عرضه‌ی سالانه‌ی کال آو دیوتی ممکن است زیر نظر مایکروسافت متوقف شود

۳ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
black ops

سری تیراندازی محبوب کال آو دیوتی از سال ۲۰۰۵ هر سال یک بازی دریافت می‌کند. به عبارت دیگر در ۱۶ سال گذشته، ما هر سال شاهد یک نسخه‌ی جدید از این مجموعه بوده‌ایم. اگرچه چندین استودیوی مختلف نظیر اسلج‌همر، اینفینیتی وارد، تری آرک و ریون روی بازی‌های مختلفی از این سری کار کرده‌اند با این حال شاهد بازی‌های زیادی در مدت زمانی کوتاه بوده‌ایم. چیزی که بسیاری از طرفداران از آن ناراضی هستند. حال طبق گزارش‌های جدید، این روند ممکن است به‌زودی به پایان برسد.

طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ، تعدادی از کارمندان رده بالا در کمپانی اکتیویژن در حال بررسی تغییر روند انتشار سری کال آو دیوتی هستند و در نظر دارند که این مجموعه حداقل برای مدتی به صورت سالانه عرضه نشود. با توجه به اینکه جدیدترین نسخه از این سری یعنی کال آو دیوتی: ونگارد، بدترین فروش را نسبت به بازی‌های قبلی مجموعه در یک دهه‌ی اخیر تجربه کرده و با توجه به مشکلات جاری در بازی بتل رویال وارزون که به طور مستمر در تیتر خبرها قرار می‌گیرند، به نظر می‌رسد که سازندگان این سری محبوب می‌خواهند کمی به عقب برگردند و برخی از مشکلات اساسی را برطرف کنند.

وارزون

وارزون از زمان عرضه تاکنون محبوبیت زیادی پیدا کرده و همچنان در بین محبوب‌ترین بازی‌های بتل رویال حال حاضر قرار دارد. با این حال این بازی از زمان انتشار مشکلات زیادی را تجربه کرده است. از باگ‌ها و گلیچ‌های مختلف گرفته تا متقلبین زیادی که تعدادشان رو به افزایش است، تنها بعضی از مشکلاتی هستند که بازی در طول مدتی که عرضه شده با آن دست و پنجه نرم کرده است. این مشکلات تا حدی زیاد هستند که اکتیویژن به‌تازگی توجه استودیوهای مختلف خود را روی رفع این مشکلات متمرکز کرده است. از طرفی خبر عرضه‌ نشدن سالانه‌ی سری قطعا برای طرفداران باعث خوشحالی است زیرا باعث می‌شود تا مشکلات این بازی محبوب سریع‌تر از قبل بهبود یابد.

با این حال اینکه این تغییرات درون استودیوها ثمری به بار خواهد آورد یا نه، باید دید. مایکروسافت به تازگی کمپانی اکتیویژن بلیزارد را با قیمت چشمگیر ۶۸٫۷ میلیارد دلار خریداری کرده است. با توجه به اینکه به نظر می‌رسد مایکروسافت تمایل دارد تا سری کال آو دیوتی را روی پلی‌استیشن عرضه کند، شاید در تلاشی برای جبران هزینه‌ها، فیل اسپنسر و ایکس‌باکس برای انتشار سالانه‌ی بازی‌های کال آو دیوتی تلاش کنند.

سری کال آو دیوتی

از طرفی به نظر می‌رسد که ایکس‌باکس مایل است برخی از مجموعه‌های قدیمی و محبوب اکتیویژن بلیزارد را احیا کند. به‌تازگی فیل اسپنسر از سری‌هایی نظیر King’s Quest، گیتار هیرو و حتی HeXen نام برده است. اینکه بعضی از استودیوهایی که در سال‌های اخیر روی مجموعه‌ی کال آو دیوتی کار کرده‌اند، بازی‌های متنوع دیگری را توسعه دهند، مایه‌ی خوشحالی است. همچنین این باعث می‌شود تا سری کال آو دیوتی برای مدتی استراحت کند و در ادامه شاهد بازی‌های بهتری از این مجموعه باشیم.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه