پس از دو شکست سرانجام موشک دلتا ۴ هوی با موفقیت پرتاب شد

۲۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پرتاب ماهواره‌ی NROL-44 با موشک سنگین دلتا 4 هوی

پس از چندین ماه تأخیر و دو بار قطع عملیات در لحظه‌ی پرتاب، سرانجام ماهواره‌ی اداره‌ی شناسایی ملی آمریکا با موشک سنگین «دلتا ۴ هوی» در مدار قرار گرفت.

این پرتاب در ساعت ۲۰:۰۹ منطقه‌ی زمانی شرقی (۰۴:۳۹ به وقت تهران) از پرتاب فضایی ۳۷ در پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا انجام شد و ساعتی پیش ULA موفقیت‌آمیز بودن مأموریت را اعلام کرد.

ماموریت NROL-44 پس از سه ماه تأخیر و دو بار شکست مأموریت توسط «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی» (ULA) انجام می‌شود. این دو شکست به دلیل مشکلات فنی سوخت و همچنین تأخیرهای ناشی از تجهیزات سکوی پرتاب روی داده بود.

انرژی موشک غول‌پیکر دلتا ۴ هوی (Delta 4 Heavy) توسط سه موتور سوخت مایع هیدروژن/اکسیژن تأمین می‌شود. NROL-44 دوازدهمین ماموریت این موشک، مأموریت شماره ۱۴۲ ائتلاف پرتاب و راه‌ندازی و سی‌امین مأموریت دفتر شناسایی ملی آمریکا (NRO) محسوب می‌شود.

مقدمات این پرتاب بیش از یک سال پیش آغاز شده بود. دلتا ۴ هوی در نوامبر ۲۰۱۹ به سکوی پرتاب منتقل شد و محموله‌ی NROL-44 در ماه جولای در آن بارگذاری شد.

موشک دلتا ۴ هوی قرار است پس از راه‌اندازی چهار مأموریت دیگر برای NRO طی چند سال آینده بازنشسته شود. دو پرتاب از این چهار مأموریت از کیپ کاناورال و دو پرتاب دیگر از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ کالیفرنیا انجام خواهد شد.

عکس کاور: پرتاب ماهواره‌ی NROL-44 با موشک سنگین دلتا ۴ هوی

Credit: ULA

منبع: SpaceNews

برچسب‌ها :
دیدگاه شما