اپل در سال ۲۰۲۳ تولید مودم‌های ۵G اختصاصی را آغاز می‌کند

۳ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل 5G

بر اساس گزارش سایت Nikkei Asia، شرکت تایوانی TSMC در سال ۲۰۲۳ تولید انبوه مودم‌های اختصاصی ۵G اپل را آغاز می‌کند. باید خاطرنشان کنیم اپل حدود دو سال قبل با پرداخت حدود ۱ میلیارد دلار بخش بزرگی از کسب‌وکار مودم موبایل اینتل را تصاحب کرد. طبق این قرارداد، حدود ۲۲۰۰ کارمند اینتل به اپل ملحق شدند و تجهیزات مربوط به توسعه‌ی مودم‌های موبایل هم در اختیار این شرکت قرار گرفتند.

بعد از این قرارداد، اپل جدی‌تر از گذشته روی توسعه‌ی مودم‌های موبایل تمرکز کرد تا وابستگی این شرکت به کوالکام کاهش پیدا کند. در رابطه با عرضه‌ی مودم‌های اختصاصی اپل در سال ۲۰۲۳ گزارش‌های متعددی منتشر شده و چند روز قبل هم کوالکام اعلام کرد که این شرکت احتمالا فقط ۲۰ درصد از مودم‌های ۵G آیفون‌های ۲۰۲۳ را تامین خواهد کرد. مدیران کوالکام می‌گویند که اپل برای بیشتر کشورها از مودم اختصاصی خود استفاده خواهد کرد ولی حداقل در ابتدا برای برخی مناطق چاره‌ای جز استفاده از مودم‌های کوالکام ندارد.

گفته می‌شود اولین مودم‌های ۵G اختصاصی اپل مبتنی بر فناوری ساخت ۴ نانومتری خواهند بود. طبق گزارش‌های منتشر شده، TSMC برای سری ۲۰۲۲ آیفون چیپست ۴ نانومتری تولید خواهد کرد و آیپدهای ۲۰۲۲ و آیفون‌های ۲۰۲۳ هم قرار است با چیپست‌های ۳ نانومتری راهی بازار شوند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه