۹ انیمه‌ی بهاری که سرخوشتان می‌کنند

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
شاخص

بهار فصل شکوفه زدن درختان و جوان شدن دوباره‌ی طبیعت است. خیلی‌ها بهار را فرصتی برای شروع دوباره در زندگی خود می‌دانند و تلاش می‌کنند با شروع بهار و آغاز سال جدید، تغییراتی بنیادین در زندگی خود ایجاد کنند. برای لذت بردن از بهار و شروع این فصل زیبا، چه راهی بهتر از تماشای انیمه‌های جذاب و دوست داشتنی که حس‌وحال بهار را در خود دارند؟ در این مطلب می‌خواهیم به معرفی ده انیمه‌ای بپردازیم که می‌توانید بهار امسال به سراغشان بروید. انیمه‌های این فهرست یا داستانشان در فصل بهار می‌گذرد یا حس‌وحال و سرخوشی و احساس خوش فصل بهار را به‌خوبی منتقل کرده‌اند. قطعا با این انیمه‌ها، امسال بهار متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

۹. سبد میوه (Fruit Basket)

سبد میوه

 • خالق: ناتسوکی تاکایا
 • کارگردان: یوشیهیده ایباتا
 • سال: ۲۰۱۹

توهرو هوندا به محض اینکه وارد قاب سریال می‌شود، ما را غرق در یک هوای تازه می‌کند. شخصیت سرخوشانه‌ی او هنگام ورودش به خانه‌ی سوما، کمک زیادی می‌کند. او در تمام زمینه‌ها ناجی آن‌ها می‌شود، از تمیز کردن آشپزخانه‌ی کثیفشان گرفته تا نظم دادن به زندگی بی‌نظمشان. او همچون یک نیروی مثبت عظیم است که خیلی خوب موفق‌ می‌شود دیگر شخصیت‌های داستان را تحت تأثیر قدرت خود قرار دهد.

او خیلی زود متوجه می‌شود که اسیر دنیایی شده است که قبلا فکر می‌کرد تنها در افسانه‌ها وجود دارد. شخصیت توهرو خودش مظهر کاملی از بهار است و نه تنها به صفحه پیش رویتان، بلکه به کل زندگی‌تان امید می‌بخشد.

۸. ایناری، کنکن، کوی ایروها (Inari, Konkon, Koi Iruha)

ایناری کنکن

 • خالق: موروهه یوشیدا
 • کارگردان: تورو تاکاهاشی
 • سال: ۲۰۱۴

گاهی وقت‌ها یک عنصر کوچک و ساده می‌تواند تغییرات زیادی انجام دهد. انیمه‌ی «ایناری، کنکن» داستان ایناری است، یک آدم سربه‌هوای دست‌وپا چلفتی که نمی‌تواند خواسته‌های دیگران را نادیده بگیرد. ایناری آن‌قدر اعتماد بنفس ندارد که به کوجی، عشق دیرین خود را ابراز کند. او یک روز یک توله روباه را که نزدیک است در رودخانه غرق شود، نجات می‌دهد. ایناری به دنبال بچه روباه می‌رود و به معبد ایناری می‌رسد. او در آنجا با یوکا، ایزدبانوی معبد آشنا می‌شود. یوکا که قدردان نجات روباه توسط ایناری است، به او این امکان را می‌دهد که به هرچیزی که می‌خواهد، تبدیل شود.

با یک انیمه‌ی ماوراءالطبیعه‌ی فوق‌العاده طرف هستیم. «ایناری کنکن» در ده قسمتی که ارائه می‌دهد، پر از گرما است و فضایی سرحال‌آور ارائه‌ می‌دهد. از نظر بصری، ترکیب رنگ‌های سریال به نتیجه‌ی دلپذیری رسیده‌اند. ایناری خیلی شبیه به توهرو هوندا «سبد میوه» است. همیشه دوست دارد به دیگران کمک کند، دوست ندارد اسباب زحمت باشد، پر از انرژی مثبت است و ذاتا قلب مهربانی دارد. شما خیلی راحت عاشق ایناری و تلاش پیوسته‌اش برای تأثیر گذاشتن روی دیگران می‌شوید. این که بتوانید تغییری در دیگران ایجاد کنید دردسر زیاد دارد، ولی این برای بعضی‌ها عادت شده است.

در «ایناری کنکن»، عشق خیلی عنصر کلیدی نیست. این انیمه تمرکزش را روی این گذاشته است که باید تلاش کنیم آن چیزی باشیم که در حال حاضر نیستیم. درست است، این مضمون شاید برای چنین انیمه‌ی شیرینی کمی سنگین باشد. ولی عوامل انیمه خیلی خوب از پس آن برآمده‌اند. علاوه بر ایناری، کلی شخصیت مکمل جذاب هم هستند که دغدغه‌ها و مشکلات احساسی درونی خود را دارند. «ایناری کنکن» خیلی خوب موفق می‌شود اهمیت مسائلی چون عشق و دوستی را به شما یاد بدهد.

۷. عروس جادوگر باستانی (The Ancient Magus’ Bride)

 • خالق: کوره یامازاکی
 • کارگردان: نوریهیرو ناگانوما
 • سال: ۲۰۱۷

وقتی چیزه هاتوری ۱۵ ساله در یک بازار برده فروشی برای فروش گذاشته می‌شود، یک مرد نقاب‌دار مرموز او را می‌خرد. این مرد جادوگری را به او یاد می‌دهد و یک زندگی رویایی و اسرارآمیز را برای او فراهم می‌کند. همچنان که این دو شخصیت رشد می‌کنند، ارتباط‌شان تکامل پیدا می‌کند و پیوند عمیقی با یک‌دیگر برقرار می‌کنند.

رابطه‌ی شیرین آن‌ها به لطف انیمیشن‌های درخشان انیماتورها، نمود خارق‌العاده‌ای پیدا کرده است. رابطه‌ی آن‌ها مثل شکوفه‌های بهاری می‌ماند. رشد می‌کند و به بلوغ و کمال می‌رسد. در سراسر انیمه‌ی «عروس جادوگر باستانی»، می‌توان با موقعیت‌های شگفت‌انگیز و پرشوری مواجه شد که ما را دچار احساس و هیجان متفاوتی می‌کند. چیزی که بیشتر از همه در «عروس جادوگر باستانی» جلب توجه می‌کند، آن حس کنجکاوی و تجربه‌ی ماجراجویی‌های تازه است که مخاطب پابه‌پای قهرمان داستان، از سر می‌گذراند و با آن پیش می‌رود. آن ماهیت پر رمز و راز انیمه، مهم‌ترین نقطه‌ی قوتی بود که توجه منتقدان را جلب کرد.

۶. سوار در بهار جوانی (Blue Spring Ride)

سوار در بهار جوانی

 • خالق: ایو ساکیساکا
 • کارگردان: آی یوشیمورا
 • سال: ۲۰۱۴

اگر دنبال یک سواری دلپذیر هستید، «سوار در بهار جوانی» برای شما ساخته شده است. این انیمه داستان یک دانش‌آموز راهنمایی به نام فوتوبا است که عاشق شخصیتی به نام کو است، این ‌دو علاقه‌ی زیادی به یک‌دیگر دارند. قرار است در یک جشنواره‌ی تابستانی با هم دیدار کنند، ولی به خاطر یک سوءتفاهم (به اشتباه به کو می‌گویند که فوتوبا از پسرها متنفر است)، کو جلویش می‌ایستد و رابطه‌شان بهم می‌خورد. این‌ دو بعدا در دبیرستان دوباره هم را می‌بینند، هر دو هم کلی تغییر کرده‌اند. فوتوبا خیلی زمخت و ناهنجار شده و خودش را خیلی جذاب نشان نمی‌دهد. کو خوددارتر و سردتر از قبل شده است. آن‌ها این‌بار به اسرار یک‌دیگر و خود حقیقی هم‌دیگر پی می‌برند.

تک‌تک بخش‌های این سریال عالی هستند. انیمیشن‌های عالی باعث شده‌اند کل لحظات بین فوتوبا و کو، ماندگار و تماشایی باشند. هر دو شخصیت اصلی داستان به خاطر گذشته‌ی پرآشوب و ظلم‌هایی که در حق‌شان شده، هویت پیچیده‌ای دارند. هر دو به نوعی سرگشته هستند و این از نقاط قوت عالی سریال است که این دو به این زیبایی به مکملی برای یک‌دیگر تبدیل می‌شوند. هم زخم‌های یک‌دیگر را درمان می‌کنند و هم یک‌دیگر را به کمال می‌رسانند. در فصل بهار، می‌توانید از این انیمه‌ی جذاب و دوست‌داشتنی لذت ببرید.

۵. سفیدبرفی با موهای قرمز (Snow White with the Red Hair)

سفیدبرفی با موهای قرمز

 • خالق: سوراتا آکیزوکی
 • کارگردان: ماساهیرو آندو
 • سال: ۲۰۱۵

به لطف موهای قرمز و درخشان شیرایوکی، سرنوشت او با موفقیت و خوش‌اقبالی عجین شده است. ولی او خاص‌تر از این‌ حرف‌هاست. کم‌کم جامعه‌ی اشرافی کشوری که شیرایوکی در آن زندگی می‌کند، درباره‌ی او کنجکاو می‌شود و او مورد توجه قرار می‌گیرد، اینجاست که او متوجه می‌شود وقت رفتن از این سرزمین است.

او در طول سفر خود، با شاهزاده‌ای از یک سرزمین دیگر مواجه می‌شود و به لطف دانش وسیعی که از گیاهان دارویی دارد، درد او را درمان می‌کند. این دو به رابطه‌ی جذابی با یک‌دیگر می‌رسند و به سرزمین کلارینس می‌روند، جایی که همه‌چیز در آن دست‌‌یافتنی به نظر می‌رسد. «سفیدبرفی با موهای قرمز» یک انیمه‌ی عالی است که می‌تواند شما را تا زمان غنچه دادن گل‌ها، به خود مشغول کند.

۴. کوباتو (Kobato)

کوباتو

 • خالق: کلمپ
 • کارگردان: میتسویوکی ماسوهارا
 • سال: ۲۰۰۹

«کوباتو» داستان دختری است که به اندازه یک شیرینی، دلپذیر و دوست‌داشتنی است. کوباتو یک دختر دوست‌داشتنی و بامزه است که دوست دارد به یک مکان مشخص برود، ولی برای این‌کار باید بطری خود را از یک مایع عجیب به نام کنپیتو پر کند. کنپیتو در اصل مایعی است که از قلب‌های شفا یافته‌ی مردم درست شده است. افرادی که در زندگی خود رنجی کشیده‌اند، وقتی از اضطراب و ناراحتی ناشی از این رنج رها می‌شوند، کنپیتو ایجاد می‌کنند. مشکل این است که کوباتو نمی‌تواند با کسانی که کنپیتو را از آن‌ها می‌گیرد، وارد رابطه‌ی عاشقانه شود.

«کوباتو» یک انیمه‌ی آرام و دلنشین است و هم‌زمان هم آرامش بخش است و هم شگفت‌انگیز. کوباتو در مواجهه با کسانی که سر راهش قرار می‌گیرند، به صادقانه‌ترین و بامحبت‌ترین شکل ممکن عمل می‌کند. خود شخصیت کوباتو نقش زیادی در افزایش شور و مثبت‌بینی جاری در سریال دارد. او نگاه جذاب و غیرقابل انتظاری به اتفاقات ساده و لذت‌بخش زندگی دارد. «کوباتو» تنها درباره‌ی دختری نیست که می‌خواهد بطری خود را از یک مایع جادویی پر کند، بلکه مفاهیم عمیقی چون خدا و جهان پس از مرگ هم در آن می‌توان پیدا کرد.

۳. دروغ تو در آوریل (Your Lie in April)

دروغ تو در آوریل

 • خالق: نائوشی آراکاوا
 • کارگردان: کیوهی ایشیگورو
 • سال: ۲۰۱۴

وقتی کوسی آریما نابغه با کائوری میازونو شاد و سرزنده آشنا می‌شود، برای او بهار به زیباترین فصل سال تبدیل می‌شود. آریما بعد از مرگ مادرش را نوازندگی را برای همیشه رها کرده است، ولی بعد از مواجهه با این ویولن‌زن زیبا، زندگی‌اش زیر و رو می‌شود.

کم‌کم این دو وارد رابطه‌ای می‌شوند که سزاوار تبدیل شدن به یک رابطه‌ی طولانی‌مدت هست. ولی کائوری رازی در سینه نگه داشته که شاید برای همیشه نگاه آریما به موسیقی را متحول کند. این انیمه‌ی غم‌انگیز و گریه‌آور به لطف احساسات غلیظ و پایانی غیرمنتظره، تا پایان شما را مجذوب خود نگه می‌دارد. این نکته را هم غافل نشوید که «دروغ تو در آوریل» ریتم بسیار کند و آرامی دارد و شاید مناسب هرکسی نباشد.

۲. شکوفه‌هایی برای فردا (Hanasuka Iroha)

شکوفه‌هایی برای فردا

 • خالق: پی. ای. ورکس
 • کارگردان: ماساهیرو آندو
 • سال: ۲۰۱۱

این انیمه‌ی احساسی داستان اوهانا است، شخصی که مستقل است و تلاش می‌کند به کسی تکیه نکند. مادرش روحیه‌ی آزادی دارد و خیلی به او گیر نمی‌دهد؛ همین موضوع خیلی به او کمک می‌کند. مادرش که می‌بیند اوهانا با شرخرهای زیادی درگیر شده است، او را پیش مادربزرگ در شهرستان می‌فرستد، مادربزرگ آنجا یک قهوه‌خانه را اداره می‌کند. اوهانا که تمام عمرش در یک شهر بزرگ زندگی کرده است، در این فضای کوچک و محدود، با جهانی از تجربه‌های تازه مواجه می‌شود.

مهم‌ترین نقطه‌ی قوت سریال این است که خیلی خوب اهمیت شروع تازه و سخت‌کوشی را نشان می‌دهد. اوهانا در اوایل داستان به‌عنوان پیشخدمت کار خود را شروع می‌کند. برای اولین بار مجبور است به دیگران تکیه کند و خودداری همیشگی را کنار بگذارد. سفری که او طی می‌کند، گریه‌آور و لذت‌بخش است. اوهانا یاد می‌گیرد عضو یک خانواده بودن چه معنایی دارد، چیزی که در رابطه‌ی رهای خودش با مادرش درک نکرده بود. در سراسر این انیمه یک گرمای دلنشین حس می‌شود. با آدم‌های قهوه‌خانه بیشتر آشنا می‌شویم، با جاه‌طلبی‌های آن‌ها و این‌که چرا دوست دارند این‌جا کار کنند. اصلا خود تجربه‌ی حضور در یک قهوه‌خانه‌ی ژاپنی، یک موهبت عالی است که در کمتر جای دیگری گیرتان می‌آید.

۱. ایرودوکو: جهان در رنگ‌ها (IRODUKU: The World in Colors)

ایرودوکو

 • خالق: یوکو کاکیهارا
 • کارگردان: توشیا شینوهارا
 • سال: ۲۰۱۸

این انیمه احتمالا متنوع‌ترین طیف رنگی را در میان تمام انیمه‌ها داشته باشد. «ایرودوکو: جهان در رنگ‌ها» داستان هیتومی ۱۷ ساله است که رنگ‌ها را نمی‌تواند تشخیص دهد و جهانش خاکستری است. این باعث شده است که هیتومی از جهان اطرافش دور باشد. مادربزرگ هیتومی که خیلی دوست دارد به او کمک کند، از طریق سحر و جادو هیتومی را به شصت سال قبل می‌برد. آن‌جا هیتومی با مادربزرگ خود در اوج جوانی آشنا می‌شود. هیتومی که نمی‌داند چطور باید به زمان حال برگردد، سعی می‌کند با جهان فعلی‌اش کنار بیاید و با این آدم‌های تازه دوست شود.

در این فهرست، «ایرودوکو» از همه احساسی‌تر است. همچنان که هیتومی تلاش می‌کند بفهمد جای چه چیزهایی در زندگی‌اش خالی است و او چگونه کوررنگ شده است، ما هم دنبالش راه می‌افتیم. داستان در ابتدا کمی سردرگم کننده به نظر می‌آید (مثلا نمی‌دانیم اصلا چرا مادربزرگ هیتومی او را به گذشته می‌فرستد؟)، ولی پاسخ به سؤالاتی که در ابتدای انیمه مطرح شده‌اند، شما را به گریه می‌اندازد. جدا از بار احساسی بالا، این انیمه از نظر بصری هم درخشان و پرنقش و نگار است. تجربه‌ی تازه‌ای برای شما خواهد بود. حتی اگر تنها به خاطر جلوه‌های بصری‌ «ایودوکو» به سراغش بروید، کار اشتباهی نکرده‌اید. نحوه ارتباط گرفتن هیتومی با شخصیت‌هایی مثل کوهاکو و دیگر دوستانش، بسیار تاثیرگذار است. این انیمه مثل یک رنگین کمان است. بسیار درخشان و رنگارنگ است، و وقتی تمام می‌شود، برای همیشه در خاطر شما می‌ماند.

منبع: MangaYokyo / Honeysanime

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه
 1. Avatar مهدی

  سبد میوه محشر است

 2. Avatar یسنا

  خیلی عالی بودن 😍🤩🤗

 3. Avatar یسنا

  لطفا بیشتر انیمه بزارید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 4. Avatar ‌ ‌ ‌

  منکه همشو دیده بودم ولی خوب بود و اون انیمه ای که نوشتید سوار در بهارجوانی نیس اون انیمه به تو رسیدن هست:)

 5. Avatar آیدا

  فروت بسکت(سبد میوه) یکی از جذاب ترین انیمه های سه فصلیه توصیه میکنم حتمااااا ببینینش🧚‍♀️

 6. Avatar ناشناس

  انیمه ی خون اشامی بگو مرسی

  1. Avatar Pania

   Vampire knight / وانیتاس

 7. Avatar Amin

  واقعا جالبه که همه شون رو نصفه نگاه کردم و حذفشون کردم به غیر از شماره ۳ که چون اگه اشتباه نکنم بسته ام تموم شدم بود و برای وقت تلف کردن مجبور شدم تا آخرش نگاه کنم . واقعا سلیقه ها چقدر فرق میکنه .

 8. Avatar رهگذر

  مطمعنم کسی که این متن رو نوشته خودش حتی نصف این انیمه هایی که پیشنهاد داد رو ندیده.
  کومپیتوی کوباتو مایع بود آخه؟ و جهت اطلاع کومپیتو نوعی آبنباته پس دیگه عمرا نمیتونه مایع باشه.

 9. Avatar ..........

  کاش ژانرشون رو میزدید

 10. Avatar ،،،

  عکس سواری در بهار جوانی را اشتباهی عکس از من به تو گذاشتید و اینکه من همه ی اینا را به شخصه دیدم و جهان در رنگ ها بیشتر افسرده ام کرد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه