طرح مفهومی تویوتا C-HR با بدنه‌ی تمام کربن منتشر شد

۷ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رندر تمام کربن تویوتا C-HR

رندر سفارشی تویوتا که توسط یکی از طراحان معروف خودروهای مفهومی منتشر شده، با طراحی بدنه‌ی تمام کربن سبکی تازه از خودروی C-HR را به نمایش می‌گذارد.

در سال‌های اخیر خودروهای کراس‌اوور ساب‌کامپکت فروش خوبی داشته‌اند و در این میان CH-R تویوتا جزو محبوب‌ترین خودروهای این رده محسوب می‌شود.

تویوتا انگلستان به تازگی از «خیزیل سلیم» (Khyzyl Saleem) هنرمند مشهور رندر خودروها، خواسته تا طرح‌هایی برای تویوتا سی‌اچ-آر ارائه کند و او نیز طرحی جسورانه برای خودروی پرکاربرد C-HR تویوتا ارائه داده است.

با وجود تغییرات چشمگیری که در رندر جدید این خودرو دیده می‌شود اما مشخصات کارخانه‌ای نسبتا ثابت مانده است. در حال حاضر تویوتا C-HR در انگلستان با موتور هیبریدی ۱٫۸ لیتری با ۱۲۰ اسب بخار قدرت یا با موتور توربو ۱٫۲ لیتری عرضه می‌شود.

نمای ایزومتریک رندر تمام کربن تویوتا C-HR
نمای عقب رندر تمام کربن تویوتا C-HR
نمای جلوی رندر تمام کربن تویوتا C-HR
نمای جلوی رندر تمام کربن تویوتا C-HR
نمای عقب رندر تمام کربن تویوتا C-HR
رندر تمام کربن تویوتا C-HR
نمای جانبی رندر تمام کربن تویوتا C-HR
رندر تمام کربن تویوتا C-HR

نکته‌ی قابل توجه در این رندر استفاده از فیبر کربن در سراسر بدنه است که این خودرو را به سطحی بالاتر ارتقاء می‌دهد. به نظر می‌رسد که این طراحی، ترکیبی از سبک‌های گوناگون از خودروهای رالی قدیمی تا طراحی آیرودینامیک خودروهای مسابقه‌ای جدید باشد.

با این رندر تأیید شده، شاید تویوتا قصد داشته باشد در مدل‌های آینده‌ی این خودرو تمرکز بیشتری بر بهبود سازه‌ای و آیرودینامیکی آن داشته باشد تا مصرف سوخت را کاهش دهد.

در حالی که احتمالا این طراحی انجام شده، از یک موتور میانی ۱٫۶ لیتری توربو بهره می‌برد، سیستم چهارچرخ متحرک (AWD) این کراس‌اوور ساب‌کامپکت هم به وضوح قابل مشاهده است.

عکس‌ها: طرح مفهومی تویوتا C-HR تمام کربن

Credit: Khyzyl Saleem

منبع: Autoevolution

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه