[TGS 2016] روند بازی متال گیر جدید ناامیدتان می‌کند

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

احتمالا خبر دارید که شرکت کونامی، ساخت یک بازی جدید در مجموعه‌ی متال گیر را آغاز کرده است؛ بازی‌ای که کم از Resident Evil: Operation Raccoon City یا Umbrella Corps ندارد و فقط اسم و استایل متال گیر را به یدک می‌کشد. کونامی طی نمایشگاه بازی توکیو امسال، روند بازی Metal Gear Survive را منتشر کرده و پس از دیدن این ویدیو، فهمیدم‌ایم که نگرانی‌های‌مان بی‌دلیل نبوده‌اند.

حتی «هیدئو کوجیما» دیروز آمد و گفت که او هیچ نقشی در ساخت Metal Gear Survive نداشته است.

بازی Metal Gear Survive قرار است یک بازی چند نفره باشد؛ در این بازی، شخصیت خودتان را می‌سازید و در مراحل مختلف با کمک دیگران، از خودتان در مقابل زامبی‌ها محافظت می‌کنید. شاید باورتان نشود، اما متال گیر جدید،‌ زامبی دارد. از نظر ظاهری و روند، Metal Gear Survive کاملا تقلیدی از روی قسمت پنجم این مجموعه است؛ طوری که از مراحل و نقشه‌ها گرفته تا زره‌ها و اسلحه‌ها، همگی از روی The Phantom Pain کپی شده‌اند. کونامی حتی به خودش زحمت نداده تا زره‌ها و لباس‌های جدید به بازی اضافه کند یا اینکه حداقل، یک محیط جدید برای بازی طراحی کند.

metal-gear-survive

حتی «هیدئو کوجیما» هم که تا همین یکی دو سال پیش، تهیه‌کننده‌ی تمام بازی‌های متال گیر بود، دیروز آمد و گفت که او هیچ نقشی در ساخت Metal Gear Survive نداشته است و امکان ندارد یک بازی متال گیر بسازد که در آن زامبی وجود دارد. کوجیما در مصاحبه‌ای گفته: “متال گیر برای من درباره‌ی مخفی‌کاری و جاسوسی است؛ متال گیر داستانی سیاسی دارد. فکر نمی‌کنم در چنین دنیایی زامبی وجود داشته باشد.”

می‌توانید در ادامه، ویدیویی که از روند بازی Metal Gear Survive منتشر شده را ببینید.

‌‌‌‌‌

منبع:‌ Gematsu

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar Saeed

  با وجود هیدئو کوجیما هم بعضی از متال گیر ها قابل تحمل نبود حالا که اون هم نیست دیگه یه ذره هم رو فروشش نباید حساب باز کنه

 2. Avatar یاس

  بابا برو همون pes رو بساز چکاره بازی به این قشنگی داشتی
  داداچ اشتباه ساختی

 3. Avatar Alireza.A

  جز این هم انتظار نمی رفت, که کونامی متال گیر بدون کوجیما بسازه و خوب از اب در بیاد. به قول جناب کوجیما متال گیر یه بازی مخفی کاری و جاسوسی هستش بعد زامبی در یک بازی مخفی کاری؟! ایده بهتری نداشت کونامی؟

 4. Avatar سید

  زامبی هاش نا امید کننده بود اما گیم پلی اش قشنگ بود

 5. Avatar علیرضا

  واقعا کونامی چطور روش شده رو این بازی اسم metal gear و بذاره ؟؟؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه