۱۰ بازی برتر سری کال آو دیوتی؛ پیشگام در قصه‌گویی سینمایی و تجربه‌ی آنلاین

۱۵ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
بهترین بازی های کالاف دیوتی

مجموعه ندای وظیفه یا کال آو دیوتی (Call of Duty) سابقه بسیاری در دنیای بازی‌های ویدئویی دارد. به طور کلی نیز عناوین بسیاری از این مجموعه منتشر شده و انتخاب بهترین مورد واقعاً کار دشواری است. در این میان بازی‌های جانبی دیگری نیز منتشر شدند که باعث شدند ندای وظیفه از گسترده‌ترین شوترهای تاریخ باشد. اولین بازی ندای وظیفه در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. در همان زمان عرضه توانست طرفداران بسیاری بدست بیاورد.

حال پس از گذشت نزدیک به ۱۹ سال، آخرین عنوان ندای وظیفه به نام ونگارد (Vanguard) در سال ۲۰۲۱ عرضه شد. هر بازی یک تغییر مهم در ندای وظیفه ایجاد کرده و به همین دلیل هیچکدام از این عناوین مشابه یکدیگر نیستند. همین تنوع باعث شد تا مجموعه ندای وظیفه زنده باقی بماند. البته لازم به ذکر است که هر بازی‌های مختلف ندای وظیفه، توسط شرکت‌های مختلف ساخته می‌شوند. به همین دلیل این تنوع وجود دارد.

اگر طرفدار مجموعه ندای وظیفه هستید، با ما همراه باشید. تصمیم داریم بهترین بازی‌های کال آو دیوتی را بررسی کرده و ۱۰ عنوان برتر این مجموعه را انتخاب کنیم. نکته مهم اینجاست که در این لیست سعی شده تا تمامی سبک‌ها وجود داشته باشند.

۱۰. ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲۰۱۹ (Call of Duty: Modern Warfare)

سازنده: Infinity Ward
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بهترین بازی کالاف دیوتی برای ps4

جنگاوری نوین سال ۲۰۱۹ یک شروع تازه برای این مجموعه بود.

یکی از نکات عجیب در مورد این بازی، این است که یک بازسازی از نسخه سال ۲۰۰۷ نیست. به این معنا که آن بازی جنگاوری نوین که در سال ۲۰۱۹ عرضه شد، به طور کامل سری جنگاوری را از اول طراحی کرد. این بازی حسی را به شما القا خواهد کرد که گویی در یک فیلم اکشن هستید. نه اینکه چند مرحله و مأموریت کنار هم قرار گرفته باشد. به همین دلیل نه تنها این بازی حس خوبی را به شما می‌دهد بلکه هیجان را در شما زنده می‌کند.

از طرفی چند هفته پیش نیز دنباله این بازی برای سال ۲۰۲۲ معرفی شد.

۹. ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۳ (Call of Duty: Modern Warfare 3)

سازنده: Infinity Ward، Sledgehammer Games
سال انتشار: ۲۰۱۱
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر

بهترین بازی های کالاف دیوتی

اگر نظر شخصی من را بخواهید، به نظر من بهترین ندای وظیفه شماره سوم از سری جنگاوری نوین ۳ است. این بازی برای من بسیار خاطره انگیز بوده و همینطور اینکه یکی از بهترین عناوین مجموعه ندای وظیفه از نگاه منقدان نیز هست.مأموریت‌ها در جنگاوری نوین ۳ به شدت هیجان انگیز بوده و داستان آن نیز مهیج و زیباست. برای مثال مأموریت Return to Sender نشان می‌دهد که چرا بازی جنگاوری نوین ۳ یکی از بهترین شوترهای ساخته شده در تاریخ است.

در زمینه بخش چند نفره نیز این بازی بد عمل نمی‌کند. درست است که نوآوری خاصی در آن وجود ندارد اما به شدت نسبت به شماره قبلی بهتر است. البته در این بازی مبارزات نیز بهبود زیادی داشته و به همین علت نسبت به عناوین قبلی سری جنگاوری نوین بازی مهیج‌تر است.

۸. ندای وظیفه ۲ (Call of Duty 2)

سازنده: Infinity Ward
سال انتشار: ۲۰۰۵
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۲، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر، نینتندو Wii

بهترین نسخه های کال اف دیوتی

شروع کار بازی ندای وظیفه با داستان‌هایی از جنگ جهانی دوم بود.

ندای وظیفه ۲ را می‌توان به عنوان یکی از بهترین شوترهای تاریخ نام برد. این بازی در مورد جنگ جهانی دوم بوده و به خوبی به آن می‌پردازد. همینطور اینکه اولین دنباله ندای وظیفه راه ساخت عناوین بسیاری را در این مجموعه هموار کرد. شماره ۲ اولین عنوان این مجموعه بود که روی کنسول‌های نسل ۷ عرضه شد. نکته جالب این بازی داشتن چند خط داستانی بود. البته خطر داستانی روسیه آن بیشترین طرفدار را داشت.

بخش چند نفره آن نیز بسیار جالب بوده و به شدت هیجان انگیز بود. از طرفی گرافیک ندای وظیفه ۲ نیز در زمان خود زبان‌زد بود. البته شاید الان دیگر گرافیک این بازی حرفی برای گفتن نداشته باشد اما در زمان خود بسیار قوی بود. در اصل می‌توان گفت که مجموعه ندای وظیفه یکی از بهترین داستانسرایی‌ها را در زمینه جنگ جهانی دوم دارد.

۷. ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم (Call of Duty: WW2)

سازنده: Sledgehammer Games
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بهترین بازیکنان کالاف دیوتی موبایل

بازگشت ندای وظیفه به اصالت خود با استقبال بسیاری مواجه شد.

بازگشت مجموعه ندای وظیفه به جنگ جهانی دوم کمی عجیب بود. به دلیل اینکه تا عرضه بازی جنگ جهانی دوم چندین عنوان در مورد مبارزات آینده ساخته بود. با این حال این بازگشت به گذشته چیزی نبود که از آن استقبال نشود. به نوعی این بازی نشان داد که ندای وظیفه می‌تواند به ریشه‌های خود بازگردد. به طور کلی این بازی داستان خوبی دارد. هرچند در ابتدای بخش داستانی کمی بازی خسته کننده است.

بخش برنده این بازی، قسمت چند نفره آن است. جایی که واقعاً نشان می‌دهد مجموعه ندای وظیفه یک سر و گردن از رقبای خود در این زمینه بهتر است. در اصل زمانی که شما شلوغی مبارزات آینده را از بازی حذف کنید، تجربه آن به شدت لذت بخش می‌شود. وقتی که ربات‌ها و موارد آینده گونه نباشند، گیم‌پلی در عین سادگی به شدت جذاب می‌شود.

۶. ندای وظیفه: وارزون (Call of Duty: Warzone)

سازنده: Infinity Ward
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بهترین بازی های کالاف دیوتی

وارزون تنها عنوان ندای وظیفه اصلی رایگان است.

وارزون یکی از عناوین بسیار خوب ندای وظیفه است. نکته مثبت آن رایگان بودن و کیفیت بسیار بالای آن است. از طرفی هدف اکتیویژن نیز از عرضه این بازی، رقابت مستقیم با فورتنایت (Fortnite) و پابجی (PUBG) بود. زمان عرضه وارزون نیز بسیار مناسب بود. به این معنا که این بازی در اوایل پاندمی عرضه شد و مخاطبان بسیار زیادی پیدا کرد. یکی از قسمت‌های جالب این بازی، وجود گولاگ است. این بخش به شما اجازه می‌دهد تا شانس دوباره برای بازگشت به مبارزه را داشته باشید.

تنها مشکل وارزون متقلبان است. البته اکتیویژن اعلام کرده که دنبال روش تازه‌ای است تا با این افراد مقابله کند. با این حال به طور کلی این بازی یک تجربه بسیار خوب از سبک بتل رویال را ارائه می‌دهد. همینطور اینکه یک رقیب خوب برای فورتنایت است.

۵. ندای وظیفه: بلک آپس ۲ (Call of Duty: Black Ops 2)

سازنده: Treyarch
سال انتشار: ۲۰۱۲
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر، نینتندو Wii U

بهترین بازی‌های ندای وظیفه

مجموعه بلک آپس به شدت عجیب است. در اصل تری آرک (Treyarch) در این عناوین سعی می‌کند تا خلاقیت خود را به نهایت حد ممکن برساند. یکی از نکات جالب بلک آپس ۲، داشتن چندین انتهای متفاوت است. البته این تنها باری است که ندای وظیفه دست به چنین کاری می‌زند. به این معنا که انجام مأموریت‌های مختلف روی روند و انتهای بازی تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل بازیکنان به تجربه دوباره این بازی ترغیب خواهند شد.

بخش چند نفره این بازی، به شدت قوی بود. بلک آپس ۲ دارای حالت‌های مختلف بوده و حتی بخش زامبی هم داشت. همینطور اینکه قابلیت شخصی‌سازی نیز در این عنوان به شدت خوب طراحی شده و آزادی عمل زیادی را به بازیکنان می‌داد.

۴. ندای وظیفه: بلک آپس ۴ (Call of Duty: Black Ops 4)

سازنده: Treyarch
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترپلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بازی کال آف دیوتی: بلک آپس 4

تمرکز اصلی شرکت سازنده روی بخش چند نفره باعث شد تا بسیار با کیفیت باشد.

بلک آپس ۴ اولین عنوان ندای وظیفه بود که به طور کلی بخش داستانی و تک نفره نداشت. با اینحال قسمت چند نفره و آنلاین آنقدر گسترده و خوب بود که باعث شد کمبود داستان بازی احساس نشود. قسمت Blackout آن به شدت مشهور است. به دلیل اینکه کمی حالت بتل رویال داشته و به دلیل اکشن بسیار خوب ندای وظیفه تجربه خاصی را به کاربران ارائه می‌داد.

وجود حالت‌های مختلف به همراه بهبودهای زیادی که بلک آپس ۴ نسبت به ۳ داشت باعث شد تا جایگاه خاصی در عناوین چند نفره داشته باشد. همینطور اینکه این بازی سعی کرد تا مبارزات را کمی طبیعی‌تر و جذابتر کند تا بازی از حالت کاملاً فانتزی خارج شود. بهبودهای کوچک نیز در آن باعث شد تا بلک آپس ۴ یکی از بهترین عناوین ندای وظیفه باشد.

۳. ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲ (Call of Duty: Modern Warfare 2)

سازنده: Infinity Ward
سال انتشار: ۲۰۰۹
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر

بازی کالاف دیوتی جنگاوری نوین 2

جنگاوری نوین ۲ نیاز داشت تا دنباله یکی از بهترین عناوین ندای وظیفه باشد. این بازی نیز به راحتی از پس این کار بر می‌آید. جنگاوری نوین ۲ یکی از بهترین داستان‌ها را در مجموعه ندای وظیفه دارد. از طرفی روند بازی به شدت سریع و خوب بوده به همین علت شما به طور دائم برای مبارزه هیجان دارید.

از طرفی بخش چند نفره نیز دارای نقشه‌های خوبی است. قطعاً این بازی بدون نقص نیست اما یکی از بهترین شوترهای ساخته شده است. همینطور اینکه خلاف اکثر عناوین ندای وظیفه که زمینه تاریک دارند، جنگاوری نوین ۲ رنگ‌های زیادی داشته و حس خوبی را به کاربران می‌دهد.

۲. ندای وظیفه: بلک آپس (Call of Duty: Black Ops)

سازنده: Treyarch
سال انتشار: ۲۰۱۰
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر، نینتندو Wii U

بازی کالاف دیوتی بلک آپس

بلک آپس ۱ قطعاً یکی از بهترین‌های مجموعه ندای وظیفه و بهترین اثر ساخته شده توسط شرکت تری آرک (Treyarch) است. این بازی در ویتنام جریان داشته و یکی از بهترین داستان‌ها را در کل مجموعه دارد. همینطور اینکه بخش چند نفره آن حالت‌هایی را معرفی کرد که تا به حال در سبک شوتر دیده نشده بود. برای مثال حالت گان گیم (Gun Game) که در آن شما پس از هر فردی که بکشید، باید اسلحه خود را عوض کنید.

بلک آپس در دوران جنگ سرد و ویتنام جریان دارد. این مورد اصلاً برای ندای وظیفه نکته منفی‌ای نیست و این بازی در بهترین بازه زمانی برای این سری قرار دارد. همینطور اینکه آهنگ‌های استفاده شده در بلک آپس بسیار خوب بوده و هیجان را به کاربر منتقل می‌کنند.

۱. ندای وظیفه: جنگاوری نوین ریمستر (Call of Duty: Modern Warfare Remastered)

سازنده: Infinity Ward
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر

ریمستر بازی جنگاوری نوین آن را برای تجربه روی کنسول‌های نسل جدید آماده کرد. حال گیمرهای جدید نیز می‌توانند این شاهکار را تجربه کنند.

بدون شک اولین جنگاوری نوین بهترین ندای وظیفه ساخته شده تا الان است. این بازی یک انقلاب در مجموعه ندای وظیفه ایجاد کرد و به جرات می‌توان گفت که از هر نظر بی‌نظیر است. گیم‌پلی بسیار خوب مخصوصاً روی کنسول‌های بازی به همراه داستان عالی باعث شد که جایگاه خاصی در دل طرفداران داشته باشد. از طرفی نقشه‌های موجود در این بازی بسیار خوب طراحی شده و باعث نمی‌شوند کاربر در آن‌ها گم بشود. همینطور اینکه بیش از حد هم کوچک نیستند.

مأموریت‌های مهیج موجود در این بازی باعث شدند تا بازیکنان ضربان قلب بالا را تجربه کنند. حال دلیل اینکه نسخه ریمستر بازی را انتخاب کردیم، این است که چیزی از نسخه اصلی کم ندارد. بلکه آن را بهبود بخشیده و برای نسل هشتم نیز آن را آماده کرده است. اگر تا به حال سری ندای وظیفه را تجربه نکردید، قطعاً برای شروع جنگاوری نوین را انتخاب کنید.

یک مورد افتخاری:

درون این لیست بازی ندای وظیفه: ارواح (Call of Duty: Ghosts) حضور نداشت. با این حال من به دلیل اینکه از تجربه این بازی به شدت لذت بردم، نتوانستم مقاومت کنم و آن را در این لیست قرار ندهیم. اینکه می‌تواند جای کدام عنوان در این لیست قرار بگیرد به خود شما بستگی دارد. ارواح داستان بسیار زیبایی داشته و داستان‌سرایی قوی‌ای نیز دارد. اینکه شما دو بازه زمانی مختلف را تجربه کنید، انتهای غیر منتظره و صد البته اکشن بی‌نظیر ندای وظیفه که در این عنوان می‌درخشد، همگی باعث می‌شوند تا ارواح نیز یکی از بهترین عناوین ندای وظیفه باشد.

بخش آنلاین آن نیز چیزی برای عرضه نداشت. با این حال نمی‌توان گفت که بد بود. همینطور اینکه اولین عنوان ندای وظیفه که روی کنسول‌های نسل ۸ عرضه شود هم همین ارواح بود. پس شاید نظر منتقدان نسبت به ارواح در مقایسه با عناوین ندای وظیفه دیگر، چندان خوب نباشد. با این حال از نظر من این بازی یکی از بهترین تجربه‌های سبک شوتر است.

بهترین ندای وظیفه

حال نظر شما چیست؟ آیا به نظر شما عنوانی هست که در این لیست حضور نداشته باشد؟ ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamesRadar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۲ دیدگاه
  1. Avatar Amir

    من بیشتری از کالافارو بازی کردم مدرن وارفار ۱.۲ و کالاف دیوتی گوست از همه بهتر بود

  2. Avatar غلامحسین

    شاید عجیب باشه ولی من یه دورانی معتاد گیم پلی کالاف ۱ بودم

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه