هدست واقعیت مجازی کوئست ۲ دیگر نیازی به اکانت فیس‌بوک ندارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
oculus quest

شرکت مِتا (Meta) بالاخره ورود اجباری به حساب کاربری در فیس‌بوک را برای دستگاه واقعیت مجازی کوئست ۲ حذف کرد.

برای ورود به متا کوئست ۲، حالا باید یک حساب متا راه‌اندازی کنید. بله، در ظاهر به نظر می‌رسد که آن‌ها یک ورود اجباری را با یک ورود اجباری دیگر جایگزین کرده‌اند اما مزیت این شیوه‌ی جدید این است که این حساب متا نیاز ندارد که شما آن را به هر حساب کاربری دیگری  در رسانه‌های اجتماعی وصل کنید تا بتوانید از دستگاه خود بهره ببرید. درواقع، نیازی به داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی ندارید؛ زیرا می‌توانید فقط با یک نشانی ایمیل، حساب متا (Meta) راه‌اندازی کنید.

اگر قبلاً یک حساب کاربری در متا کوئست خود باز کرده باشید که قبلاً به‌عنوان حساب آکیولس شناخته می‌شد، ممکن است قبلاً ایمیلی دریافت کرده باشید که شما را از این تغییر مطلع کرده است. این شامل لینکی برای به‌روزرسانی حساب کاربری شما است که اگر این لینک کار نکرد، می‌توانید از طریق سایت آکیولس اقدام کنید.

oculus quest

در غیر این صورت، اگر برای اولین‌بار یک حساب کاربری جدید را راه‌اندازی می‌کنید، حالا باید ببینید که وقتی دستگاه خود را با اپلیکیشن آکیولس همگام‌سازی می‌کنید، فرایند ورود جدید برای اولین‌بار ظاهر می‌شود. در این برنامه باید بتوانید از اینستاگرام، فیس‌بوک یا فقط یک نشانی ایمیل برای ایجاد حساب کاربری جدید خود استفاده کنید. اگر این گزینه‌ها را هنوز مشاهده نکرده‌اید، ممکن است به این خاطر که متا فرایند ورود به سیستم را به‌تدریج در سراسر جهان به‌روزرسانی ‌می‌کند، هنوز برای شما این کار انجام نشده باشد.

شایان ذکر است که برای جلوگیری از نیاز به راه‌اندازی مجدد کامل کارخانه (full factory reset) روی هدست موجود، باید مطمئن شوید که آخرین ورژن نرم‌افزاری را اجرا می‌کنید. این یعنی وقتی که به یک منبع تغذیه و یک شبکه وای‌فای متصل شدید، دستگاه را بوت کنید. اگر همه چیز را قبل از به‌روزرسانی هدست واقعیت مجازی خود تنظیم کنید، احتمال زیادی وجود دارد که چیزهایی  را که در حال حاضر روی آن نصب است، از دست بدهید.

اگرچه این خبر می‌تواند برای طرفدارانی که می‌خواهند از این دستگاه استفاده کنند، خبر خوبی باشد اما این تنها خبر مهم مرتبط با کوئست ۲ در روزهای اخیر نبوده است. متا اخیراً اعلام کرده است که قیمت دستگاه کوئست ۲ عمدتاً به دلیل تورم ۱۰۰ دلار گران‌تر شده است که همین کار خرید این دستگاه واقعیت مجازی را برای طرفداران دشوارتر می‌کند و حتی ممکن است بسیاری را از خرید کوئست ۲ منصرف کند.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما