توییتر برای بهبود قابلیت پیام مستقیم یک اپلیکشن پیام‌رسان را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

توییتر همواره تلاش می‌کند تا ارتباطات بین کاربران خود را افزایش دهد. به گزارش CBNC، توییتر اپلیکیشن چت Sphere را با مبلغ نامشخصی خریداری کرده است. معاون مهندسی توییتر، نیک کالدول گفت که این حرکت به توسعه‌ی سریع‌تر انجمن‌ها، سازندگان و پیام‌رسانی کاربران کمک شایانی خواهد کرد. هیچ اطلاعات دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما گفته می‌شود که شبکه اجتماعی Sphere در نوامبر امسال منحل و در اختیار کاربران فیسبوک قرار خواهد گرفت.

شبکه اجتماعی Sphere نه تنها به دلیل قابلیت‌هایش بلکه به دلیل امکان کسب درآمد با استقبال بسیاری از کاربران مواجه شده است. بنیان‌گذار این شرکت نیک دالوسیو است که حتی در نوجوانی توجه‌ی مردم را به خود جلب کرد. او در ۱۷ سالگی Summly را به یاهو (شرکت مادر Engadget) فروخت. او همچنین بنیان‌گذار Airbnb و Tinder هم هست. در حالی که شبکه اجتماعی Sphere به اندازه توییتر گسترش نیافته و تنها ۲۰ درصد کارمندانش در این شرکت کار می‌کنند، اما امید زیادی به پیشرفت و گسترش دارند.

به نظر می‌رسد که اپلیکیشن چت Sphere خرید خوبی برای توییتر باشد، زیرا با این اپ می‌تواند زمینه‌های لازم را برای ارتباط بیشتر کاربران خود فراهم کند. توییتر همچنین می‌تواند تا از ویژگی‌های Sphere در سراسر شبکه اجتماعی خود بهره ببرد و در برابر اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشد. رشد شبکه‌های اجتماعی در دهه اخیر، یک انقلاب در نحوه‌ی ارتباطات و استفاده از اینترنت به وجود آورده و تاثیرات زیادی روی زندگی گذاشته است. با وجود تکنولوژی در حال رشد و پیشرفت، شبکه‌های اجتماعی، ارزهای دیجیتال و ICOها، نحوه سرمایه‌گذاری افراد در زمینه‌های مختلف تغییر یافته است.

وقتی به ارزش بازار بیش از ۵۱۰ میلیارد دلاری فیس‌بوک نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که حوزه‌ی تکنولوژی و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی چقدر می‌توانند روی بازار تأثیرگذار باشند. ۱۰ سال پیش هیچکس حتی نمی‌توانست تصور کند شرکتی به نام فیسبوک وجود داشته باشد که یک جامعه مجازی برای همه‌ی افراد دنیاست تا کاربران در آن به اشتراک‌گذاری اطلاعات و ایجاد ارتباط با یکدیگر بپردازند و ارزش شرکت به بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار برسد. اکنون در زمانی هستیم که رشد بازار ارزهای دیجیتال تقریبا مشابه اوایل پیدایش شرکت‌های تکنولوژی است. تغییرات زیادی نسبت به سال‌ها پیش در دنیای تکنولوژی به وجود آمده و این تغییرات ادامه خواهد داشت. یکی از تغییرات عمده، وجود شرکت‌ها و پروژه‌های بسیار زیاد است که با استفاده از ICO ها به جذب سرمایه برای پیشبرد پروژه‌ها می‌پردازند.

شبکه اجتماعی Sphere یکی از آن‌ها است. رسانه‌های اجتماعی یک صنعت میلیارد دلاری است. محتوایی که تولید می‌کنید و سایر فعالیت‌های شما در رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شود میلیون‌ها و گاهی اوقات میلیاردها دلار سود به جیب شرکت‌هایی مانند فیسبوک (که صاحب اینستاگرام هم هست)، توییتر، لینکدین و… سرازیر شود. شرکت sphere راه‌حلی برای این مشکلات است. این شرکت اعتقاد دارد که باید حریم خصوصی، شفافیت شرکت و امنیت اطلاعات، اصل بنیادی هر شبکه اجتماعی باشد و درآمدی که شبکه‌های اجتماعی بدست می‌آورند باید به کاربران هم تعلق گیرد.

شرکت sphere یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که کاربران در آن به ازای فعالیت‌هایشان پاداش می‌گیرند. این پاداش همان توکن داخلی این شبکه است که با نماد SAT یا Social Activity Token شناخته می‌شود و به عنوان یک ارز دیجیتال در صرافی‌ها قابل خرید و فروش و نقد شدن خواهد بود. علاوه بر امکان فروش این توکن، از آن می‌تواند در شبکه اجتماعی sphere هم استفاده کرد. اما طبق آخرین گزارشات این شبکه اجتماعی قرار است تا چند ماه آینده تغییر رویه دهد و به‌طور کامل در اختیار شرکت توییتر قرار گیرد تا این شرکت بتواند از قابلیت‌های ویژه sphere برای ارتباط بیشتر کاربران خود استفاده کند.

ترامپ به‌‌زودی از شبکه اجتماعی جدیدش با نام Truth Social رونمایی می‌کند

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما