چطور قابلیت Night Light ویندوز را فعال کنیم؟ (فرمول قسمت ۳۵)

حتما شنیدید که اگر چشمتان بعد از تاریک شدن هوا در معرض نور آبی قرار داشته باشد، مغز شما متوجه نمی‌شود که شب شده و هورمون ملاتونین ترشح نمی‌کند. در نتیجه حس خواب‌آلودگی به شما دست نمی‌دهد و باید برای خوابیدن تلاش زیادی کنید. خوشبختانه بیشتر گوشی‌های امروزی به فیلتر نور آبی مجهز هستند و می‌توانند هنگام تاریک شدن هوا به شکل خودکار نور آبی را کاهش دهند. اما شاید ندانید که سیستم عامل ویندوز ۱۰ هم در آپدیت جدیدش این قابلیت را با نام Night Light اضافه کرده است. یعنی به راحتی می توانید بعد از تاریک شدن هوا فیلتر نور آبی ویندوز ۱۰ را فعال کنید تا برای به خواب رفتن دردسر کمتری داشته باشید. در این قسمت از برنامه فرمول شما را با روش استفاده از این قابلیت ویندوز بیشتر آشنا می‌کنیم.

برای فعال کردن Night Light کافی است منوی استارت ویندوز را باز و عبارت Night Light را تایپ کنید. در این قسمت می توانید فیلتر نور آبی نمایشگر را فعال و با استفاده از اسلایدری که در این قسمت وجود دارد شدت تاثیر آن را تعیین کنید.

اما پیشنهاد ما به شما این است که با استفاده از منوی پایین صفحه یک برنامه‌ی زمان‌بندی مشخص کنید تا دستگاه به شکل خودکار بعد از تاریک شدن هوا فیلتر نور آبی را برای صفحه نمایشگر فعال کند.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. آرش

  سلام از آخرین آپدیت ویندوز ۱۰ به بعد وجود داره

  1. صالح

   سلام؛ اگه شما ویندوز ۱۰ رو داشته باشین حتماً این قابلیت وجود داره…

   از بیلد ۱۸۰۳ به بالا داره، اگه اشتباه نکنم…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما