سونیک زشت ذهنیت هالیوود را به فیلم‌های اقتباسی از بازی‌ها تغییر دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
طراحی اولیه سونیک

حدود ۴ سال پیش فیلم سونیک معرفی شد. در زمانی که اولین تریلر این فیلم منتشر شد طراحی سونیک با انتقادات بسیار زیادی روبرو شد. به حدی که سازندگان مجبور شدن به طور کامل مجبور شدند سونیک را از نو طراحی کنند. این تغییر به نظر سطحی می‌رسد ولی اثر آن در دنیای فیلم سازی و هالیوود بیشتر از چیزی است که نشان می‌دهد.

در اصل این نارضایتی و واکنش منفی نسبت به طراحی سونیک باعث شد که بازرسی و نظارت به طراحی شخصیت‌های فیلم‌هایی که بر اساس بازی ساخته می‌شوند، بیشتر شود. به این شکل که شرکت پارامونت (Paramount) مصاحبه‌ای که اخیراً انجام شده اعلام کرده که محدودیت‌ها و نظارت‌ها بیشتر شده‌اند تا طرفداران رضایت بیشتری داشته باشند.

مسئول تبلیغات شرکت پارامونت در مصاحبه اخیر خود با وال استریت ژورنال گفته که هر طراحی دیگر به طور دقیق بررسی می‌شود. در نتیجه سازندگان و طراحان باید با دقت بسیار زیاد این کار را انجام داده و تلاش کنند که به چیزی که در بازی وجود داشته بسیار نزدیک باشند. در غیر این صورت با انتقادات بسیار زیادی روبرو می‌شوند.

در سال ۲۰۲۰ میلادیف شرکت پارامونت برای اولین بار از طراحی سونیک رونمایی کرد و با واکنش شدیدی در اینترنت روبرو شد. کاربرران اصلاً از طراحی صورت سونیک راضی نبودند و به طور کلی این کرکتر طراحی بسیار عجیبی داشت. نکته جالب اینجاست که حتی سازنده اصلی سونیک نیز نسبت به آن واکنش نشان داد!

این واکنش باعث شد تا عرضه این فیلم با تأخیر مواجه شود و شرکت سازنده به طور کامل سونیک را از نو طراحی کند. با این کار دیگر با واکنش منفی روبرو نبودند و ظاهر سونیک بسیار خوب شد. در اصل خوب شدن ظاهر به این معنا بود که به چیزی که در بازی بود شبیه شد و طرفداران از این موضوع راضی بودند.

طراحی اولیه سونیک

طراحی اولیه سونیک باعث انتقادات بسیار زیادی شد و شرکت سازنده نیز تصمیم گرفت به طور کامل آن را از نو طراحی کند و حتی عرضه فیلم را با تأخیر مواجه کند.

نکته جالب اینجاست که این تغییر در طراحی باعث موفقیت بسیار زیادی سونیک شد. به حدی که ما شاهد چندین فیلم از سونیک بودیم و این مجموعه نزدیک به یک میلیارد دلار درآمد داشته است. همینطور اینکه فیلم سوم آن نیز در دست ساخت است و سریال آن نیز قرار است به زودی معرفی شود.

طبق چیزی که وال استریت ژورنال اعلام کرده، مسئولین هالیوود تصمیم گرفتند تا از ردیت (Reddit) و دیسکورد (Discord) برای ثبت بازخوردهای کاربران استفاده کنند. به دلیل اینکه کاربران این دو شبکه اجتماعی اکثراً گیمر بوده و نظرات دقیقی در مورد بازی‌ها و فیلم‌ها دارند. همینطور اینکه از گفتن نظرات خود هم هیچ ترسی ندارند که یک نکته بسیار مثبت است.

شرکت پارامونت یک کار دیگر هم کرد که باعث شد توجه گیمرها جلب بشود. این شرکت سازنده سریال هیلو (Halo) است که توانست موفقیت خوبی کسب کند. در مجموعه هیلو ما هرگز چهره مستر چیف (Master Chief) را ندیدیم ولی شرکت پارامونت به صورت ناگهانی تصمیم گرفت که از چهره مستر چیف رونمایی کند که باعث شد طرفداران این سریال به دو دسته تبدیل شوند. افرادی که خوشحال شدند و افرادی که اصلاً از این موضوع راضی نبودند.

طبق چیزی که سازندگان اعلام کردند مایکروسافت می‌دانسته که امکان دارد از سریال هیلو استقبال چندان خوبی نشود ولی تصمیم گرفتند این کار را بکنند تا به سوال بسیاری از افراد پاسخ بدهند. نکته اصلی اینجاست که یکی از نکات اصلی کرکتر مستر چیف همین رمزآلود بودن ظاهر او بود و حال با این وضعیت دیگر این موضوع وجود ندارد.

سریال بعدی که قرار است از یک بازی ساخته شود سریال فال اوت (Fallout) است. این سریال ماه آینده عرضه خواهد شد و قرار است به بازی اصلی نزدیک باشد. با توجه به اتفاقاتی که اخیراً افتاده، بهتر است که شرکت سازنده این کار را با دقت انجام دهد تا با واکنش منفی طرفداران مجموعه فال اوت روبرو نشود.

منبع: Eurogamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما