چیزهای کوچک صدر باکس آفیس را از چنگ مارکسمن در آورد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
فیلم چیزهای کوچک

فیلم «چیزهای کوچک» با بازی رامی مالک و دنزل واشنگتن این هفته با ۴٫۸ میلیون دلار فروش در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته و جایگاه‌های دوم و سوم هم همانند هفته‌ی گذشته به انیمیشن «غارنشینان: عصر جدید» و فیلم «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» رسیده است.

فیلم پر ستاره‌ی چیزهای کوچک بالاخره در آمریکا روی پرده رفت و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، با ۴٫۸ میلیون دلار فروش، جایگاه نخست جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته‌ی گذشته‌ی آمریکا را به خود اختصاص داد. نمایش این فیلم در بازارهای بین‌المللی هم آغاز شده و بر اساس آمار باکس آفیس موجو جدیدترین فیلم جان لی هنکوک در کشورهای اروپایی و آسیایی ۲٫۸ میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش خود پس از ۳ روز اکران را به ۷٫۶ میلیون دلار برساند.

فیلم چیزهای کوچک داستان دو پلیس در دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی را روایت می‌کند که با کمک یکدیگر قصد دارند یک قاتل زنجیره‌ای را شناسایی و دستگیر کنند.

عموم منتقدان و سینمادوستان این فیلم را چندان نپسندیده‌اند. امتیاز چیزهای کوچک در راتن‌تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب ۴۷ از ۱۰۰، ۵۴ از ۱۰۰ و ۶۳ از ۱۰۰ است. دبوپریا دوتا، منتقد اسکرین‌رنت در بخشی از نقد خود آورده است: «فیلم چیزهای کوچک اگرچه در نهایت به لطف کاریزمای دنزل واشنگتن و اتمسفر نوستالژیکش به عافیت می‌رسد، اما منطق‌های کلیشه‌ای و متزلزل داستانی به فیلم آسیب وارد کرده است.»

انیمیشن غارنشینان: عصر جدید کماکان به فروش خوب خود با توجه به دنیاگیری کروناویروس ادامه می‌دهد و این انیمیشن هفته‌ی گذشته ۱٫۸ میلیون دلار در ایالات متحده فروخته و پس از ۶۸ روز اکران در آمریکا و سایر نقاط جهان، مجموع فروش‌اش در این بازارها به ۴۳٫۹ میلیون دلار و ۱۰۰ میلیون دلار رسیده و باکس آفیس موجو کل درآمد آن تا ۳۱ ژانویه (۱۳ بهمن) را ۱۴۴ میلیون دلار اعلام کرده است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می‌کند. این خانواده به جست‌وجوی یافتن محل زندگی مناسب‌تری نسبت به گذشته می‌روند و سرانجام در میان درختان انبوه و رودخانه‌های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می‌کنند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده‌ی آدم‌های بهتر تصاحب شده است. خانواده‌ی آدم‌های بهتر انسان‌هایی مدرن‌تر و تکامل یافته‌تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه‌ی خود را با آن‌ها تقسیم کنند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می‌شود این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ در پنجمین هفته‌ی اکرانش با ۱٫۳ میلیون دلار فروش همانند هفته‌ی گذشته در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفته است. از اکران این فیلم در بازارهای بین‌المللی تا به امروز ۱۱۲٫۸ میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و با احتساب فروش ۳۹٫۲ میلیون دلاری زن شگفت‌انگیز ۲ در آمریکا، مجموع فروش ماجراجویی‌های جدید پرنسس دایانا به ۱۵۲ میلیون دلار رسیده است.

فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می‌کشاند. در سال ۱۹۸۴، پرنسس دایانا/زن شگفت‌انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه‌رو می‌شود؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه‌ی دایانا یعنی استیو ترور هم برای کمک به او بازمی‌گردد. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب ۶۵ از ۱۰۰ و ۵۹ از ۱۰۰ است که نشان می‌دهد بسیاری از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی کرده‌اند.

میزان فروش فیلم مارکسمن با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس طی روزهای گذشته ۳۸ درصد کاهش یافته و این فیلم با ۱٫۲ میلیون دلار فروش و ۳ پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته به جایگاه چهارم رضایت داده است. مجموع درآمد مارکسمن در آمریکا پس از ۱.۷ روز اکران، ۸.۵ میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم به‌تازگی در بازهای بین‌المللی روی پرده رفته و بنا بر آمار باکس آفیس موجو، در استرالیا و چند کشور آفریقایی ۷۶۹ هزار دلار فروخته است.

فیلم چیزهای کوچک و مارکسمن در باکس آفیس

فیلم مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می‌کند که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می‌شود. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل‌های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می‌دهد و از او محافظت می‌کند.

در هفته‌های گذشته رتبه‌های میانی لیست ۱۰ فیلم پرفروش آمریکا بین «شکارچی هیولا»، «اخبار جهان» و «زن جوان خوش‌آتیه» دست به دست شده و این هفته شکارچی هیولا عملکرد بهتری نسبت به رقیبانش داشته و جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. این فیلم طی هفته‌ی گذشته به طور میانگین در ۱۶۶۱ سالن در آمریکا نمایش داده شد و توانست ۷۴۰ هزار دلار بفروشد. استقبال سینمادوستان در خاورمیانه و آسیای شرقی هم از جدیدترین ساخته‌ی پل دبلیو. اس. اندرسون خوب بوده و میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین‌المللی و در مجموع پس از ۴۵ روز نمایش ۱۱٫۱، ۸٫۲ و ۱۹٫۳ میلیون دلار اعلام شده است.

این فیلم بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته‌ی شرکت کپ‌کام محصول ۲۰۱۸ ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می‌کند که به سیاره‌ی هیولاها فرستاده شده‌اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره‌ی جدیدشان مبارزه کنند.

فیلم «اخبار جهان» با بازی تام هنکس و هلنا زنگل همچنان فروش قابل قبولی دارد و هفته‌ی گذشته به طور میانگین با نمایش در ۱۹۵۳ سالن به فروشی ۵۴۰ هزار دلاری دست یافته است. اکران اخبار جهان به کارگردانی پل گرینگرس در بازارهای جهانی به زودی آغاز خواهد شد؛ این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن را پس از ۴۶ روز نمایش ۱۰.۳ میلیون دلار اعلام کرده است.

اخبار جهان فیلمی درام به نویسندگی لوک دیویس و پل گرینگرس بوده که داستان آن از رمان «اخبار جهان» نوشته‌ی پاولت جایلز اقتباس شده است. فیلم درباره‌ی یک گوینده‌ی اخبار است که در میان حوادث بعد از جنگ داخلی آمریکا باید یک دختر یتیم را به بستگان زنده‌اش برساند، اما این سفر چندان ساده نیست و مخاطرات زیادی پیش روی آن‌ها قرار می‌گیرد.

امتیاز این فیلم در IMDb و راتن‌تومیتوز تا به این ساعت به ترتیب ۷۲ از ۱۰۰ و ۸۵ از ۱۰۰ است که نشان می‌دهد عموم مردم و منتقدان فیلم جدید هنکس را دوست داشته‌اند. برایان لوری از CNN در بخشی از نقد خود درباره اخبار جهان آورده است: «این فیلم یک اثر جامع است که داستانی آشنا را در بستر پس‌زمینه‌ای تاریخی ارائه می‌دهد.»

«زن جوان خوش‌آتیه» یا «زن جوان نویددهنده» از آن فیلم‌های فمنیستی است که توانسته با روایت داستانی سرگرم کننده توجه سینمادوستان را به خود جلب کند. این فیلم از زمان اکرانش در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا بوده است. زن جوان خوش‌آتیه به واسطه‌ی پیام‌های زیرمتنی و آشکارش احتمالا در فصل جوایز پیش رو با موفقیت‌هایی مواجه خواهد شد. تا به امروز در وب‌سایت متاکریتیک ۳۳ نقد درباره‌ی این اثر جمع‌آوری شده که ۲۷ نقد نگاهی مثبت و ۶ نقد نگاهی متوسط به فیلم داشته‌اند.

زن جوان نویددهنده طی روزهای گذشته در ۱۳۳۳ سالن به نمایش در آمد و ۲۶۰ هزار دلار فروخت تا مجموع درآمد آن در آمریکا پس از ۳۸ روز اکران به ۴٫۳ میلیون دلار برسد. میزان درآمد این فیلم درام، جنایی و هیجان‌انگیز از بازارهای بین‌المللی هم ۲٫۱ میلیون دلار اعلام شده است.

فیلم داستان زن جوانی را روایت می‌کند که بر اثر یک واقعه‌ی تراژیک که در گذشته برای دوستش رخ داده دچار آسیب روحی شده و به همین دلیل از کسانی که بر سر راهش قرار می‌گیرند انتقام می‌گیرد. زن به تدریج خشمش را به سوی کسانی هدایت می‌کند که عاملین واقعی آن رخداد بوده‌اند و همین موضوع به داستان جهت تازه‌ای می‌دهد.

فیلم «فاتال» به کارگردانی دون تیلور و فیلم‌نامه‌ای از دیوید لاگری با توجه عملکرد سایر فیلم‌های هم‌سبک‌اش در دوران کرونا، اکران موفقی داشته و طی هفته‌های گذشته همواره در میان ۱۰ فیلم پرفروش آمریکا قرار گرفته است. این فیلم با ۲۲۰ هزار دلار فروش در هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی ششم باکس آفیس قرار گرفته و مجموع فروش خود در ایالات متحده را به ۵٫۵ میلیون دلار رسانده است. فاتال به دلیل تعطیلی سینماهای بسیاری از کشورهای اروپایی هنوز در بازارهای بین‌المللی اکران نشده است.

این فیلم قرار بود طی هفته‌ی پایانی بهار اکران شود، اما شیوع کرونا باعث شد اکران جدیدترین ساخته‌ی تیلور ابتدا به مهرماه و سپس به اواخر آذر موکول شود. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده است: «مردی متأهل پس گذراندن یک شب با یک کاراگاه پلیس زن خود را درگیر یک طرح توطئه‌ی قتل می‌بیند.» عموم منتقدان فاتال را اثری متوسط اما سرگرم‌کننده ارزیابی کرده‌اند که درگیر کلیشه‌ها می‌شود و تنها می‌تواند رضایت خاطر برخی از دوست‌داران فیلم‌های مهیج و رازآلود را کسب کند. میانگین امتیاز این فیلم در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب ۴۳ از ۱۰۰ و ۵۲ از ۱۰۰ بوده و در متاکریتیک تنها ۱ نقد مثبت برای آن به ثبت رسیده است.

«جنگ با بابابزرگ» با بازی رابرت دنیرو با ۱۶۳ هزار دلار فروش برای هفدهمین هفته‌ی متوالی در جمع پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفته است. ۱۱۵ روز از زمان اکران این فیلم می‌گذرد و جدیدترین ساخته‌ی تیم هیل در تمام این مدت فروش قابل قبولی داشته است. مجموع فروش این فیلم کمدی-خانوادگی پس از ۱۷ هفته نمایش نمایش ۳۵٫۵ میلیون دلار اعلام شده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای جهان از این رقم به ترتیب ۱۹٫۶ و ۱۵٫۹ میلیون دلار است.

جنگ با بابابزرگ داستان دعواها و درگیری‌های پیتر (اوکس فگلی) و پدر بزرگش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می‌کشد! پیتر می‌بایست اتاق خواب دوست‌داشتنی خود را با پدربزرگش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ‌وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می‌کند.

فیلم چیزهای کوچک و دوست ما در باکس آفیس

فیلم جدید «دوست ما» (Our Friend) با ۱۳۵ هزار دلار فروش و ۲ پله تنزل در قیاس با هفته‌ی گذشته در جایگاه ۱۰ام جدول باکس آفیس قرار گرفته است. دوست ما به کارگردانی گبرییِلا کاوپرتویت از ۱۰ روز پیش روی پرده رفته و ۴۲۸ هزار دلار فروخته است.

این فیلم درام-خانوادگی داستان زندگی زوجی به نام‌های متیو و نیکل تیگو را به تصویر می‌کشد که متوجه می‌شوند نیکل سرطان دارد و تا ۶ ماه دیگر خواهد مُرد. بهترین دوست این زوج پس از اطلاع از بیماری نیکل به خانه‌ی آن‌ها می‌آید تا روزهای شادی را برایشان رقم بزند و در این مسیر اتفاقات جالب‌توجه‌ای رقم می‌خورد. داستان دوست ما مقداری کلیشه‌ای و نخ‌نما به نظر می‌رسد، اما عموم منتقدان فیلم را دوست داشته‌اند و معتقد هستند که فیلم‌نامه و بازی بازیگران تا انتها تماشاگر را سرگرم می‌کنند. امتیاز فیلم دیندال در راتن‌تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب ۸۳ از ۱۰۰ و ۵۶ از ۱۰۰ است.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
چیزهای کوچک
The Little Things
۱ ۴٫۸ ۴٫۸
خانواده غارنشینان: عصر جدید
The Croods: A New Age
۱۰ ۱٫۸ ۴۳٫۹
زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴
Wonder Woman 1984
۶ ۱٫۳ ۳۹٫۲
مارکسمن
The Marksman
۱ ۱٫۲ ۷٫۸
شکارچی هیولا
Monster Hunter
۷ ۰٫۷ ۱۱٫۱
اخبار جهان
News of the World
۶ ۰٫۵ ۱۰٫۳
زن جوان نویددهنده
Promising Young Woman
۶ ۰٫۲ ۴٫۳
فاتال
Fatale
۷ ۰٫۲ ۵٫۵
جنگ با بابابزرگ
The War with Grandpa
۱۷ ۰٫۱ ۱۹٫۶
دوست ما
Our Friend
۲ ۰٫۱ ۰٫۴

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما