فارکرای و مترو، پرفروش‌های هفته‌ی گذشته

۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Far Cry New Dawn

آمار فروش بازی‌های ویدیویی هفته‌ی گذشته در انگلستان منتشر شده است و دو بازی Far Cry: New Dawn و Metro: Exodus توانسته‌اند به ترتیب در صدر لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار بگیرند. نزدیک به دو ماه از آغاز سال جدید میلادی می‌گذرد و هفته‌ی گذشته، اولین رقابت بزرگ سال ۲۰۱۹ را رقم زد؛ طوری که چهار بازی جدید عرضه شدند و هر چهار عدد هم توانستند در لیست ۲۰ بازی پرفروش هفته جای بگیرند.

بازی Far Cry: New Dawn توانست در صدر لیست بازی‌های پرفروش هفته قرار بگیرد، ولی در واقع باید اعتبار اصلی را به جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های مترو دهیم. فار کرای جدید، پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی گذشته بود، ولی در مقایسه با قسمت قبلی این مجموعه، نزدیک به دو برابر کاهش فروش داشته است. حتی اگر بگوییم که Far Cry: New Dawn یک بازی فرعی است و نباید با فار کرای ۵ مقایسه شود، می‌توانیم آن را با Far Cry: Primal مقایسه کنیم که ساختاری مشابه داشته است. در مقایسه با Far Cry: Primal، شماره‌ی جدید مجموعه‌ی فار کرای چهار برابر کمتر فروخته است.

بازی Metro Exodus

از آن طرف، بازی Metro: Exodus که اگر ۲۰۰۰ نسخه بیشتر می‌فروخت، در رتبه‌ی اول قرار می‌گرفت، شاهد رشدی شگفت‌انگیز در مقایسه با قسمت‌های قبلی مترو بوده است. عرضه‌ی قسمت قبلی مجموعه‌ی مترو به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد و از آن زمان، جمعیت زیادی از بازی‌کننده‌ها به نسخه‌های دیجیتال روی آورده‌اند. بازی Metro: Exodus نزدیک دو برابر بیشتر از Metro: Last Light فروخته؛ آن هم بدون در نظر گرفتن فروش دیجیتال بازی.

رتبه‌ی سوم که Red Dead Redemption 2 است را کنار بگذاریم، به رتبه‌ی چهارم فروش هفته‌ی گذشته یعنی بازی Jump Force می‌رسیم. با در نظر گرفتن محتوا و مخاطب هدف بازی، بدون شک می‌توانیم خوشحالی شرکت سازنده‌ی بازی را تصور کنیم. بازی Jump Force به عنوان یک بازی مبارزه‌ای انیمه‌ای که نمرات خوبی هم نگرفته، فروش بسیار خوبی داشته است.

بازی Jump Force

چهارمین و آخرین بازی جدید هفته‌ی گذشته Crackdown 3 است که حتی در لیست ده بازی پرفروش هفته‌ی گذشته وجود ندارد. این بازی در رتبه‌ی سیزدهم قرار گرفته و چندان وضعیت خوبی را طی نمی‌کند.

احتمالا بازی بزرگ هفته‌ی آینده Anthem خواهد بود.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar DarbacheStudio

    فار کرای برای PC هم منتشر شده ؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه