پای تسلا هم به شکایت توییتر و ایلان ماسک کشیده شد

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۵ ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تسلا توییتر ماسک

بر اساس احضاریه‌ی جدیدی که ۱۱ مرداد ماه (۲ آگوست) صادر شده، توییتر همه‌ی اسناد و مدارک تسلا در رابطه با پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی را خواستار شده است. ظاهراً این شرکت سازنده‌ی خودروهای برقی را باید جدیدترین قربانی داستان شکایت توییتر و ایلان ماسک دانست.

توییتر با استخدام یک تیم حقوقی به نام Wachtell از ایلان ماسک به خاطر پشیمان شدن از خرید این شبکه‌ی اجتماعی به دیوان عالی ایالت دلاور آمریکا شکایت کرد. ماسک با ادعای اینکه توییتر با افشا نکردن اطلاعات دقیق در مورد تعداد بات‌ها و کاربران فیک، توافقنامه آن‌ها را نقض کرده است، تلاش می‌کند تا این مناقضه را به سوی خود تمام کند. توییتر معتقد است که ماسک قراردادی را برای خرید این شرکت امضا کرده و از افشا نکردن اطلاعات بات‌ها و کاربران فیک به عنوان یک مدرک جعلی برای خروج از این معامله‌ی خرید استفاده می‌کند.

احضاریه‌ی توییتر شامل ۲۷ درخواست از شرکت تسلا برای فراهم آوردن مدارکی نظیر مکاتبات داخلی تسلا در مورد طرح خرید ماسک، همه‌ی مکاتبات ماسک و توییتر، تمامی مکاتبات ماسک و سرمایه‌گذاران مشترکش (مانند لری الیسون) و تمامی اسناد مربوط به حدود ۸.۴ میلیارد دلار سهام تسلا است که ماسک برای تأمین مالی پیشنهاد خرید توییتر آن‌ها را به فروش رساند.

ماسک بزرگ‌ترین سهام‌دار تسلا است که حدود ۱۷ درصد از سهام این شرکت یا در مجموع حدود ۱۷۵ میلیون دلار از سهام این شرکت را در اختیار دارد. او قبلاً نیز تعداد زیادی از سهام‌های خود را به فروش رساند. ثروتمندترین فرد جهان سال گذشته پس از نظرسنجی از طرفدارانش در توییتر، حدود ۱۵ میلیون از سهام خود را به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد دلار فروخت. باید اشاره کنیم که قیمت سهام تسلا نسبت به قبل، اندکی افزایش یافته است.

تسلا توییتر ماسک

توییتر همچنین به دنبال اسناد و مدارک مرتبط با وام ۶.۲۵ میلیارد دلاری است که ایلان ماسک در ماه مه گرفته بود. در واقع برنامه‌ی ماسک برای خرید توییتر شامل ترکیبی از ۲۱ میلیارد دلار سرمایه شخصی و ۲۵.۵ میلیارد دلار وام بود. مدیرعامل تسلا در ابتدا قصد داشت ۱۲.۵ میلیارد دلار وام از شرکت تسلا دریافت کند. اما بعداً میزان وام ارائه شده برای تضمین از طریق سهام تسلا (۱۲.۵ میلیارد دلار) را به نصف (۶.۲۵ میلیارد دلار) کاهش داد.

در ماه آوریل، ماسک ۴۶.۵ میلیارد دلار برای خرید توییتر مد نظر خود قرار داد که ۳۳.۵ میلیارد دلار آن از سرمایه‌هایش تأمین شده بود. تسلا باید تمامی اسناد و مدارک مربوط به درخواست‌های توییتر نظیر اسناد داخلی مربوط به توییت ۱۳ می ماسک که در آن اعلام کرده بود معامله توییتر به دلیل عدم افشا اطلاعات در مورد تعداد بات‌ها و کاربران فیک به حالت تعلیق در آمده را برای بررسی در اختیار دادگاه قرار دهد. توییتر همچنین خواهان تمامی مکاتبات تسلا با رسانه‌ها در رابطه با قرارداد این خرید است.

پیش‌تر تیم ماسک تاریخ شروع جلسات دادگاه را ۲۵ مهر پیشنهاد کرد که توییتر نیز مشروط بر اینکه این جلسات دادگاه ظرف ۵ روز به پایان برسد، با آن موافقت کرد. پس از آن نیز قاضی «کاتلین مک کورمیک»، ضمن تأیید این تاریخ اعلام کرد که دادگاه توییتر و ایلان ماسک از ۲۵ مهر تا ۲۹ مهر (۱۷ اکتبر تا ۲۱ اکتبر) برگزار خواهد شد.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما