توییتر تعداد دقیق کاربرانش را به ایلان ماسک اعلام می‌کند

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تعداد کاربران توییتر ایلان ماسک

به گزارش پایگاه خبری گاردین، ظاهرا توییتر بر سر اینکه تعداد دقیق کاربران و بات‌های خود را به ایلان ماسک اعلام کند، با او به توافق رسیده است.

طبق آخرین خبری که در رابطه با ایلان ماسک و توییتر منتشر شده بود، متوجه شدیم ایلان ماسک می‌خواهد در صورتی که اطلاعات درستی از تعداد دقیق کاربران و بات‌های توییتر به دستش نرسد، قراردادی را که برای خرید این شبکه‌ی اجتماعی امضا کرده، فسخ کند. ماسک هفته‌ی پیش نامه‌ای به توییتر ارسال کرد و طی آن از مدیران شرکت خواست که هرچه زودتر این کار را انجام دهند، اما توییتر سکوت می‌کرد و چیز خاصی نمی‌گفت تا اینکه امروز بالاخره موافقت کرد.

البته توییتر تعداد دقیق کاربران و بات‌های خود را با توییت‌ها به ایلان ماسک خواهد داد. این یعنی به جای اینکه مثلا بگوید چه تعداد کاربر دارد، به ایلان ماسک اجازه می‌دهد به رشته توییت‌هایی که هر روز پست می‌شود دسترسی داشته باشد. این رشته توییت‌ها هم به گفته‌ی پایگاه واشنگتن پست، چیزی بیش از ۵۰۰ میلیون است که اصلا عدد کمی نیست. یک سری از شرکت‌ها برای اینکه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند به توییتر پول می‌دهند چون از این اطلاعات می‌شود برای یک سری کارهای مهم استفاده کرد. برای مثال از این اطلاعات می‌توان برای دانستن نوع محصولی که با آن توییت می‌شود، کسب اطلاعات بیشتر راجع به حساب کاربری، پست‌هایی که گزارش داده می‌شوند (ریپورت می‌شوند) و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد.

توییتر همچنین در پاسخ به تهدید ایلان ماسک که گفته بود اگر این شرکت تعداد دقیق کاربران خود را اعلام نکند، قرار داد را فسخ می‌کند، به ثروتمندترین مرد جهان اعلام کرد دسترسی لحظه‌ای ترافیک روزانه را به او خواهد داد تا جای هیچ بحثی پیرامون تعداد کاربران باقی نماند.

توییتر مدعی شده کمتر از ۵٪ از کاربرانش را بات‌ها و حساب‌های کاربری جعلی تشکیل می‌دهند اما ماسک معتقد است این رقم بسیار بیشتر از ۵٪ است. حال باید دید نتیجه‌ی این تصمیمی که توییتر گرفته چه خواهد شد. اگر حرف توییتر درست باشد، ماسک باید آن را بخرد، در غیر این صورت جریمه‌ی سنگینی در انتظار او خواهد بود.

منبع: The Guardian

برچسب‌ها :
دیدگاه شما