نگاهی به تاریخچه‌ی فرمول یک

فرمول یک یعنی سرعت، هیجان. یعنی خلاصه کردن جدیدترین فناوری مرتبط با حوزه‌ی خودرو و ارتباط تنگاتنگ آن با علم مهندسی مکانیک.

فرمول یک نام یکی از ورزش‌های اتومبیل‌رانی است که مسابقاتی ویژه دارد. این مسابقات هرساله در قالب یک فصل در سطح جهانی برگزار می‌شود. این مسابقات عموما با نام گرندپری شناخته می‌شوند؛ گرندپری (Grand Prix) در فرمول یک، به معنی رویدادهای اتومبیل‌رانی است که تمرین، زمان‌گیری و برگزاری مسابقه اصلی هر مرحله را شامل می‌شود.

قدمت مسابقات فرمول یک به رقابت‌های بزرگ خودرویی برمی‌گردد که در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ میلادی در اروپا برگزار می‌شد. شور و شوق برگزاری مسابقات با شروع و اوج درگیری‌های جنگ جهانی دوم، تا حد زیادی کم‌رنگ شد تا این که پس از وضع فوانینی در سال ۱۹۴۶ توسط FIA پس از جنگ جهانی، دوره‌های رسمی مسابقات از اوایل دهه ۵۰ میلادی استارت خورد.

امروز من و شهاب مافی درکنار هم نشستیم تا نگاهی به تاریخچه‌ی فرمول یک داشته باشیم. شما را به دیدن این پادکست ویدیو دعوت می‌کنیم.

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد غلامی

    ممنون از پادکست خوبتون.فرمول ۱ عالیه.بازم پادکست بزارید.لطفا در مورد تاریخچه مسابقات هم اگه میشه بیشتر صحبت کنید.خیلی خیلی ممنونم ازتون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما