Verizon به دنبال خرید یاهو

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Verizon

براساس گزارش منتشر شده در سایت Bloomberg،‌ شرکت Verizon که یکی از اپراتورهای بزرگ موبایل آمریکا به شمار می‌رود، قصد دارد شرکت «یاهو» (Yahoo) را خریداری کند.

شرکت Verizon در حال بررسی شرایط برای خرید یاهو است.

به‌نظر می‌رسد که شرکت Verizon قصد دارد شرکت یاهو را خریداری کند تا بتواند روی درصد بیشتری از دنیای اینترنت کنترل داشته باشد. شرکت Verizon که مالک سایت AOL است، قصد دارد یاهو را هم به یکی از زیر مجموعه‌های خودش تبدیل کند. براساس اطلاعات منتشر شده از طرف سایت Bloomberg، مدیرعامل Verizon آقای «تیم آرمسترانگ» (Tim Armstrong) مسئول بررسی شرایط برای خرید این شرکت است.

در حال حاضر هیچ‌گونه صحبتی میان این دو شرکت انجام نشده است؛ اما آرمسترانگ در چند سال گذشته نقش کلیدی در خرید AOL ،The Huffington Pos و TechCrunch داشته و به نظر می‌رسد که در آینده‌ی نزدیک می‌تواند یاهو را هم به زیر پرچم Verizon بیاورد.

شرکت Verizon سال گذشته با پرداخت ۴٫۴ میلیارد دلار AOL‌ را خریداری کرد. البته این شرکت در حال حاضر به بیش از ۱۱۲ میلیون مشترک آمریکایی خدمات اینترنتی و تلفنی می‌دهد. همچنین سایت یاهو با داشتن بخش‌های ورزشی، ویدیویی و اقتصادی، میزبان روزانه یک میلیارد کاربر از سرتاسر دنیا است. این میزان حجم ترافیک سایت یاهو باعث می‌شود که شرکت Verizon کنترل افراد زیادی را به دست بگیرد و با اطلاعاتی که به دست می‌آورد می‌تواند راه‌های جدیدی را برای تبلیغات به وجود بیاورد. همچنین این شرکت با در اختیار داشتن یاهو به رقیب فیسبوک و یوتیوب در زمینه‌ی تبلیغات اینترنتی تبدیل می‌شود.

Tim Armstrong

تیم آرمسترانگ مدیرعامل Verizon

‌‌‌‌‌‌‌

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که مقامات قبلی Verizon هم قصد خرید یاهو را داشتند. در آذر ماه یکی از مسئولان این شرکت گفته بود که اگر شرایط برای سهام‌داران مهیا باشد، این شرکت می‌تواند یاهو را خریداری کند.

تیم آرمسترانگ اکنون به عنوان رهبر تیمی که برای خرید یاهو تشکیل شده، فعالیت می‌کند. به رهبری او شرکت Verizon در مهر ماه توانست شرکت تبلیغاتی Millennial Media را با قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کند.

از آنجایی که شرکت یاهو به دلیل شرایط بد تعداد زیادی از کارمندانش را اخراج کرده، بعید نیست که در ماه‌های آینده شایعات بیشتری درباره‌ی فروش احتمالی این شرکت منتشر شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما