۵ ترفند کاربردی در ویندوز ۱۰ و ۱۱ که باید بدانید

۲۶ شهریور ۱۴۰۱

برای ویندوز ۱۰ و ۱۱ ترفند های کاربردی زیادی وجود دارد که بسیاری از کاربران از وجود این ترفندها خبر ندارند. در این ویدیوی کوتاه به ۵ مورد از این ترفندها می‌پردازیم که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید لذت بیشتری از ویندوز ببرید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

برای اولین ترفند باید بگوییم که اگر چندین پنجره در دسکتاپ سیستم باز است و فقط با یک پنجره کار دارید، کافی است نوار بالای پنجره را بگیرید و ماوس را کمی تکان دهید. با این کار سایر پنجره‌ها مینیمایز می‌شوند. و اگر می‌خواهید پنجره‌ها دوباره برگردند، کافی است این کار را تکرار کنید.

برای پین کردن پنجره‌ها در دسکتاپ کافیست از کلید windows و کلید‌های مربوط به جهت‌ها استفاده کنید. البته این کار را باید زمانی که پنجره‌ی موردنظر فعال است، انجام دهید.

بسیاری از کاربران با کلیپبورد ویندوز آشنایی ندارند. به زبان ساده وقتی که یک متن را کپی می‌کنید و سپس در جایی دیگر آن را قرار می‌دهید، در کپی متن بعدی دیگر به متن سابق دسترسی ندارید. اما با فعال‌سازی کلیپ‌بورد، می‌توانید تاریخچه‌ی متون کپی شده را مشاهده کنید. برای این کار کافی است در بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ و ۱۱ عبارت Clipboard را جستجو کنید و در نهایت گزینه‌ی مربوط به این مشخصه را فعال کنید. میان‌بر دسترسی به این بخش هم کلید‌های Windows + V است.

برای ثبت اسکرین‌شات، می‌توانید کلید‌های Windows + PrtSc را بفشارید که با این کار اسکرین‌شات از کل نمایشگر ثبت می‌شود. اما بهتر است از کلید‌های Shift + windows + S استفاده کنید که با این کار می‌توانید از فقط بخش موردنظر اسکرین‌شات بگیرید.

در نهایت باید به نحوه‌ی استفاده‌ از ایموجی در ویندوز اشاره کنیم. برای این کار باید کلید‌های Windows + . را فشار دهید. با این کار با پنل مربوط به ایموجی‌ها روبرو می‌شوید. در کل برای ویندوز ۱۰ و ۱۱ می‌توانیم به صدها ترفند مختلف بپردازیم ولی همین ۴ ترفند هم در برخی شرایط می‌توانند فواید زیادی داشته باشند.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه