آمریکا به دنبال تحریم صادرات تراشه به چین است

۲۲ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تحریم تراشه

خبرگزاری رویترز گزارش داده که دولت بایدن در حال آماده‌سازی تحریم های جدیدی است که صادرات تراشه های مبتنی بر فناوری ساخت زیر ۱۴ نانومتر با قابلیت‌های هوش مصنوعی و تجهیزات ساخت تراشه به چین را متوقف می‌کند.

مدتی قبل وزارت بازرگانی آمریکا نامه‌هایی را به شرکت‌هایی مانند انویدیا، اینتل و AMD ارسال کرد که در این نامه‌ها در مورد همکاری با شرکت‌های چینی به آن‌ها هشدار داده شده است. ارسال چنین نامه‌هایی در صنایع مختلف پدیده‌ی رایجی است اما حالا دولت بایدن می‌خواهد تحریم‌های موردنظر را برای کل صنعت تراشه‌ها اعمال کند و در نتیجه چین در این زمینه با چالش‌های گسترده‌ای روبرو خواهد شد.

برخی کارشناسان بر این باور هستند که ممکن است با این قوانین جدید، شرکت‌های آمریکایی که محصولات خود را با تراشه‌های موردنظر تولید می‌کنند، امکان دسترسی به بازار چین را از دست بدهند. با وجود اینکه کشور چین طی چند سال اخیر در زمینه‌ی تراشه‌ها با پیشرفت‌های قابل توجهی روبرو شده، ولی همچنان حرف زیادی برای گفتن ندارد. در حال حاضر بیشتر تراشه‌های پیشرفته‌ی جهان در کشورهای امریکا، تایوان و کره جنوبی تولید می‌شوند.

ظاهرا دولت بایدن برای اینکه این تحریم را به طور موثرتری اجرا کند، به دنبال حمایت از متحدان خود در مناطق مختلف جهان است. باید ببینیم این طرح در نهایت عملی می‌شود یا نه.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه