خودروی کامپکت ارزان‌قیمت تسلا شاید زودتر از انتظار عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
طرح گرافیکی احتمالی از خودروی کامپکت و ارزان‌قیمت تسلا

طبق گزارش‌های منتشر شده شاید زودتر از آنچه انتظار می‌رود شاهد خودروی الکتریکی ازران‌قیمت تسلا در بازار باشیم. محصولی که می‌تواند دامنه‌ی استفاده از خودروهای الکتریکی را به شکل قابل توجهی رشد دهد.

گزارش ارزیابی زیست‌محیطی ابرکارخانه (Gigafactory) خودروسازی تسلا در شانگهای که حالا سهام آن به طرز چشمگیری افزایش یافته، جزئیاتی درباره‌ی سومین خودروی تسلا که در کارخانه‌ی خودروهای الکتریکی این شرکت در چین تولید خواهد شد، ارائه داده است. این اسناد حاکی از آن است که تسلا از اوایل سال ۲۰۲۲ به دنبال تولید یک خودروی جدید در ابرکارخانه‌ی شانگهای است و قیمت آن بین ۱۶۰ هزار تا ۲۰۰ هزار رنمینبی (حدود ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار) خواهد بود.

طبق گزارشی که توسط «سینا موتورز» (Sina Motors) در شبکه‌ی اجتماعی ویبو (Weibo) به اشتراک گذاشته شده، افزایش پیوسته‌ی فروش تسلا در چین، دلیل اصلی ارائه‌ی زودهنگام سومین خودروی تولیدی در چین است. طبق گزارش‌ها طرح تولید این خودروی جدید در اوایل سپتامبر سال ۲۰۲۰ (اواسط شهریور ۱۳۹۹) مورد تأیید قرار گرفت و احتمالا آغاز تولید این محصول در حدود مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) تکمیل خواهد شد. این مدل به احتمال زیاد بر پایه‌ی شاسی تسلا مدل ۳ و از خودروهای الکتریکی سطح ابتدایی خواهد بود.

طرح گرافیکی ذهنی و غیررسمی از خودروی کامپکت و ارزان‌قیمت تسلا

طرح گرافیکی غیررسمی از خودروی کامپکت تسلا
Credit: Auto Moto

با شروع قیمت از ۲۵۰۰۰ دلار، این خودرو که نام آن هنوز مشخص نیست، احتمالا در فروش با تسلا مدل Y رقابت خواهد داشت. بازار خودروهای ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر در چین بسیار داغ است و به‌ویژه این نوع وسایل نقلیه برای خریدارانی که در مناطقی با جمعیت زیاد زندگی می‌کنند یک گزینه‌ی مطلوب به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، با توجه به اینکه تیپ‌های بالاتر این خودرو در حدود ۳۰۰۰۰ دلار قیمت خواهند داشت، خریداران بیشتری می‌توانند با قیمت بسیار پایین‌تر، ویژگی‌های درجه یک تسلا را تجربه کنند.

اطلاعات مربوط به ظاهر این خودرو تا کنون به بیرون درز نکرده است؛ هرچند حدس و گمان‌ها زیاد است و این احتمال وجود دارد که این وسیله‌ی نقلیه‌ی تازه یک سدان کوچکتر از مدل‌های قبلی تسلا یا هاچ‌بک باشد. این گمانه‌زنی از آنجا ناشی می‌شود که تیزر سال گذشته‌ی شرکت تسلا برای جذب کارکنان محلی به‌منظور مشارکت در طراحی خودروی آینده، به چنین طرحی اشاره داشت.

تاریخ عرضه‌ی زودهنگام این خودروی تازه و ارزان‌قیمت ۲۵۰۰۰ دلاری تسلا که برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده، بسیار هیجان انگیز است. زیرا ایلان ماسک اغلب در مورد اعلام زمان‌بندی برای عرضه‌ی خودروهای سطح ابتدایی بسیار محافظه‌کار بوده است و با توجه به گمانه‌زنی‌ها در جامعه‌ی خودروهای الکتریکی (EV)، انتظار می‌رفت این مدل ارزان در حدود سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ عرضه شود. اما با توجه به این خبرهای منتشر شده از چین، به‌نظر می‌رسد که ممکن است زودتر از آنچه انتظار می‌رود، خودروی ۲۵۰۰۰ دلاری تسلا را در بازار ببینیم.

عکس کاور: طرح گرافیکی احتمالی از خودروی کامپکت و ارزان‌قیمت تسلا

Credit: Tesla

منبع: Teslaratiبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما