ارزش تسلا با کاهش ۱۲۶ میلیارد دلاری روبرو شد؛ پیامد تصاحب توییتر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تسلا توییتر

روز گذشته قیمت سهام شرکت تسلا با کاهش ۱۲ درصدی روبرو شد و در نتیجه این شرکت ۱۲۶ دلار از ارزش خود را از دست داد. این کاهش قیمت به نگرانی‌های مربوط به تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک برمی‌گردد.

ایلان ماسک حدود ۱۷ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد که با این کاهش، ارزش سهام او ۴۰ میلیارد دلار کمتر شده است. اگرچه بخشی از این کاهش قیمت سهام تسلا به کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افزایش تورم برمی‌گردد ولی نگرانی‌های مربوط به خرید توییتر هم در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند.

ایلان ماسک اعلام کرده که برای خرید توییتر حدود ۲۵ میلیارد دلار وام دریافت کرده و از طرف دیگر ۲۱ میلیارد دلار را شخصا پرداخت می‌کند. در این میان برخی سهام‌داران تسلا بر این باور هستند که احتمالا آقای ماسک بخشی از سهام شرکت تسلا را به فروش می‌رساند. به نظر می‌رسد آقای ماسک باید هرچه زودتر در این زمینه شفاف‌سازی کند تا نگرانی‌های سهامداران کاهش بیابد.

برخی تحلیلگران بر این باور هستند که ایلان ماسک با خرید توییتر فشار زیادی بر خود وارد می‌کند و او از توان کافی برای تامین مالی چنین خرید بزرگی بهره نمی‌برد. در هر صورت باید ببینیم طی روزهای آینده آیا کاهش قیمت سهام تسلا ادامه پیدا می‌کند یا نه.

منبع: Bloombergبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما