مشاهده کرده باشید، ناخودآگاه واکنش خاص شما را در پی خواهد داشت. در روز اول سیاتل، شما قرار است در حال گردش در محیط و جمع‌آوری منابع برای آماده‌سازی خود برای مأموریت پیش رو و البته دنبال کردن داستان باشید. با این حال، هر فردی که ساختمان کتابخانه‌ی مرکزی سیاتل را در واقعیت دیده باشد، محو نما و دقت به جزئیات و تحسین آن در بازی خواهد شد. حجم توجه و دقتی که برای بازسازی این مکان در بازی انجام شده است، تحسین‌برانگیز است.

با این حال، اگر در واقعیت با این ساختمان آشنا نباشید، شاید در ادامه چندان در خاطرتان باقی نماند چراکه فقط در روز اول آن را مشاهده خواهید کرد و اتفاق بسیار مهم داستانی در این مکان رخ نمی‌دهد اما به هر حال دیدن آن می‌تواند بسیاری را به ذوق‌زده کند.

تالار رسیتال دنیلز

این یکی از دیگر مناطقی است که الی و دینا در روز اول سیاتل از آن بازدید می‌کنند. در بازی از آن به‌عنوان «گنبد» (The Dome) یاد می‌شود. آن‌ها برای ادامه‌ی مسیر خود نیاز دارند تا حتماً به این مکان بروند. این دو نفر در نهایت وارد ساختمانی می‌شوند که متوجه می‌شوند کنیسه‌ای است که از آن به‌عنوان مرکز توزیع جیره استفاده شده است.

الی و دینا در این مکان یکی از گفتگوهای عمیق خود را در مورد دین و ایمان و وضعیت جهان انجام می‌دهند. در دنیای واقعی، اگرچه این ساختمان کوچک‌تر است اما اهمیت آن کمتر نیست. این مکان در گوشه‌ی جنوب غربی جاده‌ی پنجم و خیابان ماریون واقع شده است. در ابتدا، این مکان اولین کلیسای متحد متدیست بوده است و سپس امروزه به تالار رسیتال دنیلز تبدیل شده است.

این ساختمان سه طبقه در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شده است و سپس در سال ۲۰۰۹ کارکرد آن تغییر پیدا کرد تا با استفاده از معماری آکوستیک کلیسا بتواند میزبان برگزاری کنسرت شود. با داشتن تعداد کافی صندلی برای بیش از هزار نفر، معماری آکوستیک این تالار کمک می‌کند تا این اطمینان حاصل شود که تمامی افراد می‌توانند تمام زیبایی اجراها را بشنوند.

آکواریوم سیاتل

این آکواریوم هم همان‌طور که حدس می‌زنید، بر اساس نمونه‌ای در واقعیت طراحی شده است. همچون بازی، در واقعیت هم این آکواریوم در نزدیکی چرخ‌وفلک بزرگ سیاتل قرار دارد. یکی از اهمیت‌های مهم آن در بازی این است که اتفاقات مهم داستانی به‌خصوص در نیمه‌ی دوم بازی در آن رخ می‌دهد و همین باعث می‌شود که به‌راحتی آن را فراموش نکنید. اینجا همان مکانی است که اوون آن را پیدا کرده است و آن را پناهگاه مخفی خود ساخته است. علاوه بر نقش مهم آکواریوم در وقایع خط زمانی فعلی داستان بازی، در بعضی از فلش بک‌های بازی هم این مکانی است که ابی و اوون لحظات خاصی را در آن پشت سر می‌گذارند.

نوردستروم / نورکرک

بازی در تصمیم جسورانه‌ای یکی از ساختمان‌هایی را که فروشگاه‌های پوشاک شرکت نوردستروم در آن وجود دارد، به مکانی به نام نورکرک تبدیل کرده است. اگرچه ظاهر این منطقه در بازی کاملاً متفاوت است و شباهت‌های کمتری در آن دیده می‌شود اما می‌توان گفت که ساختار کلی خیابان و خط‌کشی‌هایی آن تا انتها مشابه واقعیت است و حتی پل شیشه‌ای آن هم در بازی وجود دارد که همه‌ی این‌ها ما را به این نتیجه می‌رساند که این دو مکان‌های یکسانی هستند.

منبع: Collider

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما