۳۰ بازی‌ ویدیویی برتر برای دورهمی‌های تعطیلات عید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۰ دقیقه
بهترین بازی‌ها برای دورهمی

بازی‌های ویدیویی یکی از بهترین راه‌ها برای گذراندن لحظاتی نشاط‌آور با دوستان و آشنایان هستند. چه به صورت لوکال و چه به صورت آنلاین، تقریبا هر سخت‌افزاری میزبان بازی‌هایی است که به صورت چندنفره قابل تجربه هستند و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از بحث و جدال بر سر بازی با دوستان خود لذت نبرد.

هرچند این روزها به خصوص با گسترش اینترنت، بازی‌های چندنفره بیشتر روی تجربه‌های آنلاین متمرکز شده‌اند و دیگر خبر زیادی از آثاری که به صورت اسپلیت اسکرین و لوکال قابل تجربه هستند، نمی‌شنویم، با این حال همچنان آثاری وجود دارند که به دورهمی‌ها اهمیت می‌دهند. حال با توجه به فرا رسیدن سال جدید و به نوبه‌ی آن تعطیلات و دید و بازدیدهای دوستان و خانواده‌ها در ایام عید، طی این مقاله به ۳۰ بازی برتر مناسب دورهمی‌ها خواهیم پرداخت.

۳۰. Knowledge is Power

تهیه کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: Wish Studios
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۶ نفر

بازی knowledge is power

بازی Knowledge is Power به عنوان یکی از آثار PlayLink از گوشی‌های هوشمند برای بازی پشتیبانی می‌کند، به شش بازیکن اجازه می‌دهد تا سطح اطلاعات عمومی خود را نشان دهند. در بازی بعد از اینکه از بین مجموعه‌ای از شخصیت‌های فوق‌العاده عجیب و غریب یکی را انتخاب کردید، یک سلفی گرفته و آن را آواتار خود قرار می‌دهید. در ادامه این به همه امکان می‌دهد به دسته‌های سوالات رای دهند و سپس سؤالات چند گزینه‌ای مطرح می‌شود که باید سعی کنید سریع‌تر از بقیه به آن‌ها پاسخ دهید. زمان در اینجا مهم‌ترین چیز است. بنابراین هرچه سریع‌تر پاسخ دهید، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.

۲۹. Drawful 2

تهیه کننده: Jackbox Games / سازنده: Jackbox Games
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی Drawful 2

به عنوان یک بازی مستقل، Drawful 2 اساسا نسخه‌ای تغییریافته از بازی رومیزی کلاسیک Pictionary است. با حداکثر هشت بازیکن که مانند بازی قبل از گوشی خود استفاده می‌کنند، یک بازیکن باید هر چیز عجیب و غریبی را که به ذهنش می‌آید بکشد و بازیکنان دیگر باید تلاش کنند و حدس بزنند که نقاشی کشیده شده چیست. از آنجایی که هیچگونه پاک کن وجود ندارد، باید فقط امیدوار باشید که چیزی که به تازگی ترسیم کرده‌اید، واقعا شبیه چیزی قابل تشخیص باشد. ایده‌ی بازی به طور کلی ساده است اما مهمانی شما را به یاد ماندنی می‌کند.

۲۸. Tricky Towers

تهیه کننده: WeirdBeard / سازنده: WeirdBeard
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Tricky Towers

یکی از راه‌های سرگرم کردن دورهمی‌ها، تجربه‌ی یک بازی جادویی برج‌سازی مبتنی بر فیزیک است. در این بازی به عنوان جادوگرانی با قدرت‌های جادویی متفاوت، باید بلوک‌ها را روی هم بچینید تا برج‌هایی ساخته شوند. با این حال بلوک‌ها، شکل‌ها و گاهی اوقات اندازه‌های متفاوتی دارند، بنابراین روند بازی تاحدودی مانند بازی تتریس است. در نتیجه شما باید آن‌ها را با دقت در جای خود قرار دهید یا فرو ریختن برج قدرتمند خود را در مقابل چشمان خود مشاهده کنید. حالت Race بهترین راه تجربه‌ی بازی است زیرا باید سریع‌تر از دوستان خود برج خود را بسازید. از طرفی استفاده از طلسم‌ها می تواند مانع دوستان شما شود یا به شما برتری بخشد.

۲۷. Fibbage XL

تهیه کننده: Jackbox Games / سازنده: Jackbox Games
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی Fibbage Xl

در این بازی نیز شما از یک گوشی هوشمند به‌ عنوان کنترلر خود استفاده می‌کنید و عبارتی برای شما نمایش داده می‌شود که کلمه‌ای در آن به صورت جاخالی قرار داده شده است. سپس باید یک دروغ قانع کننده بسازید که دوستانتان را فریب دهد تا باور کنند که پاسخ درست یک کلمه‌ی خاص است. بعد از اینکه همه نظر خود را اعلام کردند، عبارات با پاسخ‌های چندگزینه‌ای برای تکمیل جای خالی نشان داده می‌شوند و اگر به کلمه یا عبارت دروغی که دوستتان ساخته رای دهید، امتیاز می‌گیرید. این بازی در واقع پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد زیرا جملات بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسند و کلمه‌ی گمشده می‌تواند هر چیزی باشد.

۲۶. Use Your Words

تهیه کننده: Screenwave Media / سازنده: Smiling Buddha Games
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۶ نفر

بازی Use Your Words

اگر عاشق بازی‌های کلمه محور مانند Quiplash هستید، Use Your Words با سناریوهای احمقانه و المان‌های طنزآمیز فراوان برای شما مناسب است. با یک گوشی یا تبلت، چیزهای زیادی به شما ارائه می‌شود و می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید به کارهای احمقانه دست بزنید. به طور کلی از اضافه کردن زیرنویس به کلیپ‌های فیلم گرفته تا ایجاد تیتر روزنامه‌ و ویرایش کارت پستال، فرصت‌های زیادی خواهید داشت که مهمانان خود را بخندانید. این بازی به عنوان یکی دیگر از آثار عالی برای آزمایش و نشان دادن حس شوخ طبعی همه، ارزش تکرار بالایی داشته و یادگیری آن آسان است.

۲۵. It’s Quiz Time

تهیه کننده: Vision Games Publishing / سازنده: Snap Finger Click
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی It's Quiz Time

اگر از امتحان کردن اطلاعات عمومی خود در برابر دوستان و خانواده لذت می‌برید، این بازی مناسب شما است. این بازی به نوعی یک مسابقه‌ی فوق‌العاده با کاتالوگی بسیار بزرگی شامل بیش از ۲۵۰۰۰ سؤال در دسته‌های مختلف برای پاسخ دادن است. از طرفی میزبان مسابقه که یک هوش مصنوعی است می‌تواند نام بازیکنان را به شکل‌های مختلف بیان کند، بنابراین می‌توانید با آن لذت زیادی ببرید. با دسته‌بندی‌های مختلف از بازی‌های ویدیویی گرفته تا تاریخ، این بازی برای هر نوع مهمانی که برگزار می‌کنید، عالی است.

۲۴. Starwhal

تهیه کننده: Breakfall / سازنده: Breakfall
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Starwhal

در این بازی چندنفره‌ لوکال، در نقش شبه‌نهنگ‌های تک‌شاخ فضایی قرار گرفته و باید در ۲۵ میدان مختلف با حداکثر چهار بازیکن پرسه زده و سعی کنید که بی‌رحمانه جان آن‌ها را بگیرید. با فیزیک کمی عجیب و غریب بازی، ممکن است به سختی بتوانید در زوایای مختلفی که قصد دارید حرکت کنید، اما این چیزی است که بازی را خنده‌دار و سرگرم‌کننده می‌کند. از طرفی می‌توانید لباس‌های دیوانه‌کننده‌ای را از لباس دزدان دریایی گرفته تا لباس فضانوردان به شخصیت خود بپوشانید و این تنوع خوبی به بازی بخشیده است.

۲۳. Castle Crashers

تهیه کننده: The Behemoth / سازنده: The Behemoth
سال انتشار: ۲۰۰۸
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Castle Crashers

هیچ چیز مانند یک اثر هک اند اسلش دوبعدی که می‌توانید آن را با دوستان و خانواده‌ی خود بازی کنید، لحظات خوشی را برای شما رقم نمی‌زند. سبک هنری جذاب Castle Crashers، صحنه‌ی نبرد را برای حداکثر چهار بازیکن آماده می‌کند. شما می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از شوالیه‌ها با زره‌های مختلف یکی را انتخاب کرده و به صورت تیمی یا تک نفره به نبرد با دوستان خود بپردازید. همچنین می‌توانید با هم در یک کمپین سرگرم‌کننده مبارزه کنید و با دشمنان عجیب و غریب روبرو شوید. این بازی به خاطر طنز خاص خود معروف بوده و برای هر نوع دورهمی مناسب است.

۲۲. Rock Band 4

تهیه کننده: Harmonix / سازنده: Harmonix
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PS4, Xbox One
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

راک بند 4

سری راک بند شاید امروزه چندان رایج نباشد اما شاید به این دلیل است که سال‌هاست که نسخه جدیدی از آن منتشر نشده است. با این وجود، Rock Band 4 یک نسخه‌ی عالی در این سری است و برای مهمانی‌ها عالی است. در این بازی شما و حداکثر چهار بازیکن کنترل میکروفون، گیتار، بیس و درام‌های گروه راک بازی را بر عهده می‌گیرید و با هم یک کنسرت راک شگفت‌انگیز را به نمایش می‌گذارید. کار کردن روی هر آهنگ چالش خاص خود را دارد و بعضا اشتباهاتی که هم گروهی‌ها انجام می‌دهند، باعث ایجاد لحظات خنده‌داری می‌شود.

۲۱. Moving Out

تهیه کننده: Team17 / سازنده: DevM Games
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One, Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Moving Out

این بازی ممکن است که مهمانی شما را به یک گردهمایی ترسناک از فریاد زدن، سرزنش کردن و خنده‌های طعنه‌آمیز تبدیل کند، اما شما در این فرآیند اوقات خوشی را خواهید داشت. Moving Out شما و حداکثر سه نفر را  مجبور می‌کند که ساختمان‌های مختلفی را پاکسازی کنید و همه چیز از کامیون‌ها گرفته تا قورباغه‌ها و ارواح شما را از انجام این کار باز می‌دارند. گاهی اوقات یک آیتم بزرگ مانند مبل به دو بازیکن نیاز دارد تا حرکت کند و گاهی اوقات شما برای پیدا کردن زاویه‌ی مناسب برای عبور دادن چیزی از یک در با مشکل مواجه خواهید شد. با یک موسیقی متن با حال و هوای دهه‌ی ۸۰ میلادی و تعدادی زیادی شخصیت متفاوت، این بازی یک اثر عالی برای گردهمی‌ها محسوب می‌شود.

۲۰. Jackbox Party Pack 6

تهیه کننده: Jackbox Games / سازنده: Jackbox Games
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch, iOS, Android
حداکثر تعداد بازیکنان: ۱۰ نفر

بازی Jackbox Party Pack 6

گوشی‌های هوشمند خود را شارژ کنید و برای بازی جک‌باکس پارتی آماده شوید. همه‌ی نسخه‌های Jackbox Party شما را تا ساعات زیادی سرگرم می‌کنند، اما نسخه‌ی ششم این مجموعه یک بسته‌ی جامع و همه‌جانبه است. هر بسته معمولا شامل پنج بازی کوچک از حدس کلمه گرفته تا مسابقات کمدی است و هر یک تضمین می‌کنند که خلاقیت شما را به چالش کشیده و شما و دوستانتان را در سناریوهای جذابی قرار دهند. حداکثر ده بازیکن می‌توانند در این بازی شرکت کنند اما نیاز به یک گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه در نزدیکی خود دارند.

۱۹. Stardew Valley

تهیه کننده: ConcernedApe / سازنده: ConcernedApe
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم:  Android, iOS, PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Stardew Valley

در این بازی شبیه‌ساز کشاورزی، بازیکنان با کارهایی نظیر پرورش محصولات مختلف، مراقبت از دام، مدیریت محیط زیست، تعامل با مردم شهر و کارهای مشابه سرگرم می‌شوند. با این حال گنجاندن حالت اسپلیت‌اسکرین در بازی باعث شده تا تکمیل لیست کارهای سنگین بازی لذت‌بخش‌تر شود. Stardew Valley به‌عنوان یکی از آن بازی‌هایی شناخته می‌شود که در زمان تجربه‌ی آن، زمان را فراموش خواهید کرد و در اتمسفر آرامش‌بخش آن غرق خواهید شد. با این حال باید دقت داشته باشید که این بازی اثری نیست که بخواهید برای به عنوان مثال نیم ساعت به تجربه‌ی آن بپردازید و برای اینکه از آن لذت بیشتری ببرید، بهتر است که ساعاتی را با دوستان خود به آن اختصاص دهید.

۱۸. Ultimate Chicken Horse

تهیه کننده: Clever Endeavour Games / سازنده: Clever Endeavour Games
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Ultimate Chicken Horse

بازی پلتفرمر جذاب استودیوی Clever Endeavour Games با ترغیب شما و دوستانتان به ساختن مراحل و پلتفرم‌های خود با هدف رسیدن به یک پرچم قرمز، یک پیچش سرگرم‌کننده را در این ژانر ایجاد می‌کند. از طرفی شما می‌توانید انواع موانع را ایجاد کرده تا مانع دوستانتان برای پیروزی شوید. به لطف المان‌های سندباکس و انواع اشیا و سکوهای ارائه شده، هر دور از بازی می‌تواند به تدریج دشوارتر و چالش‌برانگیزتر شود و مراحل مختلف شما را درگیر نگه می‌دارند. این بازی یک راه عالی برای افزودن لحظات خنده‌دار به هر نوع گردهمایی است.

۱۷. Quiplash

تهیه کننده: Jackbox Games / سازنده: Jackbox Games
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی Quiplash

Quiplash به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های مستقل Jackbox Games، روشی شگفت‌انگیز برای بروز حس شوخ طبعی است. با استفاده از تلفن مانند اکثر بازی‌های این استودیو، حداکثر هشت بازیکن باید به سوال‌های تصادفی پاسخ دهند و شما می‌توانید به همان اندازه که تخیلتان اجازه می‌دهد، خلاق باشید. سوال‌ها می‌تواند هر چیزی باشد، از بدترین لباس هالووین برای کودکان تا فکر کردن به نام جدیدی برای فرانسه و هیچ قانونی در این میان اعمال نمی‌شود. سپس تمام پاسخ‌ها روی صفحه نمایش داده می‌شود و هرکس باید به پاسخ دلخواه خود رای دهد. هر کسی که بیشترین رای را بدست آورد، بیشترین امتیاز را می‌گیرد و می‌تواند خود را به عنوان بامزه‌ترین فرد در مهمانی معرفی کند. این بازی به همان اندازه که ساده به نظر می‌رسد، به شما امکان می‌دهد که بسیار خلاق باشید و می‌تواند به لحظات خنده‌دار زیادی منجر شود.

۱۶. Keep Talking and Nobody Explodes

تهیه کننده: Steel Crate Games / سازنده: Steel Crate Games
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Keep Talking and Nobody Explodes

اگر نبرد با ساعت برای خنثی ساختن یک بمب در حالی که دوستانتان در حال تقلا برای خواندن دستورالعمل‌هایی خارج از دید شما هستند، جذاب به نظر می‌رسد، پس احتمالا این بازی مناسب شما خواهند بود. خوشبختانه هیچ بمب واقعی در بازی دخیل نیست و فوق‌العاده سرگرم‌کننده است. می‌توانید بازی را روی یک نمایشگر معمولی یا از طریق اکثر هدست‌های واقعیت مجازی مجازی موجود تجربه کنید. با توجه به این نکته که بازیکن یا بازیکنانی که دستورالعمل‌ها را می‌خوانند، نمی‌توانند بمب را در حال خنثی شدن ببینند، بنابراین این به مهارت‌های ارتباطی شما بستگی دارد که خودتان را نجات دهید. البته با شدت گرفتن تهدید یک بمب ساعتی، حفظ خونسردی می‌تواند دشوار باشد.

۱۵. Laser League

تهیه کننده: ۵۰۵ Games / سازنده: Roll7
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی لیزر لیگ

در این بازی با المان‌های بصری نئونی، شما در مسابقات ۲v2 ،۳v3 یا ۴v4 قرار داده می‌شوید و در آن وظیفه دارید که الگوهای لیزری را فعال کنید و از لیزرهای دشمن اجتناب کنید. ایده‌ی اصلی بازی به تنهایی شایسته‌ی ستایش است و اینکه چگونه‌ی همه‌ی المان‌های بازی در کنار هم به نوعی مسابقه با تنش بالا می‌انجامد، جالب بوده و چیزی است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای دورهمی‌ها تبدیل می‌کند. البته گفتنی است که تیم سازنده به قدری روی هوش مصنوعی بازی کار کرده که حتی بخش آفلاین بازی نیز به اندازه‌ی بخش چندنفره‌ جذاب است و لحظات سرگرم‌کننده‌ای را فراهم می‌کند.

۱۴. Lovers in a Dangerous Spacetime

تهیه کننده: Asteroid Base / سازنده: Asteroid Base
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: Nintendo Switch, PC, PS4, Xbox One
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی lovers in a dangerous spacetime

بازی Lovers in a Dangerous Spacetime یک اثر تیراندازی کوآپ است که در آن شما و دوستانتان با هم همکاری می‌کنید تا از سفینه‌ی فضایی و نئونی شایان ستایش خود مراقبت کنید. در این میان در سراسر کهکشان سفر می‌کنید تا نیروهای Anti-Love را شکست داده و خرگوش‌های فضایی بی پناهی را که اسیر نگه داشته‌ شده‌اند، آزاد کنید. از آنجایی که المان‌های مراحل تصادفی هستند و ارتقاء کشتی نیز متنوع است، هر خدمه‌ تجربه‌ی متفاوتی را احساس خواهد کرد و بازی ارزش تکرار بالایی پیدا کرده است.

۱۳. Super Mario Party

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: NDcube
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم: Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

سوپر ماریو پارتی

از زمان ظهور نینتندو ۶۴، ماریو پارتی در طول سال‌ها یکی از بازی‌های فوق‌العاده مناسب دورهمی‌ها بوده است و به بازیکنان کمک کرده که بفهمند که چه کسی در خانواده یا دوستان آن‌ها رقابتی‌تر است. این بازی اساسا مانند یک اثر رومیزی است و هر کسی که بتواند بیشترین ستاره را در بازی‌های مختلف آن برای خود جمع کند، برنده است. هرچند المان‌های خیلی بیشتری در آن وجود دارند. از مسابقه‌ی قایق‌سواری گرفته تا اینکه چه کسی می‌تواند یک تکه گوشت را سریع‌تر سرخ کند، کاتالوگ کاملی از چالش‌های عجیب و غریب برای دورهمی‌های شما وجود دارد. این بازی‌ها به صورت تیمی و یا تک نفره قابل تجربه هستند.

۱۲. Party Golf

تهیه کننده: Giant Margarita / سازنده: Giant Margarita
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: PC, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی Party Golf

گلف ممکن است که ورزش مورد علاقه‌ی بسیاری نباشد اما بازی پارتی گلف می‌تواند برای هر کسی سرگرم‌کننده باشد. با استفاده از المان‌های شخصی‌سازی بی‌پایان و حالت‌های مختلف بازی برای انتخاب، حتی می‌توانید قوانین امتیازدهی را تنظیم کنید. از طرفی همیشه از توپ‌های گلف معمولی استفاده نخواهید کرد و گاهی اوقات شما مکعب، اردک لاستیکی و حتی موز را باید به درون یک سوراخ پرتاب کنید. این بازی دوبعدی برای همه‌ی سنین مناسب است و افراد دورهمی‌های شما را با موسیقی جذاب خود حسابی سرگرم می‌کند.

۱۱. Quake

تهیه کننده: Bethesda Softworks / سازنده: id Software
سال انتشار: ۲۰۲۱
پلتفرم: PlayStation 5, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC, Xbox Series X/S
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Quake

ریمستر حماسه‌ی ژانر تیراندازی اول شخص در سال ۱۹۹۶ میلادی پس از گذشت سی سال، بدون شک همچنان سرگرم‌کننده است. هنگامی که این نسخه در سال ۲۰۲۱ بازسازی شد، مطابق انتظار از حالت اسپلیت‌اسکرین با با حداکثر ۴ بازیکن نیز پشتیبانی می‌کرد. گیم‌پلی مشابه‌ی بازی DOOM، جلوه‌های بصری خاص، اتسمفر سنگین و هیولاهای جهنمی متنوع، بازی Quake را برای نسل جدید گیمرها و همچنین دورهمی‌ها مناسب کرده است. در این میان حالت سرگرم‌کننده‌ی Horde بازی که مشابه‌ی آن در بسیاری از بازی‌های چندنفره‌ی مشابه دیده می‌شود، بازیکنان را در گروه‌هایی چهار نفره قرار می‌دهد که باید با امواجی از دشمنان به سبک بازی‌های تیراندازی کلاسیک مقابله کنند. 

۱۰. Gang Beasts

تهیه کننده: Double Fine Presents / سازنده: Boneloaf
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی Gang Beasts

بازی Gang Beasts یک اثر چندنفره‌ی سرگرم‌کننده با فیزیک عجیب و غریب است که شما و دوستانتان را برای ساعت‌های طولانی حسابی سرگرم نگه می‌دارد. با تعداد زیادی از مراحل و بازی‌های مختلف برای انتخاب از مبارزه در بالای کانتینرهای معلق در هوا و متحرک گرفته تا مسابقات کشتی خنده‌دار، شما گزینه‌های زیادی برای لذت بردن از بازی با دوستان خود در دورهمی‌ها خواهید داشت. از طرفی جلوه‌های بصری جذاب بازی با شخصیت‌های ژله‌ای مانند که تنوع خوبی دارند، شما را به هیچ وجه خسته نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید: ۳۰ بازی خنده دار برتر تاریخ؛ از جزیره‌ی میمون تا شبیه‌ساز بز

۹. Cake Bash

تهیه کننده: Coatsink / سازنده: High Tea Frog
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی Cake Bash

در دورهمی‌ها معمولا انواع خوراکی‌های خوشمزه برای لذت بردن در دسترس است اما آیا تا به حال خواسته‌اید که در نقش این خوراکی‌ها قرار گرفته و با دوستان و آشنایان خود سروکله بزنید؟ اگر چنین است، بازی چندنفره‌ی Cake Bash مناسب شما خواهد بود. بازی کیک بش را می‌توان ترکیبی از بازی‌هایی نظیر سوپر ماریو پارتی با Super Smash Bros در نظر گرفت. با این حال در این بازی همه چیز حول محور غذاهای متنوع می‌چرخد. در بازی قبل از رفتن به انواع حالت‌ها و مراحل خنده‌دار، غذای دلخواه خود را انتخاب کرده و از آنجایی که همه چیز در بازی در مورد کتک زدن یکدیگر، جمع‌آوری شیرینی، رقابت برای کسب مقام اول و زنده ماندن برای تبدیل شدن به بهترین خوراکی که مشتریان می‌خواهند است، این بازی  لحظات فوق‌العاده‌ای را برای دورهمی‌ها به ارمغان می‌آورد.

۸. Stikbold! A Dodgeball Adventure

تهیه کننده: Curve Games / سازنده: Game Swing
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC
حداکثر تعداد بازیکنان: ۶ نفر

بازی Stikbold! A Dodgeball Adventure

این اثر با الهام از بازی وسطی، شما را وادار می‌کند که آیتم‌هایی را به سمت دوستان خود بکوبید، تا زمانی که آخرین نفری باشید که هیچ توپ یا آیتمی به او برخورد نکرده است. این بازی ساده و چند نفره‌ی لوکال دارای مراحل مختلف، مینی گیم‌ها و شخصیت‌های منحصربه‌فرد است که می‌توانید از بین آن‌ها بهترین گزینه را مطابقت با سلایق خود و دوستان انتخاب کنید. از طرفی اگر بتوانید نسخه‌ی دلوکس را بدست آورید، می‌توانید با شش نفر از دوستان خود، بازی را تجربه کنید. این در حالی است که در نسخه‌ی استاندارد، حداکثر تعداد بازیکنان ۴ نفر است.

۷. New Super Mario Bros. U Deluxe

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo EAD
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی New Super Mario Bros. U Deluxe

بازی New Super Mario Bros. U Deluxe یک پورت از اثری با همین نام روی کنسول Wii U است که مسیر جدیدی که پلتفرمرهای ماریو در سال ۲۰۰۶ آغاز کردند را کامل کرد. همراه با بازی جدید Super Luigi U، محتوای زیادی در نسخه‌ی سوییچ وجود دارد. شما و حداکثر چهار دوست خود می‌توانید بازی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید. اگرچه هسته‌ی بازی یک تجربه‌ی چندنفره‌ی کوآپ است، اما همه چیز می‌تواند به سرعت رقابتی شود و با دوستان خود بر سر سریع‌تر به پایان رساندن مراحل سروکله بزنید. البته به طور کلی حالت‌های رقابتی نیز وجود دارد، اما حالت کوآپ جذابیت بیشتری دارد.

۶. Rocket League

تهیه کننده: Psyonix / سازنده: Psyonix
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

راکت لیگ

زدن یک توپ بزرگ به درون یک دروازه، به خصوص زمانی که این کار را با یک ماشین قدرتمند انجام می‌دهید، بسیار سرگرم‌کننده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. این هسته‌ی اصلی بازی رایگان راکت لیگ است. البته بسیاری از حالت‌های جذاب دیگر در بازی در دسترس هستند که این حالت‌ها به مرور از زمان عرضه بیشتر شده‌اند. جالب است بدانید که حالت بتل رویال نیز مدتی است که در بازی قرار داده شده که در نوع خود جالب است. شما می‌توانید به صورت تک نفره بازی را تجربه کنید یا با دوستانتان به تیم‌هایی تقسیم شده و بیشتر با یکدیگر به بحث و جدل بپردازید.

۵. Overcooked 2

تهیه کننده: Team17 / سازنده: Team17
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

بازی overcooked 2

در بازی شبیه‌ساز آشپزی Overcooked 2، تیم‌هایی متشکل از چهار بازیکن با همکاری یکدیگر سفارشات را در رستوران‌های مختلف آماده می‌کنند. بازیکنان باید مواد اولیه را جمع‌آوری کرده، خرد کرده، پخته و در نهایت آن‌ها را روی بشقاب‌ها ترکیب کنند. با این حال همه چیز به این سادگی نیست و دوستان شما می‌توانند کار شما را در این میان مختل کنند. از طرفی برخی از مراحل دارای سطوح متحرک و موانع دیگری هستند که فرآیند پخت و پز را پیچیده می‌کنند. بازی شامل حالت‌های مختلفی نظیر آرکید، Versus و غیره است که برای تمامی سلیقه‌ها مناسب است و در مهمانی‌ها لحظات نشاط‌آوری را ایجاد می‌کند.

۴. TowerFall Ascension

تهیه کننده: Matt Makes Games / سازنده: Matt Makes Games
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی towerfall ascension

TowerFall Ascension بدون شک یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های چندنفره است و اگرچه تسلط بر آن دشوار است، اما برای همه‌ی سنین و هر نوع دورهمی مناسب است. در ۱۲۰ نقشه‌ی متفاوت بازی، می‌توانید در نقش یکی از هشت کماندار قابل بازی که همگی دارای قدرت‌های مختلف هستند، قرار گیرید. شما فقط با سه تیر شروع می‌کنید و باید بقیه را از میان برداشته و آخرین نفری باشید که زنده می‌ماند. از آنجایی که تیرهای شما محدود است، می‌توانید خلاق باشید و از محیط به نفع خود استفاده کنید تا دوستان خود را از بین ببرید. خوشبختانه هر دور از بازی زمان زیادی نمی‌برد و می‌تواند در دورهمی‌ها چندین بار به تجربه‌ی آن بپردازید.

۳. Dirt 5

تهیه کننده: Codemasters / سازنده: Codemasters Cheshire
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

Dirt 5

تعداد کمی از بازی‌ها در حالت چندنفره مشابه‌ی بازی‌های مسابقه‌ای و ماشین‌رانی هستند زیرا بازی‌های این ژانر در بخش آنلاین خود تا حد زیادی به کیفیت اینترنت بازیکنان وابسته است. خوشبختانه همچنان بازی‌هایی هستند که در حالت اسپلیت‌اسکرین و لوکال قابل تحربه هستند. یکی از این بازی‌ها Dirt 5 است. این بازی دارای حالت‌های قدیمی و جدید مختلفی از جمله Path Finder ،Ice Breaker و غیره است که هر کدام جذابیت‌های خاص خود را دارند. با این حال، حالت چندنفره‌ی اسپلیت‌اسکرین آن که تا ۴ نفر را پشتیبانی می‌کند، چیزی است که آن را خاص کرده و بازیکنان را به روزهای خوش گذشته و آثار کلاسیکی مانند نسخه‌های اولیه‌ی گرن توریسمو و نید فور اسپید می‌برد. از طرفی کمتر کسی به یک تجربه‌ی ماشین سواری باکیفیت با جلوه‌های بصری جذاب و واقع‌گرایانه‌ی بازی نه می‌گوید.

۲. Mario Kart 8 Deluxe

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo EPD
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۴ نفر

ماریو کارت 8 دلوکس

ماریو کارت ۸ روی نینتندو سوییچ دارای ۴۸ پیست، ۴۲ شخصیت، ۲۳ پاور آپ و گرافیک فول اچ‌دی است که آن را به بزرگترین و بهترین ماریو کارت تا به امروز تبدیل کرده است. این بازی به بازیکنان راه‌های زیادی می‌دهد تا با دوستان و خانواده‌ی خود بسته به جایی که هستند و اینکه آیا بازیکنان دارای نینتندو سوییچ هستند یا نه، مسابقه دهند و لحظات سرگرم‌کننده‌ای را تجربه کنند. این بازی را می‌توانید با حداکثر سه دوست خود بازی کنید و در صورت وجود یک سوییچ دیگر، تا ۸ بازیکن به صورت لوکال قابل تجربه است. در نهایت اگر از علاقه مندان بزرگ ماریو کارت هستید، Mario Kart Live: Home Circuit نیز گزینه‌ی جذابی است.

۱. Super Smash Bros. Ultimate

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Bandai Namco Studios
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم: Nintendo Switch
حداکثر تعداد بازیکنان: ۸ نفر

بازی super smash bros ultimate

وقتی صحبت از مبارزه با دوستان در بازی‌های ویدیویی مطرح می‌شود، بازی Super Smash Bros. Ultimate همچنان یکی از بهترین گزینه‌ها است. در حالی که حالت‌های آنلاین بازی به شما امکان می‌دهند که با بازیکنان در سراسر جهان مبارزه کنید، شکست دادن دوستانتان با شخصیت مورد علاقه‌ی خود در بازی به صورت لوکال لذت بیشتری دارد. فهرست مبارزان این نسخه نیز بسیار زیاد است و با اسکین‌های مختلف برای هر مبارز، تنوع فوق‌العاده بالایی وجود دارد. از طرفی Ultimate به‌ عنوان جدیدترین نسخه در این سری، مبارزات را تا حدودی تغییر داده و کار را برای افرادی که ممکن است با این مجموعه آشنایی نداشته باشند، راحت کرده است. در نهایت با میدان‌های نبرد بی‌شمار، مجموعه‌ای عظیم از موسیقی‌های جذاب و شخصیت‌های متفاوت، شاهکار نینتندو به هر کسی در هر دورهمی کمک می‌کند تا لحظات فوق‌العاده‌ای داشته باشد.


کنسول بازی سونی مدل Playstation 5 سری 1216A ظرفیت 825 گیگابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES X ظرفیت 1 ترابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

کنسول بازی قابل حمل نینتندو سوئیچ مدل Lite

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. Gigachad

    It Takes Two چرا نیست 🙁

  2. عرفان

    سلام ممنون سالهاست دنبال یه همچین مقاله ام

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما