۱۰ ضدقهرمان باهوش برتر دنیای انیمه‌ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
لایت یاگامی تصویر شاخص

انیمه‌ها معمولا داستان نبرد پایان‌ناپذیر بین نیروهای خیر و شر را روایت می‌کنند؛ داستان نبرد قهرمانان با ضدقهرمانان و شرورها. بعضی از شرورهای دنیای انیمه‌ها هوش بسیار بالایی دارند و با تکیه بر قدرت و توانایی‌های ذهنی خود، در داستان به دستاوردهای قابل توجهی می‌رسند. از این شخصیت‌ها در دنیای انیمه‌ها زیاد دیده می‌شود. از انیمه «بلیچ» گرفته تا «دفتر مرگ» همیشه می‌توان شخصیت‌هایی در انیمه‌ها پیدا کرد که ترکیب هوش بالا و فقدان اخلاقیات‌شان از آن‌ها یک ضدقهرمان هولناک ساخته است. هزاران هوادار در وبسایت رنکر گرد هم جمع شده‌اند و با یک نظرسنجی ۱۰ ضدقهرمان‌های باهوش این‌چنینی را انتخاب کرده‌اند.

۱۰. مرد خندان شبح درون پوسته: استند الون کامپلکس (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex)

مرد خندان

مرد خندان به واسطه برچسب صورت خندانی که برای پنهان کردن هویتش به صورت خود چسبانده، بلافاصله شناسایی می‌شود. او نه تنها یک هکر خارق‌‌العاده است، بلکه به طور کلی ذهن حیرت انگیزی در اختیار دارد.  مرد خندان که به خاطر کارهایش حتی مقامات ژاپنی هم از او می‌ترسند، آدمی نیست که هرکسی به راحتی به عنوان دشمن خود انتخاب کند.

علاقه‌ی او به مطرح کردن حقیقت پشت تئوری‌های تاریک مقامات و شرکت‌ها، از جمله انگیزه‌های شفاف و قابل درک او به عنوان یک ضدقهرمان است، و نقش زیادی هم در افزایش محبوبیتش ایفا کرده است. او علاوه بر سیمای مشهور خود، هوش و قدرت فراوانی هم دارد و همین ویژگی‌ها باعث متمایز شدن او در انیمه‌ی «استند الون کامپلکس» شده است.

۹. ناراکو اینویاشا (Inuyasha)

ناراکو

به نظر می‌رسد ناراکو هدایت‌گر اصلی خیلی از تنش‌ها و دلشکستگی‌های شخصیت‌های «اینویاشا» باشد. راحت می‌توان فهمید چرا همه این‌قدر از ناراکو می‌ترسند. توانایی‌های جسمی‌اش به تنهایی کافی است تا او را به یک خطر قدرتمند کند، از بدن او برای گرد هم آوردن یوکای‌های مختلف در یک کالبد استفاده شده است.

یعنی یک مجموعه تقریبا بی‌پایان از قدرت‌های پایان، ولی باید این نکته را مد نظر داشت که آن‌چه که ناراکو را ترسناک می‌کند، ذهن اوست. او صاحب یک هوش عالی است، یک استاد دغلکاری که از هر توانایی برای غلبه بر دشمنان خود استفاده می‌کند. اگرچه «اینویاشا» لحظه‌های رستگاری تماشایی زیادی دارد، ولی ناراکو یک شیطان مجسم است که هیچ رستگاری ندارد و اعتبار هولناکی برای خود دست و پا کرده است.

۸. کابوتو یاکوشی ناروتو (Naruto)

کابوتو یاکوشی

در جهانی که در آن خیلی‌ها با مبارزه‌های تن به تن قدرت خود را به رخ حریفان می‌کشند، تمام تلاش کابوتو یاکوشی این است که توجه کسی را جلب نکند و هیچ‌کس متوجه حضور او نشود. همین او را در انیمه‌ی «ناروتو» به یک شخصیت متمایز تبدیل می‌کند. او به لطف رفتار و وقار جذاب خود و عینکی دلنشین، راحت می‌تواند کاری کند که خیلی از مردم او را یک شخص معمولی همچون بقیه در نظر بگیرند.

او دیگران را فریب می‌دهد و اعتمادشان را جلب می‌کند، سپس اطلاعات به دست آمده را جمع‌آوری می‌کند و به اروچیمارو می‌دهد تا به ضدقهرمانان این داستان کمک کند. کابوتو توانایی‌های قابل توجه زیادی دارد، ولی مهم‌ترین قابلیت او این است که می‌داند گاهی وقت‌ها پرهیز از مبارزه بهترین انتخاب است. همین ویژگی او را به یکی از ضدقهرمان‌های محبوب هواداران تبدیل کرده است.

۷. پدر کیمیاگر تمام فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

پدر

اغلب از «کیمیاگر تمام فلزی: برادری» به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ یاد می‌شود، و اگر وجود یکی از قوی‌ترین ضدقهرمانان کل دنیای انیمه نبود، بعید بود این اثر بتواند به چنین جایگاهی برسد. پدر به عنوان مغز متفکر حقیقی پشت توطئه‌های تاریکی که قهرمانان اصلی کم‌کم آشکار می‌کنند، موفق می‌شود بدون این که از تالار خود خارج شود، دنیا را دگرگون کند.

این موجود باستانی مسئول خلق دیگران است، حال به آن‌ها دستور می‌دهد و برای هدف اصلی خود که رسیدن به قدرتی بی‌نهایت است، نقشه‌های پیچیده‌ای طراحی می‌کند. پدر همچنین یکی از محورهای اصلی پایان فوق‌العاده‌ی این انیمه است که خیلی‌ها را میخکوب خودش کرد. شاید همین باعث شد که پدر چنین جایگاه مهمی در میان فهرست شرورهای باهوش داشته باشد.

۶. ایزایا اوریهارا دورارارا!! (Durarara!!)

ایزایا اوریهارا

در انیمه‌ی «دورارارا!!» از همان زمانی که ایزایا معرفی می‌شود، دو نکته در مورد او جلب توجه می‌کند. نکته‌ی اول این است که او انسان‌ها را به صورت سوم شخص خطاب می‌کند، و نکته دوم این است که به نظر می‌رسد او انسان‌ها را کم‌ارزش‌تر از خودش در نظر می‌گیرد. او که همیشه محور مرکزی تمام اتفاقات اشتباه است، بیشتر از همیشه عاشق این است که دیگران را آزار دهد تا واکنش‌شان را ببیند.

ایزایا شخصیتی است که انسان‌ها را در یک بازی واقعی در دنیای واقعی، به بازی می‌گیرد، و این کارها را با خودپسندی قابل توجهی انجام می‌دهد. همین کاریزما است که به او امکان می‌دهد هرطور دوست دارد از دیگران استفاده کند و یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ی «دورارارا!!» باشد.

۵. شوگو ماکیشیما سایکو-پاس (Psycho-Pass)

شوگو ماکیشیما

در جامعه‌ای که در آن، احتمال ارتکاب جرم از سوی اشخاص به معیاری برای نیروی پلیس تبدیل شده است، یک شخص معمولی قدرتی برای مقابله با چنین دستگاه سرکوبگری ندارد. ولی ضدقهرمان «سایکو-پاس» چیزی فراتر از یک انسان معمولی است.

ماکیشیما یک کتاب‌خوان مشتاق و عاشق جنبه‌های تاریک بشر است، و معتقد است هدف وسیله را توجیه می‌کند، او بزرگ‌ترین تهدید برای مقامات دولتی ژاپن در این جهان داستانی است. او که موفق شده در برابر سازوکارهای دولت، میزان جرم احتمالی خود را به پایین‌تر از حد خطر برساند، به خوبی می‌تواند قوی‌ترین سلاح دولت را به بازی بگیرد. چند مورد از بهترین قسمت‌های انیمه‌ی «سایکو-پاس»، بخش زیادی از جذابیت خود را مدیون او هستند.

۴. مروئم هانتر x هانتر (Hunter x Hunter)

میریوم

مروئم به عنون پادشاه تازه به دنیا آمده‌ی مورچه‌های کیمرا، تجربه‌ی کافی ندارد، ولی قدرت فراوان و بی رحمی که او در انیمه‌ی «هانتر x هانتر» از خود نشان می‌دهد، این نقص را به خوبی جبران می‌کند. همین به تنهایی برای تبدیل کردن او به یک شرور ترسناک کافی است، ولی او علاوه بر قدرت، از یک ذهن استراتژیک فوق‌العاده هم برخوردار است که به او کمک می‌کند برای پیروزی در نبرد، همواره اطلاعات جدید را جذب کند.

توانایی عالی مروئم در بازی‌های رومیزی به خوبی نشان دهنده میزان خارق العاده بودن ذهن اوست، او با تنها ده بازی، می‌تواند به مصاف قهرمانان جهانی برود که کل عمر خود را صرف تمرین در این رشته کرده‌اند. مروئم همچنین شروری است که خط داستانی جذابی هم دارد، همین باعث شده است که او چنین محبوبیتی در میان هواداران داشته باشد.

۳. یوهان لیبرت هیولا (Monster)

یوهان لیبرت

«هیولا» یک سریال انیمه‌ی عالی است که به لطف یوهان لیبرت، هیولایی که بخش عمده‌ای از داستان را به خود اختصاص می‌دهد، جذابیتی دو چندان پیدا کرده است. لیبرت از همان دوران کودکی نشان می‌دهد که ظرفیت زیادی برای اهریمنی شدن دارد، در یتیم‌خانه‌ای که در آن بزرگ شده است چنان آشوبی برپا می‌کند که باعث مرگ خیلی‌ها می‌شود.

لیبرت وقتی بزرگ می‌شود، حتی از این‌هم زیرک‌تر و دگرآزارتر می‌شود، طوری عمل می‌کند که هیچ ردی از جنایت‌های نفرت انگیزش به جای نماند و در عین حال، به تدریج قدرت خود را فزایش می‌دهد. اگرچه «هیولا» کم‌کم دارد به بیست سالگی حیات خود نزدیک می‌شود، ولی ضدقهرمان آن چنان تاثیر عمیقی روی هواداران به جا گذاشته است که هنوز از آن، تحت عنوان یکی از باهوش‌ترین شرورهای دنیای انیمه‌ها یاد می‌شود.

۲. سوسوکه آیزن بلیچ (Bleach)

سوسوکه آیزن

حتی در جهان «بلیچ» هم که سول ریپرها بسیار باهوش هستند و شگردهای زیادی برای بقا رو می‌کنند، هوش آیزن به شکل قابل توجهی خودنمایی می‌کند. آیزن دارای دانش فراوانی است، به همین دلیل تقریبا همیشه یک قدم از دشمنان خود جلوتر است. تخصص او این است که رویدادها را به صورتی برنامه‌ریزی کند که هیچ‌کس فرصتی برای واکنش نداشته باشد.

آیزن برای بیش از یک قرن موفق شده بود آزمایش‌های تاریک خود را انجام دهد و کسی به او شک نکند. حتی شگردهای مبارزاتی او هم روی توانایی‌های ذهنی چون هیپنوتیزم و کنترل احساسات دیگران تمرکز دارند. اگرچه «بلیچ» سریال محبوبی است، ولی این واقعیت که آیزن موفق شده به چنین جایگاهی در این فهرست برسد، نشان دهنده‌ی میزان هوش و قدرت هولناک این شخصیت است.

۱. لایت یاگامی دفتر مرگ (Death Note)

لایت یاگامی

او نه تنها یکی از باهوش‌ترین شرورهای تمام دوران است، بلکه اصلا یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های تاریخ انیمه‌ها هم هست. لایت یاگامی بیشتر به این شهره است که می‌تواند شرارتی برنامه‌ریزی شده را از خود نشان بدهد. اگرچه او واقعا به دنبال این است که جهانی عادلانه‌تر را برقرار کند، ولی او در این مسیر نهایت ظلم و جنایت را به کار می‌برد و همین باعث می‌شود در دسته‌ی شرورها قرار بگیرد.

او در طول این سریال بارها هوش خود را به رخ می‌کشد، چرا که بعدا وارد نبرد با یکی از بزرگ‌ترین کارآگاه‌های دنیا می‌شود. هربار که به نظر می‌رسد لایت با شکست مواجه شده است، خیلی خوب موفق می‌شود اوضاع را به نفع خودش تغییر دهد، او به شکلی خودخواهانه از دوستان وفادارش سوءاستفاده می‌کند. لایت که شاید نماد کامل هوش در دنیای انیمه‌ها باشد، هنوز هم به عنوان یکی از باهوش‌ترین شرورهای انیمه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

منبع: Screen Rantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۹ دیدگاه
 1. ناشناس

  چقدر جای ساکایدو خالیه

 2. Amirali

  یاگامی لایت شرور نبود بلکه خودشم هدفش کشتن شرورا و مجرما بود اما نمیخواست کسی مثل ال یا نیر جلوشو بگیره

 3. A

  لایت یاگامی کجاش شرور بود؟! ضد قهرمان؟! پس چرا من هیچ وقت احساس نکردم یاگامی آدم بدیه؟؟؟!!!

 4. Amir

  ضد قهرمان با ویلن فرق داره ها اینا بیشترشون ویلنن

  1. مهدیه

   نچ. لایت یاگامی ویلن نیست.

 5. 🖤

  لایت یاگامی باهوش ترینه واقعا

  1. بهزاد

   باهوش ترین نیست یکی از باهوشاست

  2. سجاد

   پس معلومه مانسترو ندیدی :))

 6. زهرا

  جای لولوچ خالیه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما