در جشنواره فجر ۱۴۰۰ سینمادوستان بیشتر مشتاق تماشای کدام فیلم‌ها هستند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جشنواره فجر 1400

از صبح امروز بلیت‌فروشی جشنواره فجر ۱۴۰۰ برای عموم سینمادوستان در تهران آغاز شد و اغلب بلیت‌های فیلم‌های «مرد بازنده»، «خائن‌کشی» و «ملاقات خصوصی» در کمتر از چند ساعت به فروش رفت.

بلیت‌فروشی برای جشنواره فجر طی دو سال اخیر در قیاس با ادوار گذشته شکل متفاوتی به خود گرفته و به‌جای سری به صورت تکی انجام می‌گیرد و حتی و در مدت برگزاری جشنواره هم ادامه خواهد داشت. تا این لحظه و بر اساس تجمیع آمار سه سامانه بلیت‌فروشی در سمفا فیلم «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در صدر لیست فیلم‌های محبوب چهلمین دوره‌‌ی جشنواره فیلم فجر قرار گرفته و تمام بلیت‌های آن در سینماهای تهران به فروش رسیده است. پس از این فیلم جنایی و پلیسی، فیلم‌های «ملاقات خصوصی» به کارگردانی امید شمس و «خائن‌کشی» ساخته‌ی جدید مسعود کیمیایی در جایگاه‌های دوم و سوم فهرست بهترین استقبال سینمادوستان در زمینه‌ی تهیه بلیت قرار گرفته‌اند.

در پایین می‌توانید فهرست ۱۰ فیلم برتر لیست پیش‌فروش جشنواره فجر ۱۴۰۰ در روز نخست را ملاحضه کنید. ترتیب رتبه‌های میانی این جدول طی امروز در حال تغییر بود و احتمالا در روزهای آتی هم جا‌به‌جا خواهد شد.

 1. مرد بازنده
 2. ملاقات خصوصی
 3. خائن‌کشی
 4. علفزار
 5. بی‌رویا
 6. بدون قرار قبلی
 7. نگهبان شب
 8. بی‌مادر
 9. دسته دختران
 10. موقعیت مهدی

شایان ذکر است که پیشتازان این آمار لزوما در رأی‌گیری مردمی جشنواره فجر موفق نخواهند بود و همه‌چیز به کیفیت فیلم‌ها و واکنش منتقدان و مخاطبان بستگی دارد؛ زیرا هنوز خلاصه داستان برخی فیلم‌ها مشخص نیست و همان‌طور که از فهرست بالا پیداست بلیت فیلم‌هایی که از هنرمندان سرشناسی بهره می‌گیرند خیلی سریع به فروش رسیده و احتمالا میزان محبوبیت بازیگران و کارگردان‌ها ملاک اصلی سینمادوستان برای خرید بلیت بوده است.

بنا بر اعلام دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی چهلم اکران مردمی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ (مسابقه اصلی) در شهرستان‌ها از پانزدهم آغاز و تا بیست‌ودوم ادامه خواهد داشت.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر روز گذشته اعلام کرد ظرفیت سینماهای مردمی ۷۰ درصد است و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلای سینمادوستان به کروناویروس تا حد ممکت رعایت خواهد شد.

نظر شما در این باره چیست و قصد دارید کدام یک از این فیلم‌ها را تماشا کنید؟برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. مهدی

  گریم جواد عزتی توی “مرد بازنده” آدمو یاد متیو مک کانهی توی “کارآگاه حقیقی” می ندازه. منظورم این نیست که چهره هاشون شبیه همدیگه ست. منظورم خوب پیر کردن یه بازیگر معروفه که قراره دنبال قاتل بگرده. خلاصۀ داستان فیلم هم آدمو یاد “کارآگاه حقیقی” می ندازه.

 2. عبداله‌اران

  ملاقات‌خصوصی.سیمرغ‌میگیره.چون‌واقعا‌فیلمی‌پراز‌معنی‌و‌سرگذشته‌وپر‌از‌بازیگر

 3. درود بر ایران

  منتظر خائن کشی هستم

 4. kami

  جشنواره‌ای که شرکت کننده هاش بعد از انصراف از اون، با تهدید و توسری مجبور به بازگشت بهش میشن و نامه معذرتخواهی مینویسند رو بسختی میشه حتی جشنواره نامید…!

  1. علی

   مخالفم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما