چگونه قفل گوشی‌های سامسونگ را بدون باز کردن صفحه باز کنیم؟

۲۰ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ

اکثر گوشی‌های جدید سامسونگ دارای یک اسکنر اثر انگشت درون صفحه‌ نمایش به عنوان ابزاری برای باز کردن قفل موبایل هستند. در حالی که گوشی‌های موبایل ارزان‌تر اسکنر نوری دارند، پرچمداران سامسونگ از اسکنر اولتراسونیک (ultrasonic) بهره می‌برند. ویژگی مشترک این دو فناوری این است که ابتدا  باید صفحه نمایش گوشی موبایل خود را باز کنید تا اسکن اثر انگشت امکان‌پذیر شود.

در همین بین موضوع “باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ بدون روشن کردن صفحه نمایش” مطرح می‌شود. انجام این کار برای یک بار قطعا زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد، اما وقتی ما در طی روز چندین بار این کار را انجام می‌دهیم، بهتر است که به دنبال یک راه‎‌حل بهتر برای آن باشیم.

باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ

استفاده از اسکنر اثر انگشت بدون روشن کردن صفحه

شما می‌توانید گوشی خود را به شکلی تنظیم کنید که اسکنر اثر انگشت شما حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است نیز کار کند. برای انجام این کار باید چندین مرحله را به ترتیب طی کنید. این مراحل عبارتند از:

۱) در ابتدا وارد بخش تنظیمات تلفن همراه خود شوید.

۲) حال گزینه Biometrics and security را پیدا کنید.

۳) در این مرحله روی Fingerprints ضربه بزنید.

۴) شما باید رمز عبور خود را در این بخش وارد کنید.

۵) در نهایت گزینه Fingerprint always on را روشن کنید.

باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ

اگرچه روشن کردن صفحه نمایش گوشی‌های سامسونگ نهایتا ۲ ثانیه وقت ما را می‌گیرند، اما با فعال بودن دائمی اسکنر اثر انگشت می‌توانید مستقیماً به صفحه اصلی گوشی خود وارد شوید و هیچ مرحله اضافی‌تری را طی نکنید. فعال بودن دائمی این گزینه مورد توجه بسیاری از کاربران سامسونگ قرار گرفته است و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند.

گوشی سامسونگ

اگر دوست دارید که موارد بصری هنوز برای شما باقی بمانند، باید گزینه Show animation when unlocking را روشن کنید. این مورد همچنین به شما کمک می‌کند تا انگشت خود را به صورت دقیق‌تر و درست‌تر روی اسکنر اثر انگشت قرار دهید و مشکل قرار دادن انگشت در جای اشتباه را به صورت کامل حل می‌کند. به همین سادگی!

جمع‌بندی

گوشی موبایل هوشمند

با کمک ترفندهای موجود در این مقاله شما به راحتی می‌توانید به سراغ باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ بدون روشن کردن صفحه نمایش آن‌ها بروید. همگی ما می‌دانیم که تقریبا هیچ برندی در حوزه اندروید به اندازه سامسونگ امکانات مختلف را در اختیار کاربران خود قرار نمی‌دهد. در نتیجه با خیال راحت از گلکسی خود استفاده کنید و از تمام امکانات موجود در آن بهره ببرید. همچنین می‌توانید از سایت دیجی‌کالا مگ کمک بگیرید تا تمامی موارد و امکانات خاص را در گوشی موبایل خود شناسایی کنید و از آن‌ها به راحتی استفاده کنید.

آیا شما راه دیگری را برای باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ بدون روشن کردن صفحه نمایش آن‌ها می‌شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ به اشتراک بگذارید.

منبع: MakeUseOf

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه