چگونه قفل آیفون را بدون پسورد باز کنیم؟

۸ آذر ۱۴۰۰ | ۲۱:۵۵ ۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
باز کردن قفل آیفون

شرکت اپل جزء مجموعه‌هایی است که اصولا امن‌ترین دستگاه‌های جهان را ارائه می‌دهد. اکثر دستگاه‌های اپل، بهترین سیستم‌های امنیت یعنی Face ID یا Touch ID را دارند، اما ممکن است گاهی برخی قابلیت‌های این دو کار نکنند یا شما رمز عبور خود را فراموش کنید! در چنین شرایطی شما می‌توانید از گزینه forgot my passcode استفاده کنید که در اکثر اوقات تنها برای شما دردسر درست می‌کند. پس باید به دنبال یک راه بهتر، برای باز کردن قفل آیفون بدون پسورد باشیم.

خیلی از ما، از پسوردهایی استفاده می‌کنیم که احتمال دارد آن‌ها را فراموش کنیم. وقتی که این رمز‌ها را فراموش می‌کنیم، دسترسی به آن دستگاه از ما گرفته می‌شود. در نتیجه ما باید خیلی سریع این مشکل را حل کنیم. حال ما در این مقاله جذاب، درباره‌ی موضوعی صحبت می‌کنیم که اکثر افراد دوست دارند که آن را یاد بگیرند. موضوع این مقاله هیجان‌انگیز، بررسی و آموزش راه‌های باز کردن قفل آیفون بدون پسورد است. پس اگر به این موضوع علاقه دارید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

در ادامه، دو روش برای باز کردن قفل آیفون بدون پسورد به شما معرفی می‌کنیم.

۱. استفاده از Find My iPhone

شما می‌توانید از برنامه Find My در آیفون خود استفاده کنید یا از سایت iCloud استفاده کنید تا مراحل زیر را ادامه دهید.

الف) صفحه Find My iPhone را از هر مرورگری و در هر دستگاهی که دوست دارید، باز کنید.

ب) در این بخش، شما باید Apple ID و رمز عبور خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اپل آیدی و پسورد، شما وارد مرحله‌ای می‌شوید که بتوانید مکان آیفون خود را ببینید.

ج) در ادامه، روی آیفونی که می‌خواهید قفل آن را باز کنید، کلیک کنید.

د) حال شما باید گزینه Erase iPhone را انتخاب کنید.
ه) اخطاری را مشاهده خواهید کرد که با تأیید آن، اطلاعات روی آیفون شما پاک می‌شود. اگر با این کار موافق هستید، روی گزینه Erase کلیک کنید. به همین راحتی، آیفون شما بدون پسورد و اطلاعات قبلی در اختیار شما قرار گرفت.

به این نکته هم دقت کنید که اگر آیفون شما اتصال اینترنتی فعال نداشته باشد، نمی‌توانید آن آیفون را بدون رمز عبور باز کنید. همچنین Find My iPhone هم باید برای باز کردن قفل گوشی شما فعال باشد. در نهایت هم این نکته را بدانید که آیفونی که قفل شده، برای باز شدن، نیاز به یک حساب کاربری اپل (اپل آیدی) و رمز عبور دارد.

۲. استفاده از AnyUnlock

برای حل مشکلاتی که هنگام استفاده از Find My iPhone اپل با آن مواجه می‌شوید، می‌توانید از برنامه AnyUnlock استفاده کنید. AnyUnlock یک راه عالی برای باز کردن قفل آیفون بدون داشتن رمز‌عبور است. در این روش، فرقی ندارد که رمز عبور شما ۴ رقمی، ۶ رقمی، تشخیص چهره یا اثر انگشت باشد؛ زیرا در هر شرایطی کار شما را راه می‌اندازد. علاوه بر این، AnyUnlock در باز کردن قفل آیفون‌های قفل‌شده، با توجه به اینکه iOS 7 و نسخه‌های جدیدتر را اجرا می‌کنند، از میزان موفقیت بالاتری برخوردار است.

AnyUnlock هیچ محدودیتی مانند Find My iPhone ندارد. بنابراین، برای باز کردن قفل آیفون خود، بدون رمز عبور مشکلی نخواهید داشت. در ادامه، تمامی مراحل نحوه‌ی استفاده از AnyUnlock برای باز کردن قفل آیفون بدون پسورد را به شما آموزش می‌دهیم.

الف) AnyUnlock را بر روی رایانه خود که سیستم عامل Windows یا mac OS دارد، دانلود و سپس نصب کنید.

ب) از لیست گزینه‌ها، گزینه Unlock Screen Passcode را انتخاب کنید.

پ) در این مرحله، آیفون خود را از طریق کابل شارژ به رایانه متصل کنید و روی دکمه Start در AnyUnlock کلیک کنید.

ت) در ادامه AnyUnlock، دستگاه متصل را شناسایی کرده و سیستم مربوطه آن را دانلود می‌کند. وابسته به سرعت اینترنت شما، این مرحله ممکن است که کمی طول بکشد.

ث) پس از اتمام دانلود، پیام «Download Complete» را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه روند، روی دکمه Unlock کلیک کنید.

ج) حال شما یک نوار را می‌بینید که مقدار پیشرفت از بین بردن پسورد قبلی را نمایش می‌دهد.

چ) پس از اتمام کار، قفل آیفون شما بدون رمز عبور باز می‌شود و AnyUnlock رمز عبور قبلی را حذف می‌کند.

با این حال، به یاد داشته باشید که باز کردن قفل آیفون با AnyUnlock، تمام داده‌ها و تنظیمات آن را هم پاک می‌کند. به همین دلیل است که اگر بتوانید در رایانه خود یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید، بهتر است.

جمع‌بندی

فراموش کردن رمز عبور، نه تنها برای ما ایرانیان، بلکه برای اکثر افراد در سراسر دنیا، عادی و مرسوم است. به همین دلیل است که همیشه باید یک راه برای افرادی که پسورد حساب کاربری خود را در هر سایت یا اکانتی فراموش می‌کنند، وجود داشته باشد. حال ما در مقاله بالا درباره‌ی فراموش کردن پسورد گوشی موبایل اپل و راه‌های باز کردن قفل آیفون بدون پسورد (به صورت درست) صحبت کردیم. بنابراین، اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، می‌توانید از این دو روش برای باز کردن قفل آیفون خود استفاده کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از اطلاعات آیفون خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، زیرا استفاده از هر یک از این روش‌ها، همه چیز را پاک می‌کند.

آیا تا به حال بدون داشتن پسورد، قفل آیفون را باز کرده‌اید؟ روش خود را برای ما و دیگر کاربران در بخش نظرات، توضیح دهید.

منبع: makeuseof

برچسب‌ها :
دیدگاه شما